wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال جهش تولید"

تخصیص هدفمند یارانه های حوزه دام مهمترین هدف طرح ملی هویت گذاری و پلاک کوبی دام های سبک و سنگین می باشد

رییس سازمان مرکزی در گردهمایی مجازی رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها:

تخصیص هدفمند یارانه های حوزه دام مهمترین هدف طرح ملی هویت گذاری و پلاک کوبی دام های سبک و سنگین می باشد

رییس سازمان مرکزی گفت: هدفند نمودن یارانه های حوزه دام مهمترین هدف طرح ملی هویت گذاری و پلاک کوبی دام های سبک و سنگین می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در گردهمایی مجازی رؤسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ها گفت: با توجه به محدودیت های موجود و ضرورت تخصیص یارانه ها به ویژه یارانه خوراک دام به واحدهای تولیدی، شناسایی و جمع آوری اطلاعات واحدهای فعال در حوزه دام سبک و سنگین یکی از برنامه های وزارت جهادکشاورزی می باشد.

وی ضمن تأکید بر اهمیت طرح یاد شده تصریح کرد: جمع آوری و شناسایی اطلاعات جمعیت دام کشور یک امر فنی و مهندسی بوده و سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان ها برای اجرای هر چه بهتر طرح در مدت زمان مقرر، بایستی از تمام ظرفیت های موجود به ویژه ظرفیت مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی استفاده نمایند.

رمضان نژاد افزود: سازمان نظام مهندسی در این طرح بیشتر نقش هماهنگ کننده و مدیریتی را بر عهده دارد اما در استان هایی که تشکل های تخصصی مرتبط همکاری لازم را نداشته باشند، برای تسریع در اجرای طرح، نقش اجرایی را نیز بر عهده خواهد داشت.

شایان ذکر است در این گردهمایی ضمن طرح نظرات و دیدگاه ها توسط روسای سازمان استان ها، رییس سازمان خراسان شمالی با توجه به پیشرو بودن در اجرای طرح یاد شده، گزارش اقدامات و روند اجرای طرح در استان را ارایه کرد.

ادامه مطلب...

قابل توجه اعضای سازمان، کشاورزان و تولیدکنندگان، دامداران و صاحبان واحدهای تولیدی و خدماتی

با آرزوی سلامتی برای کلیه هموطنان عزیز؛ به اطلاع کلیه مراجعان محترم اعم از اعضای سازمان، کشاورزان و تولیدکنندگان، دامداران، صاحبان واحدهای تولیدی و خدماتی می‌رساند؛ با توجه به تصمیمات متخذه در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و در راستای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلامی، از روز شنبه اول آذرماه، سازمان در کلیه سطوح ملی، استانی، شهرستانی، دهستان و مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی از پذیرش ارباب رجوع به صورت حضوری معذور بوده و با توجه به سازماندهی و وجود زیر ساخت های مناسب و پیشتازی این سازمان در ارائه خدمات الکترونیکی به اعضاء و بهره برداران، صرفاً به درخواست‌هایی که از طریق سامانه های مربوطه (سامانه پنجره واحد و سانکا) به این سازمان واصل گردد، ترتیب اثر داده خواهد شد.

شایان ذکر است کلیه همکاران سازمان در سطح ملی و استانی در حالت آماده بکار در ساختمان مجازی بوده و در اسرع وقت به درخواست های واصله پاسخ خواهند داد.

ادامه مطلب...

پایگاه اطلاعات علمی، فنی و حرفه ای سَنم

پایگاه اطلاعات علمی، فنی و حرفه ای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

به منظور تسهیل دسترسی اعضای و ذینفعان سازمان نظام مهندسی کشاورزی به اطلاعات بارگذاری شده در پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، لینک های مستقیم اطلاعات یاد شده به شرح ذیل در دسترس مخاطبان عزیز می باشد.

✅گزارش های علمی و فنی
http://www.agrieng.org/maghalat

✅مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی
www.agrieng.org/orgreport/item/1362-990516001

✅مراکز توان افزایی و مهارت آموزی کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی
www.agrieng.org/orgreport/item/1956-990601003

✅اینفوگراف های سَنم (اینفوسَنم)
http://www.agrieng.org/info

✅قوانین، مقررات و دستورالعمل های فنی و تخصصی
http://www.agrieng.org/moarefi/rule

✅فصلنامه های نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی
http://www.agrieng.org/faslnameh

✅خبرنامه های الکترونیکی سازمان مرکزی
http://www.agrieng.org/khabarnameh

ادامه مطلب...

حضور سازمان های حرفه ای در مجلس شورای اسلامی باید تقویت شود

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در دیدار با رییس سازمان مرکزی:

حضور سازمان های حرفه ای در مجلس شورای اسلامی باید تقویت شود

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در دیدار با رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: حضور سازمان های حرفه ای و تشکل های تخصصی در مجلس شورای اسلامی باید تقویت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، دکتر جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی در دیدار صمیمی با رییس سازمان مرکزی که با حضور برخی از مدیران در محل سازمان مرکزی برگزار شد، با اشاره به ضرورت تقویت حضور سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کمیسیون های تخصصی اظهار داشت: با حضور مؤثر سازمان در کمیسیون های تخصصی و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلانی و تقویت ارتباط دوسویه می توان نواقص قانونی موجود را برطرف و قوانین جدید و مؤثر وضع کرد.

وی افزود: در راستای اجرای وظایف قانونی، سازمان نظام مهندسی بایستی اطلاعات تخصصی و فنی مورد نیاز نمایندگان مجلس در کمیسیون های تخصصی را تامین و مشورت های تخصصی لازم در جهت تصمیم گیری مطلوب را ارائه نمایند.

دکتر کوچکی نژاد ضمن تقدیر از فعالیت های مؤثر انجام شده توسط سازمان در زمینه دانش گستری و ایجاد شبکه خدمات غیردولتی، تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی به عنوان یک تشکل حرفه ای، بایستی با نگاه جدید و ارائه خدمات نوین کشاورزی، موجبات اعتلای بخش کشاورزی را فراهم نماید.

در این دیدار، رییس سازمان مرکزی ضمن ارائه اهداف و برنامه های سازمان در دوره پنجم، گفت: سازمان نظام مهندسی با هدف نهادسازی و تسریع جریان ورود دانش به محیط های تولیدی شبکه غیردولتی تحت عنوان مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی را راه اندازی کرده است که در نزدیکترین نقطه به محیط های تولید خدمات مورد نیاز کشاورزان را ارائه می نماید.

ادامه مطلب...

هماهنگی اجرای طرح ملی هویت گذاری و پلاک کوبی دام های سبک و سنگین

در گردهمایی مجازی رؤسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ها انجام شد:
هماهنگی اجرای طرح ملی هویت گذاری و پلاک کوبی دام های سبک و سنگین

پیرو ابلاغ بخشنامه جهاد کشاورزی مبنی بر رسالت سازمان نظام مهندسی در اقدام ملی جمع آوری و شناسایی اطلاعات جمعیت دام و طیور فعال کشور جهت تخصیص نهاده ها، نحوه اجرای طرح یاد شده در گردهمایی مجازی روسای سازمان نظام مهندسی استان ها با حضور رییس سازمان مرکزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در گردهمایی مجازی رؤسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ها، اجرای دقیق و هماهنگ طرح هویت گذاری و پلاک کوبی دام های سبک و سنگین در مدت زمان مقرر با مدیریت سازمان نظام مهندسی و با هماهنگی مرکز اصلاح نژاد دام کشور و اتحادیه های های تخصصی دام سبک و سنگین مورد تأکید قرار گرفت.
شایان ذکر است در بخشنامه ابلاغی وزیر جهادکشاورزی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به همراه سایر تشکل ها و با هماهنگی مراکز اصلاح نژاد کشور، مدیریت پلاک کوبی گاوداری های صنعتی و واحدهای گاوداری روستایی و غیرصنعتی را به عهده دارد.

ادامه مطلب...

توسعه زنجیره ارزش تولید گوشت مرغ بومی روستایی گواهی شده

با همکاری ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می شود:

توسعه زنجیره ارزش تولید گوشت مرغ بومی روستایی گواهی شده

رییس سازمان مرکزی گفت: با همکاری مشترک سازمان نظام مهندسی کشاورزی و کارگروه زیست بانک های ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زنجیره ارزش تولید گوشت مرغ بومی گواهی شده روستایی توسعه می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در دیدار با رییس کارگروه زیست بانک های ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به مشکلات بخش کشاورزی اظهار داشت: کندی جریان ورود سرمایه های مردمی به بخش، پایین بودن سرعت ورود دانش به عرصه های تولید، قابلیت نقد شوندگی پایین دارایی های کشاورزی و جاماندگی نظام بازار از نظام تولید از مهمترین مشکلات بخش کشاورزی است که مانع توسعه فعالیت های تولیدی بخش می باشد.

وی افزود: سازمان نظام مهندسی با هدف نهادسازی و تسریع جریان ورود دانش به محیط های تولیدی شبکه غیردولتی تحت عنوان مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی و مراکز توان افزایی و مهارت آموزی غیردولتی را راه اندازی کرده است که در نزدیکترین نقطه به محیط های تولید خدمات مورد نیاز کشاورزان را ارائه می نماید.

رییس سازمان مرکزی گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی، به عنوان سازمان فروش و مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی نیز به عنوان عوامل فروش تولیدات شرکت های دانش بنیان می توانند ایفای نقش نمایند.

در این نشست دکتر آقایی ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده توسط سازمان، گفت: مشارکت سازمان نظام مهندسی کشاورزی در اجرای طرح توسعه زنجیره ارزش تولید گوشت مرغ بومی روستایی گواهی شده، ضمن ایجاد اشتغال مولد و مفید، موجب افزایش بهره وری در واحدهای تولیدی و تأمین بیشتر غذای سالم و گواهی شده خواهد شد.

ادامه مطلب...

سومین جلسه هماهنگی اجرای طرح هویت گذاری و پلاک کوبی دام کشور

در محل سازمان مرکزی برگزار شد:

سومین جلسه هماهنگی اجرای طرح هویت گذاری و پلاک کوبی دام کشور

پیرو ابلاغ بخشنامه جهاد کشاورزی مبنی بر رسالت این سازمان در اقدام ملی جمع آوری و شناسایی اطلاعات جمعیت دام و طیور فعال کشور جهت تخصیص نهاده ها، سومین جلسه هماهنگی اجرای طرح هویت گذاری و پلاک کوبی دام کشور با حضور رییس سازمان مرکزی، رییس مرکز اصلاح نژاد دام کشور و اتحادیه های های تخصصی دام سبک و سنگین در محل سازمان مرکزی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در این نشست ضمن ارائه گزارش کامل از وضعیت موجود دام سبک و سنگین کشور به لحاظ تعداد پروانه ها، تعداد رأس و و ضعیت پلاک کوبی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی، پیشنهادات لازم برای اجرای بهتر طرح یاد شده طرح و مورد بررسی واقع شد.

در این نشست ضمن تعیین سازمان کار اجرای طرح یاد شده، هماهنگی های لازم برای اجرای طرح در مدت زمان مقرر با همکاری اتحادیه های تخصصی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان ها به عمل آمد.

شایان ذکر است در بخشنامه ابلاغی وزیر جهادکشاورزی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به همراه سایر تشکل ها و با هماهنگی مراکز اصلاح نژاد کشور، مدیریت پلاک کوبی گاوداری های صنعتی و واحدهای گاوداری روستایی و غیرصنعتی را به عهده دارد.

ادامه مطلب...

اجرای سیاست سهم بری دانش از تولید با هدف نزدیک کردن متوسط های تولید به رکوردها

با همکاری بنیاد تعاون بسیج توسعه پیدا می کند:

اجرای سیاست سهم بری دانش از تولید با هدف نزدیک کردن متوسط های تولید به رکوردها

با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و بنیاد تعاون بسیج، اجرای سیاست سهم بری دانش از تولید در واحدهای تولیدی بخش کشاورزی با هدف نزدیک کردن متوسط های تولید به رکوردها توسعه پیدا می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، رییس سازمان مرکزی در نشست مشترک با مدیران بنیاد تعاون بسیج که در محل سازمان مرکزی برگزار شد، با اشاره به مشکلات موجود در بخش کشاورزی گفت: کندی جریان ورود سرمایه های مردمی به بخش، پایین بودن سرعت ورود دانش به عرصه های تولید، قابلیت نقد شوندگی پایین دارایی های کشاورزی و جاماندگی نظام بازار از نظام تولید از مهمترین مشکلات بخش کشاورزی است که مانع توسعه فعالیت های تولیدی بخش می باشد.

شاهرخ رمضان نژاد، دانش گستری مستمر و افزایش نفوذ دانش در محیط های کشاورزی را به عنوان رسالت اصلی سازمان نظام مهندسی عنوان کرد و اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با هدف نهادسازی و تسریع جریان ورود دانش به محیط های تولیدی شبکه غیردولتی تحت عنوان مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی را راه اندازی کرده است که در نزدیکترین نقطه به محیط های تولید خدمات مورد نیاز کشاورزان را ارائه می نماید.

وی تصریح کرد: این سازمان در راستای اجرای برنامه های مهارت آموزی، واحدهای تولیدی بهره ور و پیشرو را به عنوان مراکز توان افزایی و مهارت آموزی غیردولتی انتخاب و دوره های مهارت آموزی مورد نیاز دانش آموختگان را ارائه می نماید.
سازمان نظام مهندسی به عنوان متولی صدور مجوز واحدهای تولیدی و خدماتی در بخش کشاورزی، به دنبال تسهیل و روان سازی صدور مجوزها به عنوان دروازه ورود سرمایه های مردمی به بخش کشاورزی، بهبود فضای کسب و کار، و تسریع جریان سرمایه گذاری و جلب سرمایه های مردمی بوده و در همین راستا علارغم وجود مشکلات متعدد قدم های مثبت و مؤثری برداشته است.

ادامه مطلب...

ابلاغ دستورالعمل جمع آوری و شناسایی اطلاعات جمعیت دام و طیور فعال کشور

توسط وزیر جهادکشاورزی انجام شد:
ابلاغ دستورالعمل جمع آوری و شناسایی اطلاعات جمعیت دام و طیور فعال کشور


وزیر جهادکشاورزی دستورالعمل جمع آوری و شناسایی اطلاعات جمعیت دام و طیور فعال کشور جهت تخصیص نهاده‌ها را برای اجرا به معاونت ها و سازمان های ذیربط وزارت جهادکشاورزی ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، نظر به اهمیت و ضرورت تهیه اطلاعات صحیح برای برنامه ریزی توزیع نهاده‌های خوراک دام و طیور و افزایش دقت و صحت اطلاعات ورودی در سامانه های سماصط، قرنطینه سازمان دامپزشکی و بازارگاه، دستورالعمل جمع‌آوری و شناسایی اطلاعات جمعیت دام و طیور فعال کشور جهت تخصیص نهاده‌ها توسط وزیر جهادکشاورزی ابلاغ شد.
در این بخشنامه مقرر گردیده جهت بررسی وضعیت فعالیت واحدهای پرورش دام و طیور لیست پروانه های صادره از طریق سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی تهیه و توسط معاونت صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی به استان ها ارسال گردد.
در این دستورالعمل، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به همراه سایر تشکل ها وبا هماهنگی مراکز اصلاح نژاد کشور، مدیریت پلاک کوبی گاوداری های صنعتی و واحدهای گاوداری روستایی و غیرصنعتی را به عهده داشته و بایستی با هماهنگی و همکاری سایر تشکل ها، طی دو ماه اقدام نماید.

ادامه مطلب...

بازدید وزیر جهاد کشاورزی و هیأت همراه از مجتمع کشت و صنعت بیدمشک خراسان جنوبی

وزیر جهاد کشاورزی و هیأت همراه در جریان سفر به استان خراسان جنوبی، از مجتمع کشت و صنعت بیدمشک خراسان جنوبی از مجتمع کشت و صنعت بیدمشک شهرستان سربیشه همراهی کرد.

به گزارش روابط عمومی سنم، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ این بازدید با هدف آشنایی با فرآیند انجام کار در این مجتمع چند منظوره و حضور در مراسم افتتاح پروژه آبیاری تحت فشار آن صورت گرفت.

اجرای پروژه آبیاری تحت فشار این مجتمع کشت و صنعت به میزان ۲۵۵ هزار و ۲۰۰ متر مکعب در سال صرفه جویی در مصرف آب را به همراه دارد و۳۰ درصد کاهش مصرف سم و کود و ۴۰ درصد افزایش عملکرد در سطح از مهمترین پیامدهای این پروژه آبیاری است.

کشت و صنعت بیدمشک با ۵۸ هکتار سطح زیر کشت، یکی از بزرگ ترین مجتمع های استان و در رتبه برتر کشوری است که هم اکنون دارای واحدهای مرغ تخم گذار و پرورش گاو شیرده و شتر می باشد و به واسطه سطح زیر کشت گندم، پسته و گل محمدی، نقش بسزایی در حجم تولیدات کشاورزی شهرستان سربیشه دارد.

ادامه مطلب...

توزیع نهاده از طریق سامانه بازارگاه به شدت نظارت می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی در دیدار با نخبگان و فعالین کشاورزی خراسان جنوبی:

توزیع نهاده از طریق سامانه بازارگاه به شدت نظارت می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی گفت: توزیع نهاده از طریق سامانه بازارگاه به شدت نظارت می‌شود و برای مرغداری‌های مختلف سهمیه نهاده در این سامانه مشخص شده است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: توزیع نهاده از طریق سامانه بازارگاه به شدت نظارت می‌شود و برای مرغداری‌های مختلف سهمیه نهاده در این سامانه مشخص شده است.
کاظم خاوازی در دیدار تشکل‌ها، فعالان و نخبگان کشاورزی استان خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر کشور حدود ۱۷ میلیون تن وابستگی به خرید نهاده کشاورزی دارد در حالی که در تحریم کامل هستیم و فشار بر دولت بسیار زیاد است.
وی گفت: بانک مرکزی تمام تلاش خود را انجام می‌دهد و به وزارت جهاد کشاورزی همان نگاه را داشته که به وزارت بهداشت داشته، شاید در بسیاری از مواقع نگاه بانک مرکزی به وزارت جهاد کشاورزی برای تامین نهاده‌های کشاورزی نسبت به وزارت بهداشت برای تامین دارو بیشتر بوده است.
وی از این شرایط به جنگ اقتصادی یاد کرد و گفت: ما اکنون نسبت به تامین جو و کنجاله عقب هستیم در حالی که شرایط اداره کشور نیز شرایط عادی حتی پنج ماه قبل نیست.
وی تصریح کرد: اکنون با برنامه‌ریزی‌های انجام شده مانند زمان جنگ شروع به نظارت کردن کرده‌ایم و براساس سامانه، نهاده‌ها توزیع می‌شود.
وی با بیان اینکه رییس جمهوری برای تهاتر واردات کالا موافقت کرده است افزود: تهاتر اتفاق افتاده و کنجاله در حال وارد شدن به کشور است و اکنون ۲۶۰ هزار تن ذرت، ۳۴ هزار تن جو و ۵۴ هزار تن کنجاله آماده معامله است.
وی گفت: در بخش کشاورزی به اندازه بخش، تسهیلات دیده نشده که باید در قانون بودجه برای بخش کشاورزی تدبیری اندیشیده شود و این اقدام نیاز به کمک نمایندگان دارد.
وزیر جهاد کشاورزی از تهیه طرحی برای صنعت دام خبر داد و گفت: اگر این طرح تصویب شود برای بخش دام، تولید گوشت و قیمت گوشت شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.
وی با بیان اینکه برای جابه‌جایی دام بین استان‌ها نیز همکاری می‌شود افزود: درخصوص کمبود نقدینگی، در کشور فقط به پنج قلم کالا ارز ۴۲۰۰ تومانی تعلق می‌گیرد و برای مابقی ارز نیمایی در نظر گرفته می‌شود.
خاوازی در ارتباط با قانون اراضی طبیعی و مشکلات کشاورزان اظهار داشت: اینکه فردی بعد از ۸۰ سال در زمین آبا و اجدادی کشاورزی کند اما بعد از مدتی اراضی برای منابع طبیعی تشخیص داده شود دل همه را به درد می‌آورد که در این خصوص نمایندگان مجلس باید ورود کنند.
وی درباره گوشت قرمز عشایر گفت: یک طرف مصرف کننده و یک طرف تولید کننده است لذا هم باید قیمت گوشت افزایش پیدا نکند و هم تولید کننده راضی باشد که در این خصوص طرحی در حال تهیه است تا به نفع هر دو طرف باشد.
وزیر جهاد کشاورزی به گلایه‌های مطرح شده درخصوص وام و اقساط کشاورزان اشاره کرد و گفت: درخواست داریم از سوی بانک کشاورزی برای وام‌ها دوره تنفس در نظر گرفته شود.
خاوازی افزود: کشت محصولاتی مانند دانه‌های روغنی از جمله گلرنگ، ارقام متعدد جو، ارزن، خارشتر، گندم رقم تکاب، ارزن و سورگم با توجه به شرایط کمبود آب و نیاز استان باید در دستور کار قرار بگیرد.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: اگر کشاورزی به شکل سنتی در استان ادامه یابد منابع آبی تحت تاثیر شدید قرار خواهد گرفت بنابراین باید کشت محصولات کم آب‌بر را در استان توسعه داد.
وی با اشاره به صنعت طیور در خراسان جنوبی تصریح کرد: اگر تحریم‌ها ادامه پیدا کند این صنعت وابسته به دان‌هایی مانند ارزن و سورگم است و حتی بخشی از کنجاله را می‌پوشاند بنابراین باید به این سمت برنامه‌ریزی کنید.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: همچنین باید برنامه توسعه کشت گیاه خارشتر با توجه به میزان کم آب مصرفی، دارای پروتئین بالا، ریشه یک متری و سایر مزایا در استان بیابانی و کم آب مانند خراسان جنوبی برنامه‌ریزی و دنبال شود.
وی افزود: هنوز برخی افراد در جریان وضعیت کشور، شرایط بودجه و ارز نیستند اما ما به عنوان وزارت جهاد کشاورزی از شما حمایت می‌کنیم و با تمام وجود در اختیار استان کم آب خراسان جنوبی هستیم تا شما طرح‌ها را تبدیل به برنامه کرده و پیش ببرید.
خاوازی، باغبانی را یکی از مزیت‌های نسبی استان خراسان جنوبی دانست و گفت: همانطور که کشت محصول زعفران در همه جای کشور گسترده و پخش شد برای محصول عناب خراسان جنوبی نیز شاید این اتفاق رخ بدهد لذا باید برای محصولات استراتژیک زرشک و عناب استان باغ مادری یا ذخیره‌گاه ژنتیکی داشته باشید.
وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: محصول عناب در سطح کشور و برخی استان‌ها هنوز شناخته شده نیست و محصول زرشک و عناب هنوز به درستی معرفی نشده است که جهاد کشاورزی از نظر ما برای همکاری با صدا و سیما هیچگونه محدودیتی ندارد و همه هزینه‌ها را پرداخت می‌کنیم.
وی اظهار داشت: برای حمایت از صنایع تبدیلی و تکمیلی محدودیتی در پرداخت تسهیلات نداریم و تسهیلات لازم در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.
خاوازی گفت: برای آب باید یک کار بزرگ انجام شود لذا از مجمع نمایندگان چهار استان کرمان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان درخواست داریم اعتباری برای قنوات از صندوق توسعه ملی مصوب کنند.
وی افزود: آماده سرمایه‌گذاری در زمینه منابع آب شور و پرورش ماهی تیلاپیا در استان خراسان جنوبی هستیم چراکه پرورش این نوع ماهی چهره اقتصادی استان را عوض خواهد کرد.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای ایجاد و توسعه گلخانه‌ها هیچ گونه محدودیت اعتباری برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان نداریم اما هر کدام از فعالیت‌های بخش کشاورزی اگر به صورت زنجیره‌ای نباشد، موفق نخواهیم بود.
وی با بیان اینکه نجات استان خراسان جنوبی در بحث آب با توسعه کشت‌های گلخانه‌ای امکان پذیر است افزود: با توجه به کمبود آب در استان باید به سمت توسعه کشت‌های گلخانه‌ای بروید.
خاوازی گفت: برای تشکیل کارگروهی از نخبگان و داشتن اختیارات موافق هستیم و تشکیل کنسرسیومی متشکل از بخش خصوصی و دولتی برای انجام تحقیقات روی محصولات راهبردی استان ایده خوبی است.
وی در پایان تاکید کرد: برای جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی استان آماده هستیم اما باید سرمایه گذاری در این خصوص جلودار باشد.

ادامه مطلب...

سفر دو روزه وزیر جهاد کشاورزی و هیأت همراه به استان خراسان جنوبی

وزیر جهادکشاورزی به همراه برخی از مدیران ارشد وزارت جهادکشاورزی برای سفری دو روزه، به استان خراسان جنوبی سفر کرد.

بازدید از مجتمع گلخانه‌ای شهرستان خوسف و اطلاع از وضعیت‌ طرح نهضت گلخانه‌ای در استان، بازدید از مجتمع پرورش شترمرغ بنیاد تعاون زندانیان خراسان‌جنوبی و جلسه هم‌اندیشی با نخبگان و فعالان بخش کشاورزی از برنامه‌های روز اول سفر وزیر به استان است.

بازدید از مجتمع کشت و صنعت بیدمشک و افتتاح پروژه‌های آبیاری تحت فشار خراسان‌جنوبی در سطح دو هزار و ۳۵ هکتار سفر به زیر کوه و افتتاح پروژه آب‌رسانی به مناطق عشایری زیرکوه نیز از دیگر برنامه‌های سفر وزیر جهاد کشاورزی به خراسان‌جنوبی است.

در این سفر رئیس سازمان نظام کشاورزی و منابع طبیعی کشور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رئیس شرکت شهرک‌های کشاورزی، رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، خاوازی را همراهی می کنند.

ادامه مطلب...

تسهیل و روان سازی صدور مجوزها عامل گسترش دروازه ورود سرمایه های مردمی به بخش کشاورزی است

رییس سازمان مرکزی در دیدار با مدیران گروه تولیدی فراکشت پارسیان و شرکت تکنوژن:

تسهیل و روان سازی صدور مجوزها عامل گسترش دروازه ورود سرمایه های مردمی به بخش کشاورزی است

 رییس سازمان مرکزی گفت: تسهیل، تسریع و روان سازی صدور مجوز فعالیت های تولیدی کشاورزی، موجب گسترده شدن دروازه ورود سرمایه های مردمی و بخش خصوصی به بخش کشاورزی می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در دیدار با مدیران گروه تولیدی فراکشت پارسیان و شرکت تکنوژن که با حضور مدیران سازمان مرکزی در محل سازمان برگزار شد، اظهار داشت: واگذاری موضوع صدور مجوزها به سازمان نظام مهندسی با هدف اجرای اصول و رویه های فنی و مهندسی در واحدهای تولیدی و مهندسی سازی فرآیند تولید محصولات کشاورزی انجام شده است که خوشبختانه سازمان نظام مهندسی با انجام بستر سازی لازم، در این مسیر در حال حرکت می باشد.

وی با شاره به مشکلات موجود در بخش کشاورزی تصریح کرد: کندی جریان ورود سرمایه های مردمی به بخش، پایین بودن سرعت ورود دانش به عرصه های تولید، قابلیت نقد شوندگی پایین دارایی های کشاورزی و جاماندگی نظام بازار از نظام تولید از مهمترین مشکلات بخش کشاورزی است که مانع توسعه فعالیت های تولیدی بخش می باشد.

رییس سازمان مرکزی اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با هدف نهادسازی و تسریع جریان ورود دانش به محیط های تولیدی شبکه غیردولتی تحت عنوان مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی را راه اندازی کرده است که در نزدیکترین نقطه به محیط های تولید خدمات مورد نیاز کشاورزان را ارائه می نماید.

وی افزود: این سازمان در راستای اجرای برنامه های مهارت آموزی، واحدهای تولیدی بهره ور و پیشرو را به عنوان مراکز توان افزایی و مهارت آموزی غیردولتی انتخاب و دوره های مهارت آموزی مورد نیاز دانش آموختگان را ارائه می نماید.

رمضان نژاد در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: سازمان نظام مهندسی در این دوره از فعالیت خود، اقدامات مؤثری را در جهت تسریع، تسهیل و روان سازی صدور مجوزها انجام داده است که افزایش اعتبار پروانه ها، حذف استعلامات موازی و غیرضرور، راه اندازی سامانه اعتبارسنجی پروانه ها، کاهش زمان بری و امکان پرینت آن توسط متقاضی و معافیت واحدهای تولیدی بهره ور از بکارگیری مسؤول فنی از جمله این اقدامات می باشد.

رییس سازمان مرکزی گفت: سازمان نظام مهندسی با تغییر رویکردها و سیاست های قبلی، حضور کارشناسان در واحدهای تولیدی را بر اساس سیاست سهم بری دانش از تولید و اشتغال دانش مزد محوری پیگیری می نماید.

مدیر گروه تولیدی فراکشت پارسیان و شرکت تکنوژن در این دیدار گفت: مجموعه فراکشت پارسیان که به عنوان یکی از بزرگترین گلخانه های هیدروپونیک با تکنولوژی های نوین در کشور می باشد، زمینه اجرای برنامه های مهارت آموزی را فراهم کرده و آمادگی کامل دارد تا با همکاری سازمان نظام مهندسی نسبت به اجرای برنامه های مهارت آموزی در محل واحد تولیدی اقدام نماید.

مهندس جانسپار ضمن تأکید بر ضرورت صدور خدمات فنی و مهندسی کشاورزی اظهار داشت: با توجه به تجربه مجموعه در خصوص کشت فراسرزمینی در حوزه تولیدات گلخانه و خوراک دام و نهاده های دامی بایستی با همکاری سازمان نظام مهندسی و بهره گیری از ظرفیت های موجود، نسبت به توسعه صدور خدمات فنی و مهندسی اقدام نماییم.

ادامه مطلب...

حضور سازمان نظام مهندسی کشاورزی در واحدهای تولیدی بایستی موجب ارزان شدن تولید محصولات شود

رییس سازمان مرکزی در دیدار با مشاور عالی اتحادیه مرکزی مرغداران گوشتی:

حضور سازمان نظام مهندسی کشاورزی در واحدهای تولیدی بایستی موجب ارزان شدن تولید محصولات شود

رییس سازمان مرکزی در دیدار با مشاور عالی اتحادیه مرکزی مرغداران گوشتی که با حضور برخی از مدیران سازمان نظام مهندسی و اتحادیه در محل سازمان مرکزی برگزار شد، گفت: حضور کارشناسان سازمان نظام مهندسی کشاورزی در واحدهای تولیدی و خدماتی بایستی موجب ارزان شدن تولید محصولات در بخش شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در این دیدار با اشاره به رسالت اصلی سازمان نظام مهندسی مبنی بر گسترش دانش و اطلاعات کشاورزی در عرصه های تولید، تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی مخالف تحمیل نیروی غیرمتخصص و افزایش هزینه تولید در واحدهای تولیدی بوده و حضور کارشناسان در واحدهای تولیدی را بر اساس سیاست سهم بری دانش از تولید و اشتغال دانش مزد محوری پیگیری می نماید.

وی اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی در این دوره از فعالیت خود، اقدامات مؤثری را در جهت تسریع، تسهیل و روان سازی صدور مجوزها انجام داده است که افزایش اعتبار پروانه ها، حذف استعلامات موازی و غیرضرور، راه اندازی سامانه اعتبارسنجی پروانه ها و امکان پرینت آن توسط متقاضی و معافیت واحدهای تولیدی بهره ور از بکارگیری مسؤول فنی از جمله این اقدامات می باشد.

مشاور عالی اتحادیه مرکزی مرغداران گوشتی در این دیدار با اشاره به ضرورت افزایش بهره وری در واحدهای پرورش طیور گفت: ارائه آموزش های مهارتی به کارشناسان مربوطه می تواند زمینه افزایش بهره وری در واحدهای تولیدی را فراهم نماید.

دکتر کمالی سروستانی ضمن قدردانی از اقدامات سازمان نظام مهندسی در راستای تسهیل صدور مجوزها تصریح کرد: بایستی ضمن اطلاع رسانی اقدامات انجام شده، شفاف سازی لازم در فرآیند صدور مجوزها انجام شود تا گره های موجود در این فرآیند شناسایی و مورد پیگیری قرار گیرد.

شایان ذکر است در این دیدار مقرر شد زمینه های همکاری در قالب تفاهم نامه مشترک احصاء و توسط مسؤولین مرتبط در دو مجموعه یاد شده مورد پیگیری قرار گیرد.

ادامه مطلب...

الكترونيكي كردن امور و تقويت وجهه مردمي و كار و تلاش جهادي موجب پويايي و تعالي سازمان نظام مهندسی شده است

رییس سازمان مرکزی در نامه ارسالی به استان ها:

الكترونيكي كردن امور و تقويت وجهه مردمي و  كار و تلاش جهادي موجب پويايي و تعالي سازمان نظام مهندسی شده است

رییس سازمان مرکزی در نامه ارسالی به سازمان نظام مهندسی استان ها اظهار داشت: با اتخاذ سياست هاي اصولي و درست از جمله الكترونيكي كردن امور، تقويت وجهه مردمي و  كار و تلاش جهادي، شاهد پيشرفت، پويايي و تعالي سازمان نظام مهندسی کشاورزی مي باشيم. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در نامه ارسالی شاهرخ رمضان نژاد به سازمان نظام مهندسی استان ها، ضمن تشریح گزارش مقايسه ای شش ماهه اول سال هاي ۹۸ و ۹۹ در امور مرتبط با اعضا (عضويت، رتبه بندي، پروانه اشتغال و ارجاع كار) آمده است: بررسی گزارش های مقايسه ای نشان می دهد؛ علارغم محدويت ها و شرايط اقتصادي و اجتماعي نامناسبي که به دلايل مختلف از جمله آثار زيانبار اجتماعي و اقتصادي شيوع ويرس كرونا و تشديد اثرات و تبعات تحريم هاي ظالمانه مواجه بوده است، عملکرد سازمان نظام مهندسی در این دوره نه تنها کاهش پیدا نکرده است، بلکه به واسطه اتخاذ سياست هاي اصولي و تصمیمات درست، افزایش قابل توجهی نیز داشته است.

 رییس سازمان مرکزی در نامه یاد شده، این موفقيت به دست آمده را نتیجه همراهي اعضاي شوراي مركزي، شوراي استان ها و همت و تلاش رؤساي سازمان نظام مهندسی استانها و همه مديران و همكاران استاني و ستادی دانسته و از زحمات آنها صمیمانه قدردانی کرده است.

شایان ذکر است، براساس گزارش یاد شده، میزان تمدید عضویت حقیقی 58 درصد، تمدید عضویت حقوقی 75 درصد، تشخیص صلاحیت و رتبه بندی 94 درصد، صدور پروانه اشتغال 114 درصد، تمدید پروانه اشتغال 155 درصد و ارجاع کار کارشناسی 1373 درصد، در شش ماهه نخست 99 نسبت به مدت مشابه در سال 98 افزایش داشته است.

ادامه مطلب...

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان شیلات ایران و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

با هدف بهره گیری از توان تخصصی کارشناسان رشته های آبزی پروری انجام شد:

 امضای تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان شیلات ایران و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

 به منظور تحقق اهداف و برنامه توسعه شیلات و استفاده بهینه از ظرفیت و توانمندی های دانش‌آموختگان شیلات و رشته های مرتبط با حوزه آبزی پروری و فراهم شدن امکان همکاری مشترک برای حضور کارشناسان متخصص و با تجربه در عرصه های تولید آبزیان، تفاهم نامه همکاری مشترک با امضای نبی الله خون میرزای، رییس سازمان شیلات ایران و شاهرخ رمضان نژاد، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور مبادله شد.

افزایش بهره وری بخش آبزی پروری با بهره گیری از کارشناسان متخصص و با تجربه، مدیریت فنی و  کارشناسی مستمر بر فعالیت‌های تخصصی آبزی پروری، ارتقای دانش فنی و مهارتی فعالان آبزی پروری و شناسایی واحدهای تولیدی برتر و الگو برای سایر مراکز تولیدی برای نزدیک کردن متوسط تولید به رکوردها از مهمترین اهداف تفاهم نامه مشترک می باشد.

ادامه مطلب...

اجرای سیاست سهم بری دانش از تولید و مردمی کردن افزایش بهره وری در حوزه شیلات و آبزیان

با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و سازمان شیلات کشور انجام می شود:

اجرای سیاست سهم بری دانش از تولید و مردمی کردن افزایش بهره وری در حوزه شیلات و آبزیان

با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و سازمان شیلات کشور، سیاست سهم بری دانش از تولید و مردمی کردن افزایش بهره وری در حوزه شیلات و آبزیان با مشارکت بخش خصوصی و تشکل های صنفی و تخصصی انجام می شود.

رئیس سازمان مرکزی در نشست مشترک با روسای سازمان های شیلات، دامپزشکی و نظام دامپزشکی کشور که با هدف امضای تفاهم نامه مشترک همکاری در محل سازمان شیلات کشور برگزار شد، با اشاره به رسالت های سازمان نظام مهندسی گفت: با همکاری و تعامل بیشتر می توان ضمن مردمی کردن افزایش بهره وری در واحدهای تولیدی شیلات و آبزیان با انتفاع اقتصادی فعالان این حوزه، فعالیت های نوظهور در حوزه شیلات و آبزیان را توسعه داد.

رمضان نژاد با تاکید بر کند بودن جریان ورود سرمایه های مردمی به بخش کشاورزی، گفت: شفاف سازی، تسهیل و تسریع صدور مجوزها به عنوان دروازه ورود سرمایه های مردمی به بخش کشاورزی از برنامه های جدی سازمان است که حذف استعلامات غیرضرور، کاهش زمان بری و شفاف سازی از مهمترین اقدامات انجام شده در این زمینه می باشد.

وی با اشاره به این که یکی از سیاست های مشترک وزارت جهادکشاورزی و سازمان نظام مهندسی، ارتقای ضریب نفوذ دانش در بخش می باشد، تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی تمام امکانات، توانمندی ها و ظرفیت های خود را برای حمایت، پشتیبانی، تبیین و آگاهی بخشی سیاست ها و برنامه‌های وزارت جهادکشاورزی قرار داده است.

دکتر خون میرزایی، رئیس سازمان شیلات کشور در این جلسه با اشاره به نقش دانش در ارتقای بهره وری واحدهای تولید گفت: سهم بری دانش از تولید هم رویکرد فنی و علمی دارد و هم موجب فراهم شدن منافع ملی و ایجاد اشتغال مولد و مفید می شود.

وی تصریح کرد: برای جذب سرمایه های مردمی و تسهیل امور مربوطه بایستی از ظرفیت سازمان های حرفه ای و عوامل فنی آنها استفاده شود.

خون میرزایی اظهار داشت: با توجه به شرایط سخت و دشوار اقتصادی کشور، بایستی تا حد امکان با تعامل و همگرایی بیشتر، هماهنگی های لازم برای برطرف کردن مشکلات موجود و تسهیل و تسریع امور مربوطه انجام شود.

ادامه مطلب...

ظرفیت های سازمان نظام مهندسی در جهت اجرای برنامه های وزارت جهادکشاورزی در سال زراعی جدید به کار گرفته می شود


رییس سازمان مرکزی گفتـ: توانمندی ها و ظرفیت های سازمان نظام مهندسی، مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی و مراکز خدمات فنی و تخصصی به صورت هدفمند و مشخص متناسب با برنامه‌های هر استان، در جهت اجرای برنامه ها و سیاست های وزارت جهادکشاورزی بکار گرفته می شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در گردهمایی مجازی روسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ها که با موضوع نقش و رسالت سازمان نظام‌مهندسی در کمک به سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت جهادکشاورزی در سال زراعی جدید در بستر اسکایپ برگزار شد، اظهار داشت: فراهم آوری و دسترسی آسان و راحت کشاورزان به ابزار، نهاده ها و عوامل تولید، افزایش تولید محصولات کشاورزی، پیاده‌سازی برنامه ملی الگوی کشت، خودکفایی در محصولات استراتژیک و توسعه زنجیره ارزش محصولات کشاورزی از برنامه‌های اصلی وزارت جهادکشاورزی در سال زراعی جدید می باشد و سازمان نظام مهندسی باید تمام امکانات، توانمندی ها و ظرفیت های خود را برای حمایت، پشتیبانی، تبیین و آگاهی بخشی این برنامه‌ها به کارگیرد.
وی با اشاره به نقش دانش عوامل فنی در پیشبرد اهداف بخش و ارتقای بهره وری گفت: دانش به عنوان عامل پیشران رونق و جهش تولید، باید در خدمت برنامه ها و سیاست های بخش قرار گیرد.
رییس سازمان مرکزی، در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تسهیل صدور مجوزها اشاره و تصریح کرد: شفاف سازی، تسریع و تسهیل صدور مجوز فعالیت های کشاورزی به عنوان دروازه ورود سرمایه های مردمی به بخش کشاورزی، از برنامه های جدی سازمان نظام مهندسی می باشد.
وی اظهار داشت: حذف استعلام از اداره برق و گاز، حذف موافقت اصولی از فرآیند صدور مجوزهای دام و آبزیان، ایجاد مدیریت یکپارچه در صدور مجوز فعالیت های کشاورزی و کاهش حرایم به میزان 20 درصد، از دیگر پیشنهادات سازمان برای تسهیل و تسریع بیشتر صدور مجوزها می باشد که به وزارت جهادکشاورزی ارائه شده است.
در این گردهمایی روسای سازمان نظام مهندسی استان ها ضمن اعلام آمادگی برای همراهی و پشتیبانی از برنامه های وزرات جهادکشاورزی، مقرر شد توانمندی ها و ظرفیت های مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی به صورت هدفمند و مشخص متناسب با برنامه‌های هر استان، در جهت اجرای برنامه ها بکار گرفته شوند.

ادامه مطلب...

اصلاحیه نظام صدور پروانه های دامپروری های صنعتی و نیمه صنعتی

در راستای بهبود فضای کسب و کار دامپروری های صنعتی و نیمه صنعتی، توسط وزیر جهادکشاورزی ابلاغ شد:
اصلاحیه نظام صدور پروانه های دامپروری های صنعتی و نیمه صنعتی


در راستای بهبود فضای کسب و کار دامپروری های صنعتی و نیمه صنعتی و در اجرای مصوبات هیئت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، موارد اصلاحی مربوط به ابلاغیه شماره 020/318 مورخ 1391/01/10 و اصلاحیه آن موضوع نظام صدور پروانه های دامپروری های صنعتی و نیمه صنعتی توسط وزیر جهادکشاورزی جهت اجرا به سازمان های ذیربط ابلاغ شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، حذف استعلام از ادارات برق و گاز (در صورت ارائه تعهد کتبی متقاضی مبنی بر تامین برق و گاز واحد دامپروری)، الزام پاسخگویی شرکت ملی گاز ایران و اداره برق به استعلامات مربوطه به ترتیب ظرف مدت 10 و 7 روز کاری، حذف استعلام از سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان و شهرستان و حذف استعلام مجدد بانک کشاورزی برای بررسی و تأیید طرح های متقاضیان سرمایه گذاری، از جمله مهمترین موارد اصلاحی این ابلاغیه می باشد.
بر اساس این ابلاغیه، برای فعالیت های کوچک روستایی، در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر توسعه دام روستایی، برای صدور مجوز واحدهای پرورش دام و طیور با حداکثر مصرف 2/5 مترمکعب و برای پرورش زالو و ماهیان زینتی با حداکثر مصرف 3/5 متر مکعب در شبانه روز نیازی به اخذ استعلام از وزارت نیرو نمی باشد.
شایان ذکر است در نامه ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی آمده است: از تاریخ ابلاغ این اصلاحیه، کمیته استانی صدور پروانه‌ها مصوبه ستاد مرکزی صدور مجوزها لغو و از درجه اعتبار ساقط و امور مربوط به نظارت بر عملکرد سازمان های نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نظام دامپزشکی مطابق با نظام نظارت و ارزیابی عملکرد سازمان های مذکور در صدور مجوزها و پروانه های وزارت جهادکشاورزی انجام می گیرد.

ادامه مطلب...

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.