wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال جهش تولید"

در جلسه مشترك با سازمان نظام مهندسي معدن مطرح شد:

لزوم توجه جدی به موضوع بازسازی محل عملیات معدنی

به گزارش روابط عمومي سنم استان، شهرام شفيعي در جلسه مشترک با رئیس و اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی معدن ضمن تشکر از همکاری های مشترک فی ما بین، با اشاره به دستورالعمل بازسازی و احياء عرصه های منابع طبیعی متأثر از فعالیت های معدنی گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی پتانسیل لازم برای اجرای این مهم را دارد.

وی با اشاره به فعالیت های معدنی و آثار تخریبی بر عرصه های منابع طبیعی کشور تصریح کرد: یکی از بهترین راهکارهای مهم در کنترل آثار زیان بار حاصل از اين عملياتها، بازسازی و احياء عرصه های منابع طبیعی آسیب دیده ناشی از اینگونه فعالیت ها مي باشد.

رييس سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استان درخصوص منابع مالی برای اجرای این امر به ماده ۲۵ قانون اصلاح قانون معادن اشاره نمود و گفت: چنانچه محدوده عملیات معدنی در منابع ملی و طبیعی واقع شده باشد مطابق قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع به جای بهره مالکانه از محل پرداختی بهره برداران معادن نسبت به احیاء و بازسازی محل عملیات معدنی اقدام گردد.

ملك قاسمي نيز ضمن معرفی اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی معدن و ارائه گزارشی از وضعیت معادن استان اظهار داشت: با تلفیق صنعت کشاورزی و معدن و تعامل بیشتر سازمانها درجهت پویایی این بخش ها امکان دستیابی به توسعه پایدار فراهم خواهد بود.

رييس سازمان نظام مهندسي معدن به منظور همكاريهاي دو طرفه در زمينه بازسازي و احياء عرصه هاي بلا استفاده معادن با همكاري اعضاي نظام مهندسي كشاورزي و همچنين خدمات رفاهي خواستار عقد تفاهم نامه در اين بخش ها شد.

در پایان این جلسه مقرر شد کمیته ای متشکل از اعضای هیات مدیره های این سازمانها تشکیل و بصورت مدون زمینه های همکاری های مشترک را شناسایی وجهت طرح در جلسات مشترک آماده نمایند.

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.