wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال جهش تولید"

ارتباط تصویری رییس سازمان مرکزی با مدیران صدور مجوز سازمان نظام مهندسی استان های هرمزگان، مرکزی و یزد

رییس سازمان مرکزی گفت: فرآیند صدور مجوز واحدهای تولیدی و خدماتی به نحوی باید تسریع و تسهیل شود که منجر به کاهش زمان بری صدور مجوزها گردد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان مرکزی، شاهرخ رمضان نژاد در ارتباط تصویری با مدیران صدور مجوز سازمان نظام مهندسی استان های هرمزگان، مرکزی و یزد گفت: سازمان نظام مهندسی به عنوان متولی صدور مجوز واحدهای تولیدی و خدماتی در بخش کشاورزی، به دنبال تسهیل و روان سازی صدور مجوزها به عنوان دروازه ورود سرمایه های مردمی به بخش کشاورزی، بهبود فضای کسب و کار، و تسریع جریان سرمایه گذاری و جلب سرمایه های مردمی بوده و در همین راستا علارغم وجود مشکلات متعدد قدم های مثبت و مؤثری برداشته است.

وی تصریح کرد: بایستی تمامی موانع و محدودیت ها و همچنین تعارضات و تضادهای موجود با فرامین و تدابیر رهبری در خصوص جهش تولید شناسایی و برای پیگیری در هیأت مقررات زدایی و تسهیل مجوزهای کسب و کار اعلام گردد تا در سال پیش رو، با تغییر نگاه مسؤولین مربوطه به فرد تولیدکننده، زمینه ایجاد جهش تولید در بخش فراهم شود.

ادامه مطلب...

ارتباط تصویری رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمان با با مدیران مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی شهرستان ها

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمان در ارتباط تصویری زنده با با مدیران مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی شهرستان ها:

? بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی و برگزاری جلسات از طریق ارتباط تصویری با مسئولین مراکز در دستور کار می باشد.

? حواله های سوخت کشاورزان از طریق مسئولین مراکز خدمات کشاورزی پیگیری شود.

? انجام و پیگیری کلیه امور در فضای مجازی با توجه به زیرساخت های ایجاد شده و جلوگیری از مراجعه ارباب رجوع به دفاتر و سازمان استان دنبال می شود.

ادامه مطلب...

ارتباط تصویری شورای مدیران استان سال 99

رييس سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استان البرز در اولين جلسه شوراي مديران استان در سال ٩٩ به صورت ارتباط زنده تصويري:

?در اين ارتباط كه به صورت ويدئو كنفرانس برگزار شد، مهندس شمس آذر بر لزوم پيگيري و انجام كليه امور به نحو احسن در سازمان مجازي تاكيد كرده و خاطر نشان كردند: بحمدالله تمامي فعاليت هاي سازمان با وجود سامانه هاي موجود به صورت مجازي در حال انجام است

?انجام امور در سازمان مجازي نه تنها بايد كيفيت انجام امور در فضاي حقيقي را داشته باشد بلكه بايد شاهد عملكردي به مراتب بهتر و قوي تر در كليه بخش هاي سازمان باشيم.

?وي در ادامه به بررسي مشكلات موجود در بخش هاي مختلف سازمان مجازي پرداخت و از كليه مديران و معاونين خواست با تلاش و پيگيري مجدانه نسبت به رفع موانعي كه باعث كندي روند امور مي گردند اقدام نمايند.

?مهندس شمس آذر در پايان در ارتباط با فعاليت واحد هاي فروشندگي سموم در شرايط تشديد فاصله گذاري اجتماعي اضافه كرد: با پيگيري هاي بعمل آمده توسط سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استان البرز و سازمان جهاد كشاورزي استان فروشندگان محترم مي توانند با مراجعه به واحد آموزش و ترويج جهاد كشاورزي شهرستان محل فعاليت خود با دريافت معرفي نامه به فعاليت خود ادامه دهند.

ادامه مطلب...

ارتباط تصویری زنده رییس سازمان مرکزی با مدیران برخی از مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در مناطق مختلف کشور

رییس سازمان مرکزی گفت: انتظار عمومی و اقتضای شرایط فعلی از سازمان پاسخ به این سئوال است که سازمان نظام مهندسی کشاورزی و متخصصان عضو آن، برای کشاورزان و کشاورزی چه برنامه ایی دارد، لذا اهداف و سیاست های سازمان در این دوره با تغییر رویکرد، در پاسخ به همین انتظار جامعه، طراحی و تدوین شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مرکزی، شاهرخ رمضان نژاد در ارتباط تصویری زنده با مدیران برخی از مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی  در مناطق مختلف کشور گفت: نهادسازی و ایجاد شبکه غیردولتی برای انتقال دانش و فن آوری در قالب مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در دستور سازمان است.

وی افزود: راهبرد و رسالت اصلی سازمان به عنوان یک نهاد دانشی، افزایش بهره وری با بهره گیری از نهاده دانش و انتقال آن به عرصه تولید می باشد.

رمضان نژاد تصریح کرد: مراكز خدمات كشاورزي غيردولتي به عنوان ویترین دانش و فناوری های نوین کشاورزی، با هدف نهادسازي و ظرفیت سازی در بخش غيردولتي در جهت دسترسي فيزيكي و اقتصادي آسان به دانش، اطلاعات و فن آوري های کشاورزی ايجاد می شوند.

رییس سازمان مرکزی اظهار داشت: توسعه مناسبات جدید در کشاورزی از جمله "اشتعال دانش مزد محوری" و "سهم بری دانش از تولید" یکی از اولویت های سازمان در عرصه کشاورزی است و برای نخستین بار تلاش شده تا با کمک مراکز قرارداد "سهم بری دانش از تولید" در بخش کشاورزی را در بستر کشاورزی محقق نماییم که این امر به برجسته سازی نقش علم و دانش و حضور و پیوند مهندسان کشاورزی با تولید کنندگان کمک خواهد کرد.

وی گفت: توسعه مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی به عنوان کانون های اشاعه دانش و اطلاعات کشاورزی در محیط های تولید، موجب جاری شدن دانش در محیط های کشاورزی خواهند شد.

رمضان نژاد افزود: مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی به عنوان الگوی جدید ارائه خدمات در بخش کشاورزی، خدمات متنوع مورد نیاز تولیدکنندگان و کشاورزان را ارائه می نمایند.

رییس سازمان مرکزی تأکید کرد: مراكز خدمات كشاورزي غيردولتي به عنوان کانون اشاعه دانش و اطلاعات کشاورزی بایستی در عرصه تولید، توسعه کسب و کارهای نوین کشاورزی و روستایی و عملیات پیش و پس از تولید (Agribusiness) اثرگذار باشند.

ادامه مطلب...

خدمات نظام مهندسی کشاورزی خراسان جنوبی به صورت مجازی ارائه می‌شود

بیرجند - ایرنا - رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی گفت: سازمان نظام کشاورزی استان پیشرو در ارائه خدمات به ذیفعان در بستر فضای مجازی است و تمامی خدمات به صورت مجازی ارائه می‌شود.

محمد جاده‌گی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شرایط کنونی سازمان نظام مهندسی کشاورزی با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم و غلبه بر محدودیت‌های زمان و مکان با ارائه خدمات به ذینفعان در بستر فضای مجازی، سازمان مجازی را به یک واقعیت تبدیل کرده و مراجعات را به حداقل رسانده است.

وی بیان کرد: این سازمان دانشی، به عنوان پیشرو از دهه سوم اسفندماه به عنوان اولین دستگاه تمامی فعالیت‌های سازمانی، اتوماسیون، اداری، ارجاع کار، پنجره واحد و سایر خدمات را در بستر فضای مجازی تحت عنوان ساختمان مجازی ارائه می‌دهد و کارشناسان این سازمان بر اساس اصول اعلام شده در حال ارائه خدمات به جامه هدف هستند.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی اظهار داشت: با عنایت به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری با عنوان «جهش تولید»، برنامه‌ها و سیاست‌های سازمان در خصوص عوامل تحقق این شعار (سرمایه‌های مردمی و دانش) تعیین می‌شود.

وی ادامه داد: امید است بتوانیم در چارچوب وظایف و اختیارات با همراهی کامل و مستمر تمامی دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادهای مربوطه برای تحقق این شعار و ایجاد تغییر محسوس در زندگی مردم تمام تلاش و توان خود را به کار بسته و با همت مضاعف همه همکاران و بهره‌گیری از ظرفیت‌های فضای مجازی فرصت‌های بی بدیلی را پیش روی سازمان قرار دهیم.

راه‌اندازی سامانه استعلام اصالت پروانه اشتغال مهندسی

جاده‌گی از راه‌اندازی سامانه استعلام اصالت پروانه اشتغال مهندسی خبر داد و گفت: با توجه به جایگاه قانونی پروانه اشتغال، تمامی اعضای سازمان برای انجام فعالیت‌های مهندسی ملزم به داشتن این گواهی بوده و موظف به اعلام و درج شماره پروانه اشتغال در تمامی اسناد مربوطه هستند.

وی اظهار داشت: در این سامانه که از طریق نشانی agrieng.org بخش میز خدمات الکترونیکی قابل دسترسی است، با وارد کردن کد ملی، شماره نظام مهندسی و یا از طریق اسکن QR  کد درج شده در روی پروانه، اعتبار و اصالت پروانه اشتغال اعضای  سازمان قابل راستی آزمایی است.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی تصریح کرد: در این سامانه کشاورزان و بهره‌مندان از خدمات مهندسان کشاورزی و منابع طبیعی می‌توانند با وارد کردن کد ملی یا شماره نظام مهندسی از اعتبار و اصالت پروانه اشتغال اعضا مطلع شوند.

وی یادآور شد: اختیارات لازم به عنوان ضمانت اجرای موضوع یاد شده، به موجب ماده ۲۴  تا ۳۱ قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و بر اساس ساز و کار هیئت‌های انتظامی و رسیدگی به تخلفات به سازمان نظام مهندسی محول شده است.

جاده‌گی اضافه کرد: محرومیت مهندسان کشاورزی و منابع طبیعی از اشتغال به حرفه مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از سه ماه تا دایم در سراسر کشور از جمله این اختیارات است.

 

ادامه مطلب...

ارسال نامه رییس سازمان به استاندار مازندران در خصوص تحقق شعار "جهش تولید"

مسئول روابط عمومی سازمان از ارسال نامه ای از سوی دکتر کاوه خورشیدی به استاندار مازندران آقای حسین زادگان، در خصوص آمادگی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در راستاي تحقق شعار سال "جهش توليد" در بخش كشاورزي و منابع طبیعی استان خبر داد.

در بخشی از این نامه آماده است سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با به کارگیری دو مقوله "سرمایه و دانش" و هماهنگی با مدیران محترم دستگاه های اجرایی مرتبط با کشاورزی و منابع طبیعی، اهداف ذیل محقق خواهد شد:

حذف استعلام‏هاي موازي و غيرضروري و رفع انحصار از صدور مجوزها.

ايجاد انسجام و يكپارچگي مرجع صدور مجوزهاي بخش كشاورزي و واگذاري كامل آن به سازمان نظام مهندسي كشاورزي

رفع موانع، محدوديت‏ها و تعارض‏هاي موجود در تصميمات، دستورالعمل‏ها، آئين نامه‏ ها و قوانين مربوطه.

توسعه مناسبات جديد در كشاورزي از جمله اشتغال دانش مزد محوري، سهم بري دانش از توليد، افزایش بهره وری و انتقال دانش از دانشگاه به مزرعه و واحدهای تولیدی و گسترش آموزش های کاربردی به شکل مجازی.

ايجاد و گسترش فعالیت مراكز خدمات كشاورزي غير دولتي، مراكز مهارت آموزي و توان افزائي، مراکز انتقال دانش و تكنولوژي نوين كشاورزي با اتكاي به ظرفيت مردمي و ایجاد و گسترش مراکز اصلاح نژاد دام سبک.

ادامه مطلب...

استفاده به موقع و بهینه از فرصت ها به عنوان یکی از ویژگی ها و مهارت های مدیریتی است

رییس سازمان مرکزی گفت: از تلاش های شبانه روزی روسای سازمان ها به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی در بستر فضای مجازی و ارائه خدمات به ذیفعان سازمان قدردانی می نمایم.
به گزارش روابط عمومی سازمان مرکزی شاهرخ رمضان نژاد در ارتباط تصویری زنده با رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها گفت: سازمان نظام مهندسی با فراهم کردن زیرساخت های لازم و استفاده از ظرفیت های فضای مجازی، به عنوان یک سازمان پیشرو، برای اولین بار در کشور، انجام امور اداری و مدیریت را در دنیای مجازی در قالب ساختمان مجازی به یک واقعیت تبدیل کرده است.
وی افزود: استفاده به موقع و بهینه از فرصت ها به عنوان یکی از ویژگی ها و مهارت های مدیریتی است و پیشبرنده سیاست ها و برنامه ها بوده و بر این اساس، نامگذاری سال پیش رو با عنوان جهش تولید توسط مقام معظم رهبری، یک فرصت برای سازمان محسوب می شود تا بتواند با بهره گیری از این فرصت و با هدف کمک به تحقق شعار سال، ضمن تبیین و تشریح سیاست ها، برنامه ها و رسالت های سازمان ، موانع و مشکلات‌ پیش رو را برطرف نماید.
رییس سازمان مرکزی تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی بایستی همزمان با همگامی با ستاد مدیریت بیماری کرونا برای پیشگیری از توسعه بیماری، به طور جدی برای کاهش آثار اقتصادی و اجتماعی بیماری آن‌ در بخش کشاورزی برنامه ریزی و برای دوران پسا کرونا، ظرفیت های عوامل اجرایی و علمی خود را برای کاهش اثرات مخرب ویروس کرونا در بخش کشاورزی به کار بگیرد.
وی گفت: سازمان نظام مهندسی به عنوان نهادی تخصصی - مردمی و اثرگذار در بخش کشاورزی، بایستی در خصوص مسائل و رویدادهای مهم بخش رویکردی فعالانه، موثر و جریان ساز اتخاذ نماید و رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی جهادکشاورزی، در هفته پیش رو، موضوعی مهم برای کشاورزی و لازم است ارتباطات و تعاملات لازم با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در این خصوص صورت پذیرد.

ادامه مطلب...

ارتباط تصویری و بر خط رییس سازمان با مراکز خدمات غیردولتی در شهرستان ها

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در ارتباط تصویری زنده با مسئولین مراکز خدمات سازمان نظام مهندسی شهرستان ها با تتبین شعار جهش تولید گفت: این شعار فرصتی مناسب در جهت تحقق بخشیدن به اهداف عالیه سازمان و اقدامات در دست اجرا است که در این راستا مراکز خدمات کشاورزی در شهرستانها به عنوان بازوان اجرایی نقش بسزایی در رسیدن به این مهم را ایفا می کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان، محمد باقر میری اظهار کرد: تقویت و حمایت مراکز خدماتی در سطح استان،بازآموزی کارشناسان، توسعه مراکز مهارت اموزی، تسهیل در فرآیندهای جاری سازمان، عدالت محوری در همه زمینه ها به خصوص ارجاع کار، کمک به زنجیره تولید بمنظور افزایش کیفیت محصولات و بهره گیری از فناوری های نوین بخش کشاورزی را از جمله اهداف پیش رو و در دست اقدام سال جدید دانست.

میری با تاکید بر فراهم بودن زیر ساختهای الکترونیکی (سامانه های سانکا، پنجره واحد، ارجاع کار، جامع آموزشی و...) خواستار انجام فعالیت ها بصورت دور کاری و اطلاع رسانی بصورت مطلوب به اعضاء،کشاورزان و بهره برداران در سطح شهرستان شد.

ادامه مطلب...

درخواست ملاقات مردمی با رییس سازمان مرکزی

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.