wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

گزارش واگذاری امور اجرایی صدور گواهی مستثنیات (سامط)

بر اساس توافق سه جانبه به عمل آمده بین سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و دفتر پیشخوان دولت، مقرر است فرآیند پاسخ به استعلامات و صدور گواهی مستثنیات با همکاری این سه دستگاه صورت پذیرد. به این صورت که درخواست از طریق سامانه استعلامات منابع طبیعی (سامط) در دفتر پیشخوان دولت اخذ می گردد و بسته به نوع درخواست، امور فنی اجرایی آن شامل تهیه نقشه و تکمیل گزارش کارشناسی با مدیریت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی صاحب صلاحیت عضو سازمان انجام و در نهایت پاسخ دفتر ممیزی و حدنگاری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری به درخواست از طریق دفتر پیشخوان در اختیار متقاضی قرار گیرد.

در این راستا گردهمایی سراسری واگذاری امور اجرایی صدور گواهی مستثنیات در روز دوشنبه مورخ 97/2/24 با حضور آقایان دکتر منصور معاون حفاظت و امور اراضی، حجت الاسلام والمسلمین طباطبائی نژاد نماینده  ولی فقیه در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، مهندس کبیری رییس نظام مهندسی کشاورزی و منایع طبیعی کشور، مهندس خلف باغی معاون برنامه ریزی و توسعه کارآفرینی سازمان نظام مهندسی، مهندس توفیقی مدیر کل دفتر ممیزی و حدنگاری سازمان جنگل ها، روسای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استانها و مدیران ممیزی ادارات کل منابع طبیعی استانها در استان فارس برگزار گردید.

 در این همایش معاون حفاظت و امور اراضی کشور با اشاره به این که 80 درصد از عرصه کشور را اراضی منابع طبیعی در خود جای داده است اظهار داشت: جهت حفاظت، احیاء و توسعه این منابع نیازمند استفاده از دانش، فن آوری و تکنولوژی نوین و بهره گرفتن از ظرفیت و پتانسیل در حوزه های مختلف هستیم.

منصور با اشاره به  این که امور اجرایی صدور گواهی مستثنیات به سازمان نظام مهندسی بخش کوچکی از وظایف تصدی گری سازمان جنگلها می باشد ابراز امیدواری کرد با گسترش همکاریهای دو سازمان زمینه های واگذاری کلیه امور تصدی گری به کارشناسان دارای صلاحیت نظام مهندسی مهیا شود.

وی افزود استفاده از دانش و توان فنی، تخصصی مهندسین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی که در امر تهیه نقشه ها، بازدیدها و فرآیندهای مربوط به پاسخگویی مستثنیات به ما کمک می کنند توانسته ایم امور اجرایی را با کیفیت و دقت  بالاتر در حداقل زمان انجام دهیم.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با ابراز امیدواری که این گونه جلسات خروجی عملی در عرصه داشته باشد اذعان داشت: متاسفانه در حال حاضر وضعیت نابسامان در عرصه های منابع طبیعی و محیط زیست سبب بروز مشکلاتی گردیده و این نیازمند کنترل و مدیریت موضوع می باشد.

احمد کبیری یادآورشده: کشور ما در حوزه نیروی انسانی متخصص و متعهد در سازمان جنگل و مراتع، حفاظت و امور اراضی، نظام مهندسی کشاورزی و دانشگاهها،... از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است اما از یکطرف به علت عدم استفاده مطلوب از این توان و از طرف دیگر نرسیدن به باور اینکه در چه مرحله بحرانی قرار گرفته ایم باعث شده نتوانیم  بهره وری کافی و وافی از منابع داشته باشیم.

شهیدی مجری طرح دفاتر پیشخوان با تشریح و آموزش سامانه امور اجرایی صدور گواهی مستثنیات ( سامانه سامط ) از قابلیت و دسترسی های این سازمان رونمایی نمود.

مهندس خلف باغی معاون برنامه ریزی و توسعه کارآفرینی و مهندس توفیقی مدیر کل دفتر ممیزی و حدنگاری خواستار هماهنگی و هم گرایی بیش از  پیش مدیران ممیزی استانها در اجرای فرآیند صدور گواهی مستثنیات شدند.

در حال حاضر این فرآیند در تمامی استانها بر اساس ضوابط و توافقات در دست اقدام و اجرا می باشد. امید است این توافق سه جانبه انظباط کاری مناسبی به روند ارجاع کار و ثبت مشخصات درخواست ها در کل کشور دهد.

 

 

برچسب‌ها
محتوای بیشتر در این بخش: مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی و... »

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

مرکز دانلود

آمار بازدید

امروز68
دیروز2302
کل بازدیدها118193

اطلاعات دستگاه شما

  • آی پی 54.81.110.186
  • مرورگر Unknown
  • نگارش
  • سیستم عامل Unknown

دسترسی به وب سایت قبلی سازمان

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.