wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

اولین نشست  صمیمانه رییس جدید سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با کارکنان در اولین روز کاری در سالن جلسات سازمان مرکزی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، دکتر رمضان نژاد ضمن تقدیر و تشکر از اعتماد اعضای شورای مرکز و وزیر جهادکشاورزی گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی با عضویت بیش از ۲۵۰ هزار دانش آموخته رشته های مختلف کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست، خزانه و ذخیره گاه علوم و دانش کشاورزی و همزمان عامل انتقال و اشاعه دانش، اطلاعات و تکنولوژی به محیط کشاورزی است و از این  منظر از توان و ظرفیت های بالقوه زیادی برای نقش آفرینی مؤثر در بخش کشاورزی برخوردار است، وی در این ارتباط اظهار داشت: این ظرفیت ها باید در خدمت  کشاورزان، بهره برداران، سرمایه گذاران و کارآفرینان بخش قرارگیرد، به طوری که مجموعه خدمات مشاوره ایی در برگیرنده دانش واطلاعات همانند سایر عوامل و نهاده های تولید در کار و فعالیت کشاورزان مفید به فایده و منتج به افزایش تولید، افزایش کیفیت تولید و خدمات، ایجاد و به کارگیری فرآیندها و روش های جدید و در نهایت افزایش درآمد،  رفاه و آرامش بیشتر بهره مندان از این نهاده شود.

رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی با  اشاره به مبنای  واگذاری صدور مجوزهای واحدهای تولیدی و خدماتی حوزه های مختلف به سازمان، خاطر نشان کرد: هدف و مبنای این واگذاری ها؛ روان سازی، سهولت، سرعت بخشی با رعایت اصول و موازین فنی بوده است فلذا باید با تلاش و اهتمام ویژه و با بهره مندی از روش ها و فرایندهای نوآورانه و مهندسی  به طور مستمر در جهت سهولت و کاستن از زمان و مراحل صدور مجوزها اقدام نماییم.

وی افزود: به عنوان سازمانی دانش بنیان و جوان، هدف ما باید انجام این کار  در طراز کشورهای توسعه یافته باشد و وضعیت خودمان را با پیشروها در دنیا مقایسه کنیم و با سرعت در مسیر رسیدن به شرایط مطلوب حرکت کنیم. رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی ادامه داد: بر این اساس علی رغم پیش بینی قانونی زمان یک ماهه برای صدور آن ؛ سازمان بایستی این مدت زمان را از طریق شناسایی استعلام های غیرضرور و حذف آنها و  پیگیری موضوع از دستگاه های استعلام دهنده مبنی بر کاهش مدت زمان استعلام، تا حد امکان این زمان را کاهش دهد چرا که سازمان نظام مهندسی کشاورزی یک سازمان مردمی است و باید در مردمی تر کردن امور کوشا باشد به طوری که موضوع توسط بهره برداران ملموس گردد.

دکتر رمضان نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اهمیت مهارت آموزی توسط اعضای سازمان، بیان داشت: دوره های آموزشی ارائه شده توسط سازمان بایستی به کسب مهارت و فن بیانجامد،  به طوری هر دوره آموزشی منجر به فراهم آوری اشتغال برای اعضای سازمان در فعالیت های عملی و میدانی کشاورزی  شود.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با اشاره به اهمیت نهاده دانش در تولید محصولات کشاورزی گفت: رسالت اصلی سازمان دانش گستری در محیطهای کشاورزی و ارائه خدمت به بهره بردار می باشد.

گفتنی است در این جلسه برخی از مدیران و کارشناسان سازمان مرکزی ضمن ارایه دیدگاه های خود در خصوص فعالیت های سازمان، پیشنهادات خود را در جهت انجام بهتر ماموریت های سازمان ارایه کردند.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 28 آذر 1397

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

مرکز دانلود

آمار بازدید

امروز210
دیروز2145
کل بازدیدها625425

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 107.23.176.162
  • مرورگر Unknown
  • نگارش
  • سیستم عامل Unknown

دسترسی به وب سایت قبلی سازمان

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.