wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال جهش تولید"

توسعه همکاری های مشترک سازمان نظام مهندسی و پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی

نشست مشترک سازمان نظام مهندسی کشاورزی و پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی به منظور توسعه همکاری های مشترک فیمابین با حضور رییس سازمان مرکزی و هیأت همراه و مدیران پژوهشکده گیاهان دارویی در محل پژوهشکده برگزار گردید.

رییس سازمان مرکزی در این نشست با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب در خصوص اهمیت دانش در توسعه کشور گفت: دانش آشکارترین وسیله عزت و اقتدار یک کشور می باشد و بر این اساس میزان پیشرفت و توسعه هر کشوری به میزان بهره گیری از این نهاده بستگی دارد.

وی افزود: همانطور که رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم اشاره کرده اند، بهره گیری از نیروهای جوان و تکیه بر دانش می تواند عامل پیشران و پشبرنده توسعه کشور به ویژه بخش کشاورزی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد ضمن تأکید بر اهمیت تجهیز صاحبان دانش به آخرین یافته و فناوری ها، اظهار داشت: توسعه آموزش های مهارت محور، یکی از موضوعات مشترکی است که می تواند به هم افزایی در توسعه دانش فنی و مهارتی در حوزه گیاهان دارویی منجر شود.

رییس سازمان مرکزی تصریح کرد: یکی از نهادسازی های انجام شده در سازمان نظام مهندسی، راه اندازی مراکز پژوهش های کاربردی غیردولتی با تکیه بر ظرفیت های مردمی است که پژوهشکده گیاهان دارویی می تواند هم در ارائه مشاوره های تخصصی و هم معرفی این مراکز با هدف توسعه آنها با سازمان همکاری داشته باشد، چرا که این موضوع رمز موفقیت و توسعه پژوهشکده می باشد.

وی افزود: یکی دیگر از نهادسازی های انجام شده در سازمان، بر اساس حدود وظایف قانونی، ایجاد زنجیره ارزش محصولات کشاورزی در قالب کشاورزی دانش بنیان و کشاورزی قراردادی است که می تواند از فعالیت های نوظهور در بخش کشاورزی پشتیبانی نماید.

رمضان نژاد ادامه داد: طرح تولید و اشتغال مردم بنیان که بر مبنای فعالیت های نوظهور و با تکیه بر ظرفیت های مردمی توسط سازمان در حال پیگیری بوده و مورد حمایت و پشتیبانی صندوق کارآفرینی امید نیز می باشد، یکی دیگر از زمینه های همکاری است که پژوهشکده می تواند طرح های مورد نظر خود را در قالب اشاره شده، ارائه نماید.

رییس سازمان مرکزی گفت: سازمان نظام مهندسی پرچم دار کشاورزی تجاری بوده و از طریق راه اندازی و توسعه BDSها کسب و کار های نوین کشاورزی با محوریت مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی به عنوان تسهیلگران بخش کشاورزی به دنبال توسعه این نوع کشاورزی می باشد.

گفتنی است در این نشست مدیران سازمان نظام مهندسی و پژوهشکده گیاهان دارویی دیدگاه های خود را در خصوص زمینه های توسعه همکاری های مشترک ارائه و مقرر گردید در جلسات کارشناسی موضوعات مورد نظر پیگیری شود.
شایان ذکر است در حاشیه نشست مشترک، رییس سازمان مرکزی و هیأت همراه از بخش های مختلف پژوهشکده گیاهان دارویی بازدید به عمل آوردند.

ادامه مطلب...

ارتقای توانمندی های حرفه ای کارشناسان خاکشناسی و تغذیه گیاهی

با همکاری سازمان نظام مهندسی و موسسه تحقیقات خاک و آب انجام می شود:

ارتقای توانمندی های حرفه ای کارشناسان خاکشناسی و تغذیه گیاهی

سازمان نظام مهندسی کشاورزی و موسسه تحقیقات خاک و آب از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی و دوره های مهارتی، به دنبال ارتقای توانمندی های حرفه ای کارشناسان خاکشناسی و تغذیه گیاهی برای دستیابی به افزایش بهره وری در تولید محصولات کشاورزی می باشند.

رییس سازمان مرکزی ضمن تأکید بر ضرورت ارتقای توانمندی های حرفه ای کارشناسان عضو سازمان در حوزه تغذیه گیاهی، گفت: ساماندهی خدمات قابل ارائه توسط کارشناسان سازمان به کشاورزان در قالب مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی از برنامه های سازمان در این دوره می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در نشست مشترکی که با حضور مدیران موسسه تحقیقات خاک و آب در محل سازمان مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: این مراکز به صورت خود اتکا بوده و بر مبنای سیاست اشتغال دانش مزدمحوری و سهم بری دانش از تولید راه اندازی می شوند.

شایان ذکر است در این نشست مقرر شد دوره آموزش مهارتی به صورت ملی با موضوع توصیه های کودی و تغذیه گیاهی به صورت مشترک توسط سازمان نظام مهندسی و موسسه تحقیقات خاک و آب در تابستان سالجاری برگزار گردد.

گفتنی نظام اجرایی آزمایشگاه های خاکشناسی و مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی به صورت مشترک توسط سازمان و موسسه تحقیقات خاک و آب به منظور ارتقای توصیه های کودی و بهبود تغذیه گیاهی در حال تدوین می باشد.

ادامه مطلب...

انسجام بخشی به فعالیت های حرفه ای اعضاء یکی از اولویت های مهم سازمان نظام مهندسی می باشد

رییس سازمان مرکزی گفت: انسجام بخشی به فعالیت های حرفه ای اعضاء برای انجام وظایف قانونی، یکی از اولویت های مهم سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابه طبیعی می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در گردهمایی ویدئوکنفرانسی رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها، با اشاره به سیاست های جدید سازمان در دوره پنجم گفت: تمامی مهندسان کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست برای انجام فعالیت های مهندسی در رشته های خود ملزم به داشتن پروانه اشتغال از سازمان نظام مهندسی برای ارایه خدمات به بخش های دولتی و خصوصی می باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تأکید بر گسترش آموزش های مجازی توسط سازمان اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با همکاری و مشارکت شرکت دانش بنیان رهپویان خرد ایرانیان، زیرساخت لازم در جهان مجازی را با نام تلویزیون رویش در راستای اجرای رسالت دانش گستری در محیط های کشاورزی ایجاد کرده است و انتظار می رود با بهره گیری حداکثری از قابلیت ها و ظرفیت های سامانه یاد شده، ضمن ارتقای ضریب نفوذ دانش، موجبات تسریع اشاعه و انتقال دانش در محیط های کشاورزی فراهم شود.

رییس سازمان مرکزی گفت: سازمان در این دوره از فعالیت سیاست های حمایتی برای همراهی اعضای سازمان به عنوان سرمایه های اجتماعی اتخاذ کرده است که تصویب تمدید رایگان پروانه اشتغال و کارشناسی رسمی برای اعضای فاقد ارجاع کار، تخفیف ۵۰ درصدی تمدید عضویت اعضای قدیمی و اعمال یک سوم تعرفه عضویت برای تمدید عضویت در شورای مرکزی مؤید تاکید سازمان بر این سیاست های است.

شایان ذکر است در گردهمایی ویدئوکنفرانسی رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها که با موضوع پیگیری اجرای تبصره ۳ ماده (۸۳) آیین نامه اجرایی قانون تاسیس و درصد مصوب شورای مرکزی در خصوص حق النظاره سال ٩٩ برگزار شد، رؤسای سازمان ها نظرات و دیدگاه های خود را مطرح و مورد بررسی قرار دادند.

ادامه مطلب...

ارجاع 933مورد استعلام منابع طبیعی طی سه ماهه نخست سال ۹۹ در استان مازندران

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع استان مازندران از ارجاع ۹۳۳ مورد استعلام منابع طبیعی در سه ماهه نخست سالجاری به کارشناسان مستثنیات خبر داد
به گزارش روابط عمومی سنم استان، کاوه جعفری خورشیدی گفت:استعلام همه ارگان های استان از ادارات منابع طبیعی پس از ثبت توسط دفاتر پیشخوان دولت در سامانه سامط بصورت کاملا الکترونیکی و بدون مراجعه بهره بردران صورت می گیرد.

رییس شورای سازمان اظهار نمود: پس از ثبت استعلام در سامانه سامط، استعلام مربوطه به اداره منابع طبیعی شهرستان مورد نظر ارجاع می‌شود. و طبق تفاهم نامه منعقده فی مابین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با سازمان جنگل ها و مراتع استعلام جهت بررسی کارشناسی به سازمان نظام مهندسی ارجاع شده و به تبع آن سازمان بر اساس موقعیت شهرستانی به شرکت های فعال عضو سازمان که دارای کارشناسان واجد شرایط می باشند استعلام را ارسال می نماید.

این مسئول اظهار کرد: از تعداد ۹۳۳ فقره استعلام، کارشناسان شهرستان های نوشهر ۵۶۸، چالوس ۲۲۵ و تنکابن ۱۱۰فقره را مورد بازدید و گزارشات مربوطه را ارسال و پس از بررسی توسط سازمان به اداره منابع طبیعی شهرستان مربوطه ارجاع می گردد.

ادامه مطلب...

درخواست ملاقات مردمی با رییس سازمان مرکزی

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.