wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال جهش تولید"

در راستای توسعه کشت های گلخانه‌ای منطقه لارستان انجام شد:

بازديد رييس نظام مهندسي كشاورزي و تيم اقتصادی استانداری فارس از روستای شهدادی حاجی آباد هرمزگان

در راستای توسعه کشت های گلخانه‌ای منطقه لارستان، رييس سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي فارس و تیم اقتصادی استانداری فارس به سرپرستی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری از روستای شهدادی حاجی آباد بندرعباس قطب کشت گلخانه ای جنوب کشور بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی سنم فارس، در این بازدید که معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، مدیرکل محیط زیست استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، معاونت بهره برداری و حفاظت از منابع آب سازمان منطقه‌ای استان، معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه لارستان و بخشدار مرکزی حضور داشتند، محمد جواد احمدي گفت: با توجه به سیاست وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر استفاده بهینه از منابع آب و خاک، افزایش راندمان و اقتصادی نمودن تولید محصولات کشاورزی، اشتغالزایی در مناطق روستایی و اجرای دقیق راهبرد اصلاح الگوی کشت، توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در اولویت برنامه‌های سازمان نظام مهندسي كشاورزي استان قرار گرفته‌است.

وي افزود: در همین راستا، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی فارس برای توسعه کشت‌های متراکم و گلخانه ای در استان برنامه ویژه‌ای را دنبال می‌کند و در این زمینه از ابتدای سال‌جاری تا کنون ١٠٧ هکتار در خواست صدور پروانه ثبت شده‌است.

رييس سازمان نظام مهندسي كشاورزي فارس اظهار داشت: در صورت ثبت درخواست تاسيس كلخانه اي در اين منطقه فرايند تسريع و در سريع ترين زمان اقدامات لازم انجام خواهد شد.

بخشدار مركزي در این بازدید ضمن اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای حمایت و توسعه كشت گلخانه اي در درز و سايبان گفت: حمایت از بخش کشاورزی بخصوص کشت های گلخانه ای تحقق عینی و عملی اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است.

وي افزود: ترویج و گسترش کشت گلخانه ای، یکی از گام های اساسی در راستای ایجاد اشتغال پایدار روستایی، به شمار میرود که بایستی در گسترش فرهنگ احداث آن در میان روستاییان کوشا باشیم‌.

فرماندار لارستان نيز در اين بازيد گفت: ۵۰ هکتار زمین برای ایجاد کشت گلخانه ای لارستان در دست اقدام است که در صورت بهره برداری این طرح ها، برای بیش از ۱۵۰۰ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد می شود.

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.