wrapper

جدیدترین خبرها

 

به گزارش روابط عمومی سنم استان، پیرو بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر رسالت سازمان نظام مهندسی در جمع آوری و شناسایی جعمیت دام و طیور کشور جهت تخصیص نهاده به تولیدکنندگان انجام عملیات پلاک کوبی در استان آغاز شد.

نخستین سری پلاک کوبی توسط مامورین سازمان در روستای کاله شهرستان بابلسر انجام که پس از اجرای کامل این طرح، یارانه های بخش دامپروری صرفا به دام های هویت گذاری شده تخصیص می یابد.

شایان ذکر است: تعداد75 مامور، هویت گذاری و پلاک کوبی دام سبک و سنگین را در سطح استان انجام می دهند.

در جلسه آموزشی سامانه سماک عنوان شد:

تسهیل در صدور مجوزها با توسعه خدمات الکترونیک

به گزارش روابط عمومی سنم استان، در راستای شروع فعالیت سامانه جدید صدور مجوزها(سماک) از سوی مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی دوره آموزشی ویژه راهبران سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی استان ها به صورت برخط در بستر سامانه تی وی رویش برگزار گردید.

کارشناس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد در این دوره آموزشی گفت: سامانه سماک با قابلیت های جدید و امکان لینک شدن با سرویس ثبت احوال برای دریافت تصویر کارت ملی ذینفعان، نظام وظیفه و سامانه شاهکار برای دریافت اطلاعات مالک شماره همراه متقاضی مجوز آغاز به کار نمود.

وی اظهار کرد: در این سامانه گزارش گیری های پیشرفته از درخواست ها ایجاد و کارتابل ویژه برای متقاضیان صدور مجوز فراهم گردیده که این امر باعث تسهیل و کاهش زمانبری در اخذ مجوز خواهد شد.

شایان ذکر است: در ادامه دوره آموزشی راهبران استان‌ها سوالات خود را مطرح و پاسخ های لازم ارائه گردید.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، با عنایت به انجام فرآیند اخذ پروانه مسوؤل فنی داروخانه گیاهپزشکی در سامانه سانکا، نخستین پروانه مسوؤل فنی داروخانه گیاهپزشکی در شهرستان ساری استان مازندران صادر گردید.

شایان ذکر است: مسئولین فنی که خود دارای پروانه تاسیس و اجاره نامه معتبر واحد گیاهپزشکی باشند می توانند با ثبت درخواست در پروفایل عضویت خود در زیرسیستم مراکز فعالیت حرفه ای از تابلو متحدالشکل داروخانه گیاهپزشکی بصورت رایگان بهره مند شوند.

راهبر سامانه های الکترونیک سازمان نظام مهندسی کشاورزی خبر داد:

افزایش ۵۱ درصدی تعداد تراکنش مالی سامانه ارجاع کار

به گزارش روابط عمومی سنم استان، علیرضا کاظمی راهبر سامانه های الکترونیکی سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان گفت: با عنایت به محدودیت های اجرایی در سطح کشور سازمان نظام مهندسی با بهره گیری از زیر ساخت های موجود و استفاده حداکثری ساختمان مجازی توانست تعداد تراکنش های مالی موفق در سه ماهه سوم سال ۱۳۹۹ را نسبت به همین بازه در سال ۹۸، پنجاه و یک درصد افزایش دهد.

وی اذعان نمود: ۲۵۵۷ فقره تراکنش های مالی موفق در سه ماه سوم سال ۹۹ و تعداد ۱۷۴۶ تراکنش هم در همین بازه در سال ۹۸ از سوی بهره برداران در سامانه سانکا ثبت گردید.

علیرضا کاظمی اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی با رویکرد الکترونیکی نمودن تمام امورات به دنبال کاهش زمانبری اخذ مجوزهای مربوطه و عدم مراجعه ذینفعان به ستاد و مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیر دولتی می باشد.

در راستای حمایت از واحدهای فروشندگی سموم انجام شد:

صدور و اعطای نخستین مجوز فعالیت حرفه ای داروخانه گیاهپزشکی در استان

به گزارش روابط عمومی سنم استان، کاوه جعفری خورشیدی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منایع طبیعی استان در اعطای این مجوز گفت: با عنایت به سامانه ای شدن امورات مربوط به دریافت پروانه اشتغال گیاهپزشکی و ثبت گزارش مسؤول فنی در سامانه سانکا و اعتبار بخشی به فروشندگی های سموم کشاورزی، این واحد ها دارای تابلو متحد الشکل به نام داروخانه های گیاهپزشکی شدند.

وی اذعان کرد: بر همین اساس، اولین مجوز مرکز تخصصی داروخانه گیاهپزشکی استان با مدیریت مهندس مرتضی صمدی گرجی در شهرستان ساری صادر گردید.
شایان ذکر است: این مجوز، سومین مجوز صادره مرکز تخصصی داروخانه گیاهپزشکی در کشور می باشد.

 

به گزارش روابط عمومی سنم استان، با عنایت به صدور مجوزهای مراکز شش گانه برای بهره برداران و تولید کنندگان پس از اخذ مدارک لازم، مجوز دومین مرکز توان افزایی و مهارت آموزی در سطح کشور بصورت سامانه ای صادر گردید.

 

گفتنی است: این مرکز به عنوان یک مرکز انتقال مهارت در خصوص پرورش گل و گیاه در شهرستان گلوگاه استان مازندران موفق به اخذ مجوز گردید.

 

راهبر سامانه های الکترونیکی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: با عنایت به اینکه سازمان نظام مهندسی متولی صدور مجوزهای واحد های تولیدی است و در هیچ شرایطی تعطیل نیست، همه امورات سازمان در ساختمان مجازی صورت می گیرد.

علیرضا کاظمی ادامه داد: همه همکاران ستادی و مراکز خدمات کشاورزی ‌منابع طبیعی غیر دولتی شهرستان ها با توجه به شرایط کنونی کشور با استفاده از خدمات الکترونیک در حال خدمت رسانی حتی در ایام تعطیل به ذی نفعان هستند.

کاظمی بیان کرد: همه کارشناسان در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به بازدید نموده تا خللی در روند صدور مجوز ایجاد نشود.

وی به این موضوع تاکید نمود: بر اساس آمار اعلام شده هفتگی سازمان مرکزی، استان مازندران در چهار هفته اخیر در سطح کشور موفق به ثبت بیش از ۲۰۰ تراکنش موفق سامانه ارجاع کار گردیده، بر همین اساس هم از نظر تعداد و مبلغ تراکنش جز سه استان پیشرو در سطح کشور می باشد.

کاظمی اظهار کرد: با عنایت به گزارش اخذ شده از سامانه سانکا، حتی در روز تعطیل (جمعه هفتم آذر) ۴۶ درخواست توسط بهره برداران در سامانه ارجاع کار سانکا ثبت و متعاقبا کارشناسان اقدام به بازید و بارگذاری گزارش نمودند.

در جلسه ای به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران:
موانع پرورش میگوی وانامی در شرق استان برطرف و عملیات اجرایی این پروژه بزرگ وارد فاز جدید شد

 به گزارش روابط عمومی سنم استان،در جلسه ای به ریاست حسن خیریانپور- معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری و با حضور مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تنی چند از مدیران دستگاههای اجرایی, اثرات زیست محیطی پرورش میگو در شرق استان بررسی شد و موانع پرورش میگوی وانامی در شرق استان برطرف و عملیات اجرایی این پروژه بزرگ وارد فاز جدید شد.

در این جلسه با همفکری اعضا و سازمان نظام مهندسی، اداره کل محیط زیست ،شیلات ، پژوهشکده اکولوژی دریای خزر و... با نظر مثبت کلیه اعضا و رعایت برخی ملاحظات اداره کل محیط زیست مقرر شد هرچه زودتر این طرح اجرایی شود.

با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران انجام شد:

اعطای پروانه تاسیس ۸۰ واحد گلخانه لیمو ترش در روستای خرما کلای قائمشهر

با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران، پروانه تاسیس ۸۰ واحد گلخانه لیموترش در روستای خرما کلای قائمشهر به صاحبان واحدهای تولیدی اعطاء شد.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، در جلسه ای که در محل شرکت تعاونی خرما کلای قائمشهر با حضور حسن خیریانپور، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، فرماندار و سایر مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد، ضمن تجلیل از همکاران سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان، پروانه تاسیس ۸۰ گلخانه لیمو ترش در روستای خرما کلای قائمشهر صادر و تحویل نماینده گلخانه داران این روستا گردید. ‎

بنا بر گزارش روابط عمومی سنم استان، کاوه جعفری خورشیدی به اتفاق مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر، رییس شعبه سازمان از پروژه های در حال احداث دامداری و گلخانه ای در روستای نفت چال شهرستان بابلسر بازدید نمود.

در این بازید کاوه جعفری خورشیدی چند قلو زایی و استفاده از نژاد های برتر به همراه دانش فنی و مهندسی در دامداری باعث بهره وری حداکثری در دوره تولید گوشت قرمز دانست و گفت: این امر موجب جهش تولید و کاهش هزینه های تولید می گردد.
وی اذعان نمود: در بخش تولیدات گلخانه ای هم می توان با استفاده بهینه از منابع موجود و نظارت اصولی بیشترین عملکرد را در واحد سطح شاهد باشیم.
شایان ذکر است: ظرفیت واحد دامداری ۲۵۰ راس و مساحت گلخانه تولید محصولات سبزی و صیفی نیز ۵۰۰۰ متر مربع می باشد.

صفحه1 از7

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.