wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال جهش تولید"

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه گفت: با افزایش بهره وری می توان بخش کشاورزی استان را متحول کرد و این بخش ظرفیت ایجاد اشتغال برای ۳۰ هزار نفر را بدون نیاز به استفاده از یک ریال منابع دولتی دارد.

مهندس رویین تن درجلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه که بیستم اردیبهشت ماه برگزار شد با ارائه گزارشی از وضعیت موجود، ظرفیتهای قانونی و نیروی انسانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان یادآور شد: برای تحقق شعار جهش تولید قابلیتهای زیادی در بخش کشاورزی استان نهفته است و برای ایجاد اشتغال فراگیر در این بخش نیازمند افزایش بهره‌وری در تولید محصولات کشاورزی هستیم.

وی با بیان اینکه بین متوسط عملکرد تولیدات کشاورزی در بخشهای مختلف خصوصا زراعت دیم استان با عملکرد کشاورزان پیشرو اختلاف قابل توجهی وجود دارد اظهار داشت: با تغییر اندکی در شیوه کشاورزی می توان رشد قابل توجهی در تولید محصولات مختلف و در نتیجه اشتغال ایجاد کرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون۸۷۵۳ نفر در ۲۲ رشته عضو نظام مهندسی کشاورزی کرمانشاه هستند، افزود: از این تعداد حدود ۵۴ درصد را آقایان و ۴۶ درصد را خانمها تشکیل می دهند و حدود ۸۴۰ نفر در روستاها ساکنند که از آنها می توان به عنوان مروجان و تسهیلگران برنامه های روستایی بهره برد.

وی درباره وضعیت اشتغال اعضای سازمان نیز گفت: ۱۷۴۰ نفر از اعضا در بخش‌های دولتی شاغلند، ۲۷۱۲ نفر در بخشهای غیر دولتی مشغول به کار و ۶۳ نفر هم از بازنشستگان عضو سازمان هستند.

مهندس رویین تن تعداد افراد جویای کارعضو نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کرمانشاه را نیز ۴۲۳۶ نفر اعلام کرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه با بیان ظرفیت نیروی انسانی سازمان جهت رسیدن به اهداف بخش کشاورزی گفت:سازمان نظام مهندسی گسترده ترین شبکه نیروی انسانی بخش را دارد و از سال ۱۳۹۸ تا کنون توانسته است با مشارکت ۳۵۰نفر از اعضا ۶۰ مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی را ایجاد و در همه دهستانها مستقر نماید.

وی به تغییر رویکرد سازمان از کارمزد محوری به دانش مزد محوری اشاره کرد و ابراز داشت:برنامه سازمان اینست که با کشاورزی قراردادی و سهم بری دانش از تولید و تدوین زنجیره های ارزش نقش خود را در ارتقاء بهره وری ایفا نماید.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در خصوص نهاد سازی برای انتقال دانش، مهارت، تکنولوژی های جدید و پژوهشهای کاربردی غیر دولتی به عنوان یک ظرفیت جدید افزود:سازمان توانسته است با شناسایی واحدهای تولیدی، خدماتی، تحقیقاتی و دانش بینان توانمند استان و ترغیب آنها به همکاری با سازمان نظام مهندسی از این پتانسیل به عنوان مراکز دانش گستری و مهارت آموزی بهره مند شود.

وی در ادامه گفت: تا کنون ۲۱واحد به عنوان مراکز توان افزایی اعضا،۵ واحد به عنوان مراکز انتقال تکنولوژیهای نوین، ۳ مرکز به عنوان مراکز پژوهشهای کاربردی، مرکز به عنوان علوم و فنون کاربردی و یک مرکز برای مدیریت توسعه صادرات کشارزی عیر دولتی مجوز فعالیت دریافت کرده اند.

مهندس رویین تن در پایان ضمن اعلام آمادگی همکاری همه جانبه نظام مهندسی اظهار داشت در سایه تلاش، همدلی و هماهنگی مسئولین کلیه بخشهای متولی اشتغال استان و با توجه به استعدادهای بالقوه و خدادای بخش کشاورزی استان تحقق ۳۰ هزار شغل در بخش کشاورزی دور از دسترس نیست.

درخواست ملاقات مردمی با رییس سازمان مرکزی

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.