wrapper

جدیدترین خبرها

در ارتباط برخط تصویری استان های آذربایجان غربی و مازندران مطرح شد:

انتقال دوسویه تجربیات در اجراي تبصره ۳ ماده (۸۳) آيين نامه اجرايي قانون تاسيس سازمان

روسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان های آذربایجان غربی و مازندران در ارتباط تصویری، بر اجرایی نمودن تبصره ۳ ماده (۸۳) آيين نامه اجرايي قانون تاسيس سازمان تاکید نمودند.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، امین آقایی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی گفت: این سازمان پیگیری های مربوط به اجرایی گردیدن این ماده قانونی را از ارگان ذی ربط در سطح استان با ارسال مکاتبات انجام داده است.

امین آقایی اظهار کرد: دستگاه هاي اجرايي بایستی الزام به اخذ پروانه اشتغال معتبر صادره توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی در زمان عقد قراردادهاي مشاوره و پيمانكاري با افراد حقيقي و حقوقي عضو سازمان (موضوع تبصره ۶ ماده (۲) قانون افزايش بهره وري بخش كشاورزي و منابع طبيعي) و اجراي تبصره ۳ ماده (۸۳) آيين نامه اجرايي قانون تاسيس سازمان در هنگام عقد قرار داد مورد توجه قرار دهند.
کاوه جعفری خورشیدی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران گفت بر اساس نامه های ارسالی از سوی وزرات امور اقتصادی و دارایی،وزارت جهاد کشاورزی به دستگاهای زیر مجموعه و همچنین سازمان مرکزی، استان های سراسر کشور با پیگیری مجدانه می توانند به اجرایی شدن این تبصره قانونی در سطح استان اقدام نموده و این ارتباطات باعث انتقال تجربیات و نهایتا رفع موانع در این راستا خواهد شد.
این مقام مسئول یادآور شد براساس این ماده قانونی تمام دستگاه های اجرایی در مناقصات خود بایستی به دارا بودن پروانه اشتغال سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی توجه کافی و وافی داشته باشند.

شایان ذکر است: در این گفتگو تصویری معاون برنامه ریزی و توسعه کارآفرینی و مدیران دو سازمان حضور داشتند.

در نشست مشترک مدیرکل حفاظت محیط زیست با رییس سازمان نظام مهندسی استان مطرح شد:

ایجاد کارگروه تخصصی برای امورات قابل واگذاری اداره کل محیط زیست به سازمان نظام مهندسی

در نشست مشترک مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان
بر استفاده حداکثری ظرفیت و پتانسیل اداره کل محیط زیست برای اشتغال اعضا، مورد توافق دو طرف قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، در این نشست کاوه جعفری خورشیدی رییس سازمان مهندسی کشاورزی استان همکاری و تعامل با ادراه کل محیط زیست استان را یکی از گام های موثر در تحقق اهداف سازمان بیان کرد وی گفت با تشکیل کمیته های تخصصی و احصا نمودن موارد قابل واگذاری، و این باعث اشتغال اعضای جویای کار در سطح استان خواهد شد.
رییس شورای سازمان نظام مهندسی استان افزود؛ پروانه اشتغال سازمان اهمیت به سزایی در روند تشریفات مناقصات ادارات تابعه دارد و خواستار عضویت و کسب پروانه اشتغال اعضای حقیقی و حقوقی شرکت کننده در مناقصات آن اداره کل شد.
حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان به آموزش مهارت اعضای و بهره برداران اشاره نمود و اظهار نمود؛ سازمان نظام مهندسی با دارا بودن این پتانسیل می توانند در امر آموزش بیش از پیش موفق باشد.
این مقام مسئول بیان کرد: تمام امورات قابل واگذاری که در کمیته های تخصصی مورد توافق طرفین قرار گرفت به سازمان نظام مهندسی واگذار خواهد شد تا اعضای جویای کار عضو سازمان بتوانند در امر حفاظت محیط زیست با این اداره کل در سطح شهرستان های استان همکاری نمایند.
گفتنی است در این نشست علی اکبر یدالهی معاون فنی ، روح اله اسماعیلی رییس اداره محیط زیست طبیعی، مرجان صدقی رییس اداره آموزش و پژوهش اداره کل و پرسا تعالی معاون برنامه ریزی و کارآفرینی سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان حضور داشتند.

 

سرپرست معاونت آموزشی و فنی سازمان گفت؛۹۰مرکز خدمات تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی غیر دولتی در سطح استان ایجاد، و موجب کسب رتبه نخست در سطح کشور شد.

به گزارش روابط عمومی سنم‌استان، سرپرست معاون آموزشی و فنی سازمان هدف از ایجاد این مراکز در سطح کشور و استان را انتقال مهارت، وورد دانش به عرصه کشاورزی، افزایش تولید و کاهش ضریب تبدیل در انواع محصولات کشاورزی عنوان کرد.
سید علی اکبر حسینی سرپرست معاون آموزشی و فنی سازمان‌ نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران بیان کرد؛ بیش از ۹۵ درصد مجوز این مراکز در سالجاری از سوی سازمان مرکزی اخذ گردید.
حسینی افزود؛ به منظور بهره گیری و استفاده همه فارغ التحصیلان بخش کشاورزی استان این معاونت با یک برنامه ریزی مدون اقدام به شناسایی مراکز واجد شرایط نموده تا اعضای سازمان بتوانند در محل سکونت خود مهارت های لازم را کسب نمایند.
این مقام مسئول در ادامه؛ از تعداد ۹۰ مجوز اخذ شده از سازمان مرکزی و کسب رتبه نخست کشور، تعداد ۷۱ مرکز با عنوان توان افزایی و مهارت آموزی، ۱۱مرکز انتقال تکنولوژی های نوین، ۷ مرکز پژوهش های کاربری و یک مرکز خدمات مدیریت صادرات در سطح استان تاسیس شده است.
سرپرست معاونت آموزشی و فنی سازمان در پایان به این نکته اشاره نمود؛ هم اکنون در حال تدوین برنامه آموزشی مدون برای حضور اعضای سازمان در این مراکز برای کسب مهارت های لازم از غرب تا شرق استان هستیم.

در نشست مشترک مدیرکل شیلات با رییس سازمان نظام مهندسی استان مطرح شد:

توسعه بهینه ظرفیت آبزی پروری استان با ورود دانش به عرصه تولید

در نشست مشترک مدیرکل شیلات استان با رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان بر توسعه صنعت آبزی پروری استان با دانش فنی و مهندسی، مورد توافق دو طرف قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، در این نشست کاوه جعفری خورشیدی رییس سازمان مهندسی کشاورزی استان بر دو عامل دانش و سرمایه به عنوان عوامل پیش برنده تولید، در سال جهش تولید اشاره نمود و گفت سازمان نظام مهندسی با داشتن سرمایه دانش امکان افزایش بهره وری در سطح را با کاهش ضریب تبدیل در عرصه تولیدات آبزی پروری استان محقق خواهد کرد.

رییس شورای سازمان نظام مهندسی استان افزود؛ این سازمان با برنامه ریزی مدور به دنبال مهارت آموزی دانش آموختگان بخش کشاورزی و منابع طبیعی و نهایتا سهم بری دانش از تولید و کشاورزی قرار دادی است.

حسن اسحاقی مدیرکل شیلات استان در این نشست گفت: هدف این اداره کل هم افزایش بهره وری، تسهیل و تسریع در صدور مجوزها، آموزش بهره برداران و آشنایی کارشناسان با به روز ترین تکنولوژی های آبزی پروری می باشد و تمام امکانات و خود را برای تحقق این اهداف به کار خواهد گرفت تا این امر محقق گردد.

شایان ذکر است؛ در این نشست معاونین اداره کل شیلات، مشاورین و مدیر و کارشناس شیلاتی سازمان نظام مهندسی استان نیز حضور داشتند.

در ارتباط تصویری روسای سازمان نظام مهندسی استان های کرمان و مازندران مطرح شد:

استفاده از ظرفیت های دو استان در تحقق اهداف مشترک سازمان نظام مهندسی

روسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان های کرمان و مازندران در ارتباط تصویری برخط، بر استفاده از ظرفیت های بالقوه دو استان برای پیگیری امورات مربوط به تبصره ۳ ماده ۸۳ تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، محسن کمال الدینی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کرمان بر استفاده از تجربیات استان های سراسر کشور در امورات مربوط به پیشبرد اهداف مطالبی را عنوان و آمادگی خود را برای انتقال تجربیات و توانمندی های استان در همه زمینه ها اعلام نمود.

محسن کمال الدینی در خصوص روند اجرایی نمودن تبصره 3 ماده 83 در استان کرمان با پیگیری نمودن از سوی دستگاههای اجرایی گفت: سازمان نظام مهندسی با ورود جدی به این زمینه و جلسات مکرر موفق به اجرایی نمودن این تبصره شده است.

کاوه جعفری خورشیدی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران به این نکته اشاره نمود ارتباطات استان ها هم می توانند باعث انتقال دانش به عرصه تولید، هم استفاده از ظرفیت دو استان در جهت پیگیری های امورات مشترک در سطح کشور را به دنبال داشته باشد.

گفتنی است در این گفتگو معاونین و مدیران دو سازمان نیز حضور داشتند.

رییس پژوهشکده اکولوژی دریای خزر گفت : این موسسه تمام توان و امکانات خود را در بخش های مختلف آبزی پروری در اختیار سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان قرار خواهد داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، حسن نصراله زاده بیان کرد: پژوهشکده اکولوژی دریای خزر در بخش های مختلف(ارزیابی، بهداشت، بیوتکنولوژی و ...) در حال فعالیت می باشد.

وی در ادامه اظهار نمود: این پژوهشکده در بخش های تحقیقاتی با دارا بودن کشتی تحقیقاتی پروژه های مختلفی را بصورت داخلی و خارجی انجام می دهد.

کاوه جعفری خورشیدی با اشاره به همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی با تولید کننده های بخش با ایجاد مراکز خصوصی توان افزایی و مهارت آموزی همکار سازمان گفت: این مراکز جهت انتقال دانش به عرصه تولید راه اندازی می شوند.

دکتر علی بابایی کارنامی نماینده مردم شهرستان ساری و میاندرود با حضور در محل سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: دانش یکی از پتانسیل مهم و اساسی سازمان در ارتقای بخش کشاورزی است که باید بصورت نهادینه و با برنامه ریزی مدور مورد استفاده قرار گیرد.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح نمود: سازمان نظام مهندسی با ایجاد یک گروه از نخبگان بخش کشاورزی و منابع طبیعی در سطح استان این امکان را فراهم خواهد ساخت تا مرکز پژوهش های مجلس از ایده های نو این گروه در تصمیم گیری خود در سطح کلان استفاده نماید.

علی بابایی کارنامی یادآور شد: سازمان نظام مهندسی باید از تمام ظرفیت های نمایندگان استان را در اعتلای بخش کشاورزی و منابع طبیعی استفاده نموده تا هم در تولیدات فنی و مهندسی صادرات محور و اشتغال دانش آموختگان اقدامات موثری را انجام دهد.

کاوه جعفری خورشیدی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در ادامه گزارشی از روند فعالیت سازمان اعم از ایجاد مراکز توان افزایی، سهم بری دانش از تولید، کشاورزی قراردادی و بر دانش و سرمایه به عنوان عوامل پیش برنده جهش تولید اشاره نمود.
 

بیست و هفتم اردیبهشت ماه
روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی استان مازندران

به گزارش روابط عمومی سازمان، کاوه جعفری خورشیدی سازمان نظام مهندسی کشاورزی منابع طبیعی مازندران در سفر یک روزه به غرب استان تفاهم نامه ای برای استفاده حداکثری توان علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن امضا نمود.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان در ادامه از پرورش ماهی سردابی ۶۰ تنی علی حیاتی و محمود حدادیان و در منطقه ۲۰۰۰ شهرستان تنکابن بازدید نموده و با بهره برداران این مراکز در خصوص مسائل و مشکلات پرورش‌دهندگان ماهیان سردابی گفتگو نمود.
جعفری خورشیدی با حضور در شرکت پرورش مرغ گوشتی رامسر طیور به مدیرعاملی محسن لمتر محمدی ضمن ابراز خرسندی موجود بودن چین واحد در استان این شرکت را به عنوان یکی از مجهزترین واحدهای فعال جهت انتقال مهارت های لازم به دانش‌آموختگان این بخش خواند یادآور می گردد در کنار این واحد یک مزرعه پرورش سیکاس در فضای باز ظرفیت ۱۰ هزار عدد و باغ کیوی احداث شده است.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی از گلخانه کشت بافت شرکت تعاونی کشاورزی تولید کنندگان گل و گیاه در شهرستان عباس آباد بازدید و اظهار کرد این گلخانه یکی از مجهزترین واحدهای کشت بافت به روش تجربی در منطقه غرب و استان بوده که طی قراردادی به عنوان مرکز انتقال پژوهش های کاربردی جهت اخذ مجوز به سازمان نظام مهندسی کشاورزی منابع طبیعی کشور معرفی شد.
وی گفت از ظرفیت چنین مراکز پراکتیکال برای مهارت آموزی و اشتغال اعضای غرب استان بایستی استفاده نمود.

این مقام مسئول تصریح کرد؛ مراحل اخذ مجوز به صورت غیر حضوری در بستر خدمات الکترونیک صورت گرفته و بهره برداران مجوز را از پروفایل خود در سامانه پنجره واحد دریافت می نماید.
کاوه جعفری خورشیدی در پایان دو مقوله دانش و سرمایه به عنوان عوامل پیش برنده جهش تولید اشاره نموده که با به کارگیری این دو می توان شاهد افزایش بهره وری در بخش کشاورزی و منابع طبیعی و کاهش ضریب تبدیل بود.
گفتنی است در بازدید نایب رئیس شورای استان، رئیس شعبه و مدیر جهاد کشاورزی تنکابن و هیئت همراه حضور داشتند.

روسای دو سازمان های نظام مهندسی استان های اصفهان و مازندران بر رقابت سازنده که به پیشبرد امور و در نهایت افزایش سطح کمی و کیفی خدمت‌رسانی به اعضا شده تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان، مهدی تقی پور بروجنی یکی از مهمترین راه‌های دست‌یابی به افزایش عملکرد کمی و کیفی در تولید محصولات کشاورزی، تربیت کارآفرینان ماهر و توانمند عنوان کرد.

وی در ادامه در خصوص اقدامات سازمان در اجرای نظام گل‌خانه‌ای، سامان‌دهی مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی، مراکز خدمات فنی و تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی مطالبی را بیان نمود.

کاوه جعفری خورشیدی اظهار کرد با توجه به این که سازمان‌های نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، خود اتکا بوده و در این راستا به موفقیت‌های چشمگيری نیز دست یافته‌اند، امیدواریم بتوانیم با تمام توان از فرصت‌های پیش رو به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم. 

رییس سازمان مرکزی در ارتباط تصویری با مدیران روابط عمومی استانها گفت: سازمان نظام مهندسی با در اختیار داشتن دانش و فناوری، منابع انسانی و سرمایه و ظرفیت مردمی به دنبال جهش تولید در بخش کشاورزی و منابع طبیعی می باشد.

به گزارش مسئول روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران، شاهرخ رمضان نژاد بیان کرد: سازمان نظام مهندسی با تهیه برنامه های راهبردی و عملیاتی جهش تولید، با اتکا به ظرفیت های مردمی و بهره گیری از ظرفیت های بخش برای تحقق شعار سال تدوین کرده است.
رییس سازمان مرکزی در نشست ویدئو کنفرانسی با مدیران روابط عمومی استان ها، سرمایه مردمی و دانش را عاملان پیشران که نقش بسیار مهم در رونق تولید دارد دانسته و برنامه عملیاتی را در قالب پنج محور اساسی عنوان نمود.
وی دانش را به عنوان آشکار ترین وسیله عزت و قدرت کشور خواند که مدیران روابط عمومی می توانند با سرعت دادن در گردش اطلاعات به روز و بیان دستاوردها نقش مهم و کلیدی خود را در رونق تولید و ارتقای بهره وری در استانها ایفا نمایند.
رمضان نژاد اظهار کرد: اقتصاد بدون نفت با جایگزینی تولیدات کشاورزی و عرضه محصولات (پرورش زالو، زهر زنبور عسل، عقرب و ...) که دارای ارزش اقتصادی بالا بوده، محقق خواهد شد.
شاهرخ رمضان نژاد تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی استانها باید با ورود پروژه های نو، اقلیم محور و کشاورزی قراردادی در اشتغال اعضای سازمان و تحقق شعار سال گام بردارند.

صفحه1 از5

درخواست ملاقات مردمی با رییس سازمان مرکزی

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.