wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها"

مسؤول فنی واحد گاوداری در بدره استان ایلام:

مسؤولین فنی مجریان اصلی مهندسی سازی فرآیند تولیدات کشاورزی در واحدهای تولیدی می باشند

مسؤول فنی واحد گاوداری در بدره استان ایلام گفت: مسؤولین فنی مجریان اصلی مهندسی سازی فرآیند تولیدات کشاورزی در واحدهای تولیدی می باشند که با حضور مستمر این عوامل فنی در واحد‌های تولیدی در حال اجرا می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، مهندس مهدی داراب زاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سنم گفت: مسئولین فنی می بایست ارتباط و تعامل سازنده با مالک طرح داشته باشند.

وی افزود: بحث خوراک دام و ضریب تبدیل غذایی بیشترین نقش را در درآمد نهایی واحدهای تولیدی دارد به طوری که 60 درصد هزینه های یک واحد مربوط به خوراک بوده و تهیه و تدوین جیره غذایی مناسب و رسیدن به ضریب تبدیل غذایی متناسب با استانداردهای روز و دور شدن از تهیه جیره بصورت سنتی در اولویت کار بنده بوده و در این راستا کارهای خوبی در این واحد پرواربندی انجام شده است.

این مسؤول فنی موفق تصریح کردک وقتی یک جیره‌ غذایی برای گوساله پرواری تنظیم می‌گردد علاوه بر کیفیت و تأمین احتیاجات غذایی برای دام، بایستی از قیمتی مناسب برخوردار و از نظر اقتصادی مقرون ‌به‌صرفه باشد تا بتواند حداکثر سوددهی را برای دامدار در پی داشته باشد.

مهندس مهدی داراب زاده گفت: داشتن علم روز و تجربه کار عملی در واحد تولیدی، تسلط به جیره نویسی، آشنایی کامل با بیماری ها و نحوه پیشگیری و درمان آن و مسلط به کارهای ترویجی و مدیریت گروه از جمله نیازهای علمی و فنی یک مسئول فنی واحد تولیدی می باشند.

وی خاطر نشان کرد: بهره بردار، سرمایه گذار و مرغدار در امر تولید و در کنار سرمایه گذاری، بمنظور حفظ سرمایه خود و کسب سود بیشتر، نیازمند حضور مسول فنی و کارشناس در واحد تولیدی خود هستند و این مهم به یک نیاز اصلی برای سرمایه گذار تبدیل گردیده است و در این مسیر لازم است که نقش اثرگذار مسؤولین فنی موفق در واحدهای تولیدی مستند و به منظور بهره برداری سایر کارشناسان و نهادینه کردن فرهنگ مشاوره در کشاورزی در سطح وسیع منتشر گردد.

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.