wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

گزارش آقای مهندس کبیری، رئیس سابق سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور از اهم اقدامات دوره ی چهارم شورای مرکزی سازمان به شرح ذیل ارایه گردید:

اعضای محترم سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

اعضای محترم شورای مرکزی

اعضای محترم شوراهای استانی

رؤسای محترم سازمان استانها

معاونین، مدیران و همکاران عزیز ستادی و استانی

 

سلام،

اینک که در پایان یک دوره چهارساله تلاش و همکاری جمعی سازمان را ترک می­گویم، خداوند متعال را سپاسگزارم که توفیق همراهی با شما عزیزان را در این مدت نصیب من فرمود. اگرچه سازمان تا رسیدن به مراحل رشد و تعالی هنوز راه طولانی در پیش دارد، اما با نگاهی منصفانه به دوره چهارم می­توان تغییرات قابل‌توجهی را درروند تکاملی سازمان مشاهده نمود که به‌اختصار به پاره­ای از آن‌ها اشاره می­کنم:

  • تغییر روند واگرایی بین سازمان مرکزی و استان‌ها به همگرایی و پذیرش این واقعیت که طبق قانون تنها یک سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی وجود دارد. سازمان و شورای مرکزی ستاد این سازمان ملی و شوراها و سازمان‌های استانی صف سازمان را تشکیل می‌دهند.
  • رویکرد جوان‌گرایی، به‌خصوص در سازمان مرکزی بطوریکه در ابتدای دوره چهارم همه مدیران از بازنشستگان بودند و امروز در سازمان مرکزی تنها یکی از معاونین بازنشسته و بقیه پستهای مدیریتی در اختیار جوانان می­باشد.
  • تلاش در جهت خودکفایی سازمان و کاهش وابستگی به کمک‌های دولت. در این رابطه باید اشاره نمود که سازمان طی دوره‌های اول تا سوم مجموعاً بیش از 108 میلیارد ریال کمک‌های دولتی دریافت کرده که متوسط هر دوره حدود 36 میلیارد می­شود درحالی‌که این کمک‌ها علیرغم افزایش نرخ تورم در دوره چهارم به حدود 5 میلیارد کاهش‌یافته و با توجه به غیردولتی بودن سازمان این امر گام مهمی در جهت استقلال سازمان به شمار می­رود.

 

 

 

  • سامانه­ای کردن فعالیت‌های سازمان. با توجه به اعمال روش‌های سنتی در دوره‌های گذشته در دوره چهارم سامانه‌ای کردن فعالیت‌ها جهت شفافیت، سرعت و سهولت دسترسی اعضاء و بهره‌برداران به خدمات در دستور کار قرار گرفت. در حال حاضر بخش خدمات الکترونیکی سازمان به نام سانکا، خدمات عضویت، رتبه‌بندی، آموزش و ارجاع کار را تحت پوشش دارد و سامانه امور اداری و مالی، سامانه خدمات صدور مجوزها از طریق پنجره واحد وزارت جهاد کشاورزی از گام‌های برداشته‌شده طی این دوره می‌باشد.
  • پیگیری اصلاح قانون تأسیس سازمان که به تصویب کمیسیون محترم کشاورزی، آب، منابع­طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی رسیده و مهم‌ترین شاخصه‌های آن، اصلاح ساختار سازمانی، پیش‌بینی درآمدهای قانونی پایدار و الکترونیکی برگزار کردن انتخابات شوراهای استانی است که کمک بزرگی به توسعه حضور اعضاء در جریان انتخابات و ایجاد شفافیت و سلامت انتخابات خواهد بود.
  • برگزاری انتخابات شوراهای استانی دوره پنجم که در فضایی آزاد و بانشاط و بدون کوچک‌ترین دخالت سازمان مرکزی انجام یافت و مهم‌ترین دستاورد آن افزایش سهم اعضای بخش غیردولتی از 22 % دوره چهارم به 43 % در این دوره هست.

در پایان ضمن تشکر از همه عزیزانی که در انجام وظایف با سازمان همکاری نموده‌اند و ازآنجاکه یکی از مهم‌ترین وظایف و نقش‌های سازمان افزایش ضریب نفوذ دانش در بخش می­باشد امیدوارم دولت محترم و وزارت جهاد کشاورزی نهاده بودن دانش را بپذیرند و همان‌طور که برای تأمین نهاده‌های فیزیکی موردنیاز بهره‌برداران سرمایه‌گذاری می­کنند بخشی از اعتبارات تأمین نهاده‌ها را در این راه هزینه کنند و از این طریق سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را در انجام بهتر وظایف یاری نمایند.

 

احمد کبیری

رئیس سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور

(دوره چهارم)

آخرین ویرایش در دوشنبه, 10 دی 1397
بارگیری پیوست‌ها:

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

مرکز دانلود

آمار بازدید

امروز198
دیروز2145
کل بازدیدها625413

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 107.23.176.162
  • مرورگر Unknown
  • نگارش
  • سیستم عامل Unknown

دسترسی به وب سایت قبلی سازمان

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.