wrapper

جدیدترین خبرها

به گزارش روابط عمومی سنم استان قم، مراسم افتتاحیه اولین مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی تخصصی زیست محیطی کشور امروز چهارم شهریور ماه همزمان با هفته دولت، در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی ناشران قم با رعایت تدابیر بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، نائب رئیس شورای شهر ، مدیران استانی و جمعی از متخصصین و فعالان زیست محیطی برگزار گردید.

در ابتدا مهندس خرمی ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم ضمن تقدیر از حضور مدعوین و تلاش صورت گرفته در تشکیل اولین مرکز خدمات زیست محیطی غیردولتی کشور در استان، هدف از تشکیل این مرکز را افزایش فرهنگ زیست محیطی و ارائه راهکارها و مشاوره های علمی تخصصی در حل معضلات زیست محیطی وجلوگیری از روند روبه رشد آلاینده ها در استان اعلام نمود. وی افزایش جمعیت ناشی از مهاجرت، وجود شهرک های صنعتی، کوره پزی و سنگبری در چهار طرف استان، ورود فاضلاب شهرک های صنعتی به رودخانه ها، نوع سوخت نیروگاه های حرارتی از جمله گازوئیل، وجود صنایع آلاینده و صنایع غذایی در همسایگی یکدیگر، کمبود فضای سبز استان با توجه به میزان جمعیت را از عوامل اصلی افزایش آلودگی در استان اعلام نموده و از جمله راهکارهای موثر در کاهش آلودگی را اجرای تبصره1 ماده 16 قانون هوای پاک عنوان نمود.

خرمی همچنین با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با مسئولین استانی به منظور رفع مشکلات زیست محیطی استان، درخصوص نحوه بکارگیری کارشناسان محیط زیست در مراکز آلاینده و فلوچارت اجرایی آن، ایجاد ساختمان های سبز و استفاده از آب خاکستری نیز توضیحاتی را ارائه نمود.

? در ادامه مهندس موسوی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این مرکز در استان با اشاره به رشد سریع آلودگی در استان نسبت به چندسال گذشته، تشکیل این مرکز را نقطه عطفی در ترویج فرهنگ زیست محیطی عنوان نموده و این مرکز را به عنوان بازوی اجرایی سازمان حفاظت محیط زیست معرفی و آمادگی خود را برای اجرای قانون هوای پاک در استان اعلام نمود.

در ادامه مهندس غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم ضمن تقدیر از تلاش ها و پیگیری های مجدانه مهندس خرمی، موسوی و بختیاری و انتقاد از عدم حضور نمایندگان سازمان صنعت معدن تجارت و شرکت شهرک های صنعتی، رعایت ضوابط زیست محیطی را حائز اهمیت دانسته و درخصوص بررسی و تعیین میزان سهم و تاثیر تمام بخش ها از جمله صنعت، کشاورزی ، حمل و نقل و سایر بخش ها در ایجاد آلودگی و اقدامات لازم به منظور رفع آلودگی براساس میزان تاثیرگذاری، مطالبی را عنوان نمود وی همچنین فعالیت های پیشگیرانه و تشویقی را در اولویت اقدامات بیان نموده و خواستار اجرای قانون هوای پاک توسط همه دستگاه ها گردید.

درپایان مهندس موسوی مسئول مرکز خدمات زیست محیطی ضمن تقدیر از حضور مدعوین با اشاره به انگیزه و امیدواری جمعی از کارشناسان محیط زیست در تشکیل این مرکز، خواستار همیاری تمامی مسئولین ذیربط استانی در رسیدن مرکز به اهداف خود که همان حل مسائل زیست محیطی و ترویج فرهنگ زیست محیطی و بهبود استفاده از منابع طبیعی می باشد، گردید.

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.