wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال جهش تولید"

کارشناس روابط عمومی

توسعه همکاری های مشترک سازمان نظام مهندسی و پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی

نشست مشترک سازمان نظام مهندسی کشاورزی و پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی به منظور توسعه همکاری های مشترک فیمابین با حضور رییس سازمان مرکزی و هیأت همراه و مدیران پژوهشکده گیاهان دارویی در محل پژوهشکده برگزار گردید.

رییس سازمان مرکزی در این نشست با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب در خصوص اهمیت دانش در توسعه کشور گفت: دانش آشکارترین وسیله عزت و اقتدار یک کشور می باشد و بر این اساس میزان پیشرفت و توسعه هر کشوری به میزان بهره گیری از این نهاده بستگی دارد.

وی افزود: همانطور که رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم اشاره کرده اند، بهره گیری از نیروهای جوان و تکیه بر دانش می تواند عامل پیشران و پشبرنده توسعه کشور به ویژه بخش کشاورزی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد ضمن تأکید بر اهمیت تجهیز صاحبان دانش به آخرین یافته و فناوری ها، اظهار داشت: توسعه آموزش های مهارت محور، یکی از موضوعات مشترکی است که می تواند به هم افزایی در توسعه دانش فنی و مهارتی در حوزه گیاهان دارویی منجر شود.

رییس سازمان مرکزی تصریح کرد: یکی از نهادسازی های انجام شده در سازمان نظام مهندسی، راه اندازی مراکز پژوهش های کاربردی غیردولتی با تکیه بر ظرفیت های مردمی است که پژوهشکده گیاهان دارویی می تواند هم در ارائه مشاوره های تخصصی و هم معرفی این مراکز با هدف توسعه آنها با سازمان همکاری داشته باشد، چرا که این موضوع رمز موفقیت و توسعه پژوهشکده می باشد.

وی افزود: یکی دیگر از نهادسازی های انجام شده در سازمان، بر اساس حدود وظایف قانونی، ایجاد زنجیره ارزش محصولات کشاورزی در قالب کشاورزی دانش بنیان و کشاورزی قراردادی است که می تواند از فعالیت های نوظهور در بخش کشاورزی پشتیبانی نماید.

رمضان نژاد ادامه داد: طرح تولید و اشتغال مردم بنیان که بر مبنای فعالیت های نوظهور و با تکیه بر ظرفیت های مردمی توسط سازمان در حال پیگیری بوده و مورد حمایت و پشتیبانی صندوق کارآفرینی امید نیز می باشد، یکی دیگر از زمینه های همکاری است که پژوهشکده می تواند طرح های مورد نظر خود را در قالب اشاره شده، ارائه نماید.

رییس سازمان مرکزی گفت: سازمان نظام مهندسی پرچم دار کشاورزی تجاری بوده و از طریق راه اندازی و توسعه BDSها کسب و کار های نوین کشاورزی با محوریت مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی به عنوان تسهیلگران بخش کشاورزی به دنبال توسعه این نوع کشاورزی می باشد.

گفتنی است در این نشست مدیران سازمان نظام مهندسی و پژوهشکده گیاهان دارویی دیدگاه های خود را در خصوص زمینه های توسعه همکاری های مشترک ارائه و مقرر گردید در جلسات کارشناسی موضوعات مورد نظر پیگیری شود.
شایان ذکر است در حاشیه نشست مشترک، رییس سازمان مرکزی و هیأت همراه از بخش های مختلف پژوهشکده گیاهان دارویی بازدید به عمل آوردند.

ادامه مطلب...

ارتقای توانمندی های حرفه ای کارشناسان خاکشناسی و تغذیه گیاهی

با همکاری سازمان نظام مهندسی و موسسه تحقیقات خاک و آب انجام می شود:

ارتقای توانمندی های حرفه ای کارشناسان خاکشناسی و تغذیه گیاهی

سازمان نظام مهندسی کشاورزی و موسسه تحقیقات خاک و آب از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی و دوره های مهارتی، به دنبال ارتقای توانمندی های حرفه ای کارشناسان خاکشناسی و تغذیه گیاهی برای دستیابی به افزایش بهره وری در تولید محصولات کشاورزی می باشند.

رییس سازمان مرکزی ضمن تأکید بر ضرورت ارتقای توانمندی های حرفه ای کارشناسان عضو سازمان در حوزه تغذیه گیاهی، گفت: ساماندهی خدمات قابل ارائه توسط کارشناسان سازمان به کشاورزان در قالب مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی از برنامه های سازمان در این دوره می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در نشست مشترکی که با حضور مدیران موسسه تحقیقات خاک و آب در محل سازمان مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: این مراکز به صورت خود اتکا بوده و بر مبنای سیاست اشتغال دانش مزدمحوری و سهم بری دانش از تولید راه اندازی می شوند.

شایان ذکر است در این نشست مقرر شد دوره آموزش مهارتی به صورت ملی با موضوع توصیه های کودی و تغذیه گیاهی به صورت مشترک توسط سازمان نظام مهندسی و موسسه تحقیقات خاک و آب در تابستان سالجاری برگزار گردد.

گفتنی نظام اجرایی آزمایشگاه های خاکشناسی و مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی به صورت مشترک توسط سازمان و موسسه تحقیقات خاک و آب به منظور ارتقای توصیه های کودی و بهبود تغذیه گیاهی در حال تدوین می باشد.

ادامه مطلب...

درخواست ملاقات مردمی با رییس سازمان مرکزی

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.