wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال رونق تولید"

اینفوگراف تقویم زمانی تولید و عرضه محصول خیـار در مزرعه (فضای باز)

اینفوگراف اطلاعات بازار محصولات کشاورزی: تولید کنندگان محصولات گلخانه ای با مراجعه به این تقویم زمان عرضه و تولید محصول، می توانند برنامه کشت و زمان ارائه مناسب محصول خود به بازار را تنظیم نمایند.

 

ادامه مطلب...

اینفوگراف تقویم زمانی تولید و عرضه محصول گوجه فرنگی در مزرعه (فضای باز)

اینفوگراف اطلاعات بازار محصولات کشاورزی: تولید کنندگان محصولات گلخانه ای با مراجعه به این تقویم زمان عرضه و تولید محصول، می توانند برنامه کشت و زمان ارائه مناسب محصول خود به بازار را تنظیم نمایند.

ادامه مطلب...

توسعه واحدهای دامی سبک باحفظ نژاد بومی از سیاست‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان است

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی در بازدید از مجتمع دام سبک کنه بیست متعلق به آستان قدس رضوی اعلام کرد: با توجه به نیاز غذایی جامعه به گوشت و پروتئین، لذا ایجاد و توسعه ظرفیت واحدهای موجود دامی استان مورد حمایت ما خواهد بود.

مهندس سیداحمد دلقندی با ابراز اینکه مجموعه هایی همچون آستان قدس رضوی از امکانات و قابلیت‌های خوبی بمنظور توسعه واحدهای تولیدی در حوزه دامپروری برخوردارند، گفت: ما بدنبال راه اندازی مراکز خدمات غیردولتی در راستای انتقال تکنولوژی و افزایش ظرفیت های تولیدی در زیربخش کشاورزی هستیم و قطعا از درخواستهای ایجاد این مراکز استقبال خواهیم کرد.

مهندس ظهری مدیر پروژه واحد دامی کنه بیست آستان قدس گفت: در این مجتمع حدود 2500 راس دام سبک وجود دارد که بنا داریم نسبت به ایجاد یک پایگاه علمی متشکل از انواع دام با نژادهای مختلف اقدام نماییم.

وی افزود: این مجموعه با دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی مدرن، اقداماتی در خصوص چندقلوزایی و حفظ ذخایر ژنتیک را در دستور کار قرار داده و انشاءالله با دریافت مجوز از سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان، اقدام به ایجاد مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی خواهیم کرد.

مهندس محمدعلی ظهری تصریح کرد: درنظر است یک مجتمع گاوداری شیری درآینده نزدیک در این منطقه نیز راه اندازی شود.

ادامه مطلب...

در جلسه با شعب سازمان در سطح استان بر ایجاد مراکز مهارت آموزی و توان افزایی در سطح شهرستان ها تاکید شد

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران، نشست رییس سازمان به همراه نائب رییس و معاونین با روسای شعبات سطح استان برگزار گردید.

در این نشست رییس سازمان در خصوص ایجاد مراکز مهارت آموزی و توان افزایی در سطح شهرستان ها بر اساس دستورالعمل ارسالی از سوی سازمان مرکزی تاکید نمود و گفت: ایجاد این مراکز باعث انتقال و اشاعه دانش کشاورزی خواهد شد.

وی در ادامه شناسایی بهره برداران فعال بخش کشاورزی به عنوان عضو افتخاری سازمان گفت: این بهره برداران ولی نعمت ما هستند و بدون اخذ هزینه کارت عضویت به آنان اهدا می گردد.

وی بیان کرد: شعبات شهرستانی می توانند با برگزاری دوره های تخصصی با کمک و همراهی استان برای اعضا مثمر ثمر باشند.

در ادامه روسای شعبات استان مسائل و مشکلات خود را مطرح و مهندس اسدالله نیا را به عنوان مسئول هماهنگ کننده شعب انتخاب نمودند.

رییس سازمان در خصوص اطلاع رسانی لازم در سطح شهرستان، در خصوص الزام داشتن پروانه اشتغال معتبر از اول اسفند ماه سالجاری در سامانه سانکا جهت ارجاع کار تاکید نمود.

ادامه مطلب...

برگزاری نشست روسای سازمان های نظام مهندسی منطقه چهار کشور در سازمان مرکزی

نشست روسای سازمان های نظام مهندسی منطقه چهار کشور با حضور رییس سازمان مرکزی و برخی از مدیران ستادی در محل سازمان مرکزی برگزار شد.

در این نشست روسای سازمان های منطقه یاد شده، گزارش اقدامات شاخص و مشکلات مبتلا به سازمان های مربوطه را مطرح و مورد بررسی قرار دادند.

 روسای منطقه چهار در این نشست، بر اساس ماده (۴) دستورالعمل جلسات هماهنگی منطقه ای روسای سازمانهای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استانها، مهندس خرمی رییس سازمان نظام مهندسی قم را به مدت یک سال به عنوان رییس منطقه انتخاب کردند.

بر اساس ماده (۲) دستورالعمل یاد شده منطقه چهار شامل استان های تهران، البرز، قزوین، سمنان، اصفهان، مرکزی، قم و چهارمحال و بختیاری می باشد.

ادامه مطلب...

درخواست ملاقات مردمی با رییس سازمان مرکزی

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.