wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال جهش تولید"

اولین گردهمایی مدیران مراکز خدمات غیر دولتی کشاورزی با حضور رییس جدید سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه در سالن آموزش نظام مهندسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان در این گردهمایی که مدیران عامل شرکت های چند منظوره خدمات غیردولتی استان حضور داشتند مهندس رمضان رویین تن رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان در فضایی صمیمانه به اهمیت وظایف قانونی سازمان نظام مهندسی استان و به تبع آن وظایف تک تک اعضای حقیقی و حقوقی در رسیدن به اهداف پیش بینی شده اشاره کرد و افزود: مطالعه دقیق قوانین بخش کشاورزی خصوصا" قانون افزایش بهره وری، دستورالعمل تشکیل مراکز خدمات غیر دولتی و وظایف، اختیارات و اساسنامه آنها می تواند ما را در مطالبه گری منطقی و هدفمند کمک نماید بنابراین به همه توصیه میکنم این قوانین را یکبار دیگر با دقت مطالعه نمایند.

وی سپس با اشاره به پیشینه طرح های مختلف ناظرین محصولات راهبردی در سال 1382، ایجاد شرکتهای خدمات فنی و مهندسی کشاورزی در سال 1386 و سیاست های وزارت جهاد کشاورزی در افزایش عملکرد تولید با ارتقاء ضریب نفوذ دانش در واحدهای تولیدی، ایجاد تقاضای دانش را از جمله مهمترین وظیفه مهندسین کشاورزی عنوان کرد و افزود: امروزه صاحبان پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا با ترسیم دورنمای بهتر شرایط زندگی مردم دانش خود را به محصول تبدیل کرده و برای آن تقاضای خرید ایجاد می کنند.

مهندس روئین تن فعالیت مراکز خدمات غیر دولتی را در سه بخش خدمات پیشخوانی و فوری، فعالیت های میان مدت و فعالیت های بلند مدت دارای امنیت شغلی و درآمدی پایدار توصیف کرد و افزود: ورود به عرصه فعالیت های دانش بنیان، کشاورزی قراردادی و فعالیت های اقتصادی و حتی همکاری جهت انجام بخشی از وظایف سایر وزارتخانه ها می تواند این مراکز را به سوی آینده ای بهتر سوق دهد.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه ضمن تاکید بر رعایت اخلاق و روحیه کار گروهی در بین اعضای شرکت ها و رهنمود آنها به همکاری توام با صبر و تحمل با همدیگر گفت: مراکز خدمات غیر دولتی کشاورزی باید الگوی اخلاق، رفتار و احترام متقابل به همدیگر و به بهره برداران و دست اندرکاران بخش کشاورزی باشد.

وی در خاتمه صحبت با ابراز امیدواری از اهداف تشکیل این مراکز، یکی از اصلی ترین وظایف سازمان نظام مهندسی کشاورزی را تعامل و فراهم کردن بستر واگذاری بسیاری از فعالیت های سازمان جهاد کشاورزی به این مراکز عنوان کرد و از حاضرین خواست نظرات، پیشنهادات، انتقادات و ابهامات خود را در این خصوص مطرح نمایند.

در ادامه جلسه تعدادی از حاضرین به نمایندگی از شرکت ها مسائل موجود بر سر راه فعالیت مراکز خدمات غیردولتی را از جمله بیمه کارکنان، مالیات بر درآمد شرکت ها ،چگونگی قرارداد داخلی اعضاء و شرکت ها، عدم تناسب در ارجاع کار بین اعضای مراکز از طریق سازمان، تخصصی بودن برخی فعالیت های کارشناسی مراکز و عدم امکان واگذاری آن به سایر افراد، عدم رسمیت مکاتبات مراکز خدمات غیر دولتی نزد ارگانهای دولتی، انحصاری شدن حوزه فعالیت مراکز، عدم برون سپاری وظایف از سوی ارگان های دولتی و ... بیان کردند و پس از استماع کلیات راهکارهای حل مشکلات سه نفر از حاضرین برای پیگیری حل موارد مطرح شده انتخاب شدند.

درخواست ملاقات مردمی با رییس سازمان مرکزی

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.