wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال جهش تولید"

کارشناس روابط عمومی

مهمترین وظیفه مسؤول فنی کلینیک گیاه پزشکی به کارگیری تخصص و مهارت برای تشخیص دقیق عوامل خسارت‌‌زا و تجویز موثرترین روش کنترل می باشد

مسؤول فنی موفق واحد کلینیک گیاه پزشکی در فلاورجان:

مهمترین وظیفه مسؤول فنی کلینیک گیاه پزشکی به کارگیری تخصص و مهارت برای تشخیص دقیق عوامل خسارت‌‌زا و تجویز موثرترین روش کنترل می باشد

مسؤول فنی موفق واحد کلینیک گیاه پزشکی در فلاورجان اصفهان گفت: مهمترین وظیفه مسئول فنی کلینیک گیاه پزشکی، به کارگیری تخصص و مهارت فردی به منظور تشخیص دقیق عوامل خسارت‌‌زای گیاهی و همچنین تجویز موثرترین روش درمانی و در کمترین زمان ممکن می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، مسؤول فنی کلینیک گیاه پزشکی ترنم سبز زاینده رود در شهرستان فلاورجان در گفتگو با خبرنگار سنم با اشاره به نقش موثر مسئولان فنی در واحدهای تولیدی و خدماتی بخش کشاورزی ابراز داشت: تشخیص دقیق، فنی و اصولی آفات و بیماری های گیاهی؛ نقش بسزایی در ایجاد اعتماد متقاضیان و مراجعان بخش کشاورزی به کلینیک های گیاه پزشکی خواهد داشت.

وی افزود: تجویز اصولی و دقیق روش های درمانی موثر در راستای جلوگیری یا کاهش خسارات ناشی از آفات و بیماری های گیاهی، کمک شایانی به حفظ سلامت محیط زیست و در کنار آن افزایش بهره وری در تولید محصولات کشاورزی خواهد داشت.

شایان ذکر است مجموعه گیاه‌پزشکی ترنم سبز زاینده رود به مدیریت مهندس مسعود جمالی، یکی از بزرگترین مجموعه های گیاه پزشکی کشور می باشد که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۱ با راه اندازی بخش های مختلف و مجهز از جمله داروخانه و کلینیک گیاه پزشکی و آزمایشگاه آنالیز آب و خاک آغاز نموده و در حال حاضر خانم مهندس مرضیه جمالی به عنوان مسوول فنی کلینیک گیاه پزشکی این مجموعه؛ مشغول به فعالیت می باشد.

ادامه مطلب...

ثبت گزارش مسؤولین فنی طیور 3 رقمی شد

راهبر مسؤول فنی طیور سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان مازندران:

ثبت گزارش مسؤولین فنی طیور 3 رقمی شد

راهبر مسؤول فنی طیور سازمان نظام مهندسی کشاورزی گفت: درج اطلاعات مسؤولین فنی طیور استان در سامانه سانکا سه رقمی شد.

به گزارش روابط عمومی سنم استان مازندران، پرسا تعالی اظهار داشت: با توجه به راه اندازی فیلد گزارش دهی مسؤولین فنی طیور در زیر سیستم عضویت اعضای دارای گواهی رتبه بندی و پروانه اشتغال معتبر و ابلاغ سازمان مرکزی مبنی بر ثبت گزارش این اعضا با پیگیری و برگزاری جلسات مکرر تعداد ثبت گزارش به 101 فقره رسید.

راهبر مسؤول فنی طیور استان اذعان کرد: استان مازندران با 818 واحد طیور دارای پروانه به عنوان یکی از بزرگترین قطب های تولید کوشت سفید کشوربوده که 649 واحد آن دارای مسؤول فنی هستند.

پرسا تعالی اظهار نمود: این استان با برنامه ریزی مدون و برگزاری جلسات با نمایندگان مسؤولین فنی به دنبال اثر گذاری بیشتر دانش فنی و مهندسی در امر تولید با محوریت سهم بری دانش از تولید بوده که این امر با حضور کارشناسان در فارم های تولیدی و انتقال دانش میسر خواهد گردید.

ادامه مطلب...

مسؤولین فنی مجریان اصلی مهندسی سازی فرآیند تولیدات کشاورزی در واحدهای تولیدی می باشند

مسؤول فنی واحد گاوداری در بدره استان ایلام:

مسؤولین فنی مجریان اصلی مهندسی سازی فرآیند تولیدات کشاورزی در واحدهای تولیدی می باشند

مسؤول فنی واحد گاوداری در بدره استان ایلام گفت: مسؤولین فنی مجریان اصلی مهندسی سازی فرآیند تولیدات کشاورزی در واحدهای تولیدی می باشند که با حضور مستمر این عوامل فنی در واحد‌های تولیدی در حال اجرا می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، مهندس مهدی داراب زاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سنم گفت: مسئولین فنی می بایست ارتباط و تعامل سازنده با مالک طرح داشته باشند.

وی افزود: بحث خوراک دام و ضریب تبدیل غذایی بیشترین نقش را در درآمد نهایی واحدهای تولیدی دارد به طوری که 60 درصد هزینه های یک واحد مربوط به خوراک بوده و تهیه و تدوین جیره غذایی مناسب و رسیدن به ضریب تبدیل غذایی متناسب با استانداردهای روز و دور شدن از تهیه جیره بصورت سنتی در اولویت کار بنده بوده و در این راستا کارهای خوبی در این واحد پرواربندی انجام شده است.

این مسؤول فنی موفق تصریح کردک وقتی یک جیره‌ غذایی برای گوساله پرواری تنظیم می‌گردد علاوه بر کیفیت و تأمین احتیاجات غذایی برای دام، بایستی از قیمتی مناسب برخوردار و از نظر اقتصادی مقرون ‌به‌صرفه باشد تا بتواند حداکثر سوددهی را برای دامدار در پی داشته باشد.

مهندس مهدی داراب زاده گفت: داشتن علم روز و تجربه کار عملی در واحد تولیدی، تسلط به جیره نویسی، آشنایی کامل با بیماری ها و نحوه پیشگیری و درمان آن و مسلط به کارهای ترویجی و مدیریت گروه از جمله نیازهای علمی و فنی یک مسئول فنی واحد تولیدی می باشند.

وی خاطر نشان کرد: بهره بردار، سرمایه گذار و مرغدار در امر تولید و در کنار سرمایه گذاری، بمنظور حفظ سرمایه خود و کسب سود بیشتر، نیازمند حضور مسول فنی و کارشناس در واحد تولیدی خود هستند و این مهم به یک نیاز اصلی برای سرمایه گذار تبدیل گردیده است و در این مسیر لازم است که نقش اثرگذار مسؤولین فنی موفق در واحدهای تولیدی مستند و به منظور بهره برداری سایر کارشناسان و نهادینه کردن فرهنگ مشاوره در کشاورزی در سطح وسیع منتشر گردد.

ادامه مطلب...

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.