wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال جهش تولید"

خبرنامه الکترونیکی سازمان مرکزی (خرداد ماه 99) منتشر شد

بولتن خبری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران (خرداد ماه 99) منتشر شد. در بخشی از سرمقاله این شماره با عنوان طرح اشتغال و توليد مردم بنيان با محوریت فعالیت های نوظهور و متکی بر ظرفیت های مردمی، آمده است:

فعاليت هاي کشاورزي و منابع طبيعي بستر اصلي و طبيعي براي اشتغال مردم به ويژه در مناطق روستايي است و همچنين اين بخش داراي بالاترين کارآيي سرمايه گذاري در مقايسه با ساير بخش‌هاي اقتصادي در ايجاد اشتغال مي باشد. به طوري که بر اساس شاخص موجودي سرمايه؛ ايجاد اشتغال براي 100 نفر در بخش کشاورزي به ترتيب به 3/1 و 5/1 موجودي سرمايه براي همين ميزان اشتغال در بخش هاي اقتصادي صنعت و خدمات نياز دارد. با توجه به مشکل بيکاري و کمبود سرمايه، سرمايه گذاري در بخش کشاورزي بيشترين کارآيي را در ايجاد اشتغال دارد.

 

دانلود خبرنامه خرداد ماه 99

ادامه مطلب...

سوم تیرماه سالروز تأسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گرامی باد

 آغاز نوزدهمین سال تأسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را به همه اعضاء، صاحبان علم و دانش عرصه های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست و همکارانمان در سراسر کشور تبریک عرض می نماییم.

ادامه مطلب...

افزایش فهرست رسته‌های کسب و کارهای آسیب‌دیده از بیماری کرونا برای ارائه تسهیلات

بانک مرکزی اعلام کرد فهرست کسب و کارهای آسیب‌دیده از بیماری کرونا به ۱۴ رسته افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به تمامی بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام کرد: پیرو بخشنامه شماره ۳۶۰۴۶/۹۹ مورخ ۱۳۹۹.۲.۱۵ موضوع اعلام فهرست رسته‌های کسب و کارهای آسیب‌دیده از بیماری کرونا، بنا بر تصمیم متخذه در جلسه مورخ ۱۳۹۹.۲.۲۲ «کارگروه بررسی و مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا» ابلاغی طی نامه شماره ۲۰۶۷۴ مورخ ۱۳۹۹.۲.۳۱ معاون محترم اقتصادی رئیس جمهور، "واحدهای پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادرگوشتی، مراکز تولید محصولات گلخانه‌ای سبزی و صیفی‌جات صادراتی و مراکز تولید و عرضه گل و گیاهان زینتی و ماهیان زینتی (وزارت جهـاد کشاورزی)" به عنوان رسته چهاردهم به فهرست رسته‌های کسب و کارهای آسیب‌دیده از بیماری کرونا اضافه می‌گردد.

ادامه مطلب...

مصوبه شورای مرکزی برای ارج نهادن به همراهی اعضای قدیمی با سازمان نظام مهندسی

شورای مرکزی با هدف ارج نهادن به همراهی و عضویت اعضای باسابقه و در راستای استمرار سیاست های حمایتی از اعضای سازمان، اعمال امتیاز سابقه عضویت در فرآیند رتبه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران و مشاوران حقیقی و حقوقی را تصویب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، بر اساس این مصوبه شورای مرکزی، به ازای هر سال عضویت، یک امتیاز و حداکثر 10 امتیاز در سوابق مفید و مؤثر مشاوران و پیمانکاران متقاضی رتبه بندی، لحاظ خواهد شد.

شایان ذکر است پیش از نیز شورای مرکزی در این دوره از فعالیت سازمان با اتخاذ سیاست های حمایتی برای همراهی اعضای سازمان به عنوان سرمایه های اجتماعی، تمدید رایگان پروانه اشتغال و کارشناسی رسمی برای اعضای فاقد ارجاع کار، تخفیف 50 درصدی تمدید عضویت اعضای قدیمی و اعمال یک سوم تعرفه عضویت برای تمدید عضویت را تصویب و برای اجرا ابلاغ کرده بود.

ادامه مطلب...

انتشار بولتن خبری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی (اردیبهشت 99)

خبرنامه الکترونیکی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، اردیبهشت 99، منتشر شد.
در بخشی از سرمقاله این شماره از خبرنامه با عنوان برنامه جهش تولید سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آمده است؛ سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان یک سازمان فراگیر دانشی و مردمی، با الهام از بیانیه گام دوم انقلاب و با در اختیار داشتن دانش و فناوری، منابع انسانی و سرمایه ها و ظرفیت های مردمی، به دنبال بهره گیری از ظرفیت عوامل یاد شده در جهت تحقق شعار جهش تولید در بخش کشاورزی می باشد و در این مسیر، نظام بخشيدن به فعالیت های حرفه ای و مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي به منظور تحقق اهداف مورد نظر در قانون تأسیس، تقویت و تحکیم جایگاه و ارتقای منزلت اجتماعی مهندسین کشاورزی، تجهیز صاحبان علوم کشاورزی به آخرین اصول مهندسی، فن آوری ها و مهارت های مرتبط جهت انجام فعالیت ها و ارائه خدمات مهندسی، گسترش سهم بری دانش از تولید، شکل دهی و توسعه مناسبات جدید صاحبان علوم مهندسی کشاورزی با کشاورزان با رویکرد مردمی کردن افزایش بهره وری و ارتقای جایگاه بخش کشاورزی در اقتصاد ملی، امري ضروري و اجتناب ناپذير است.

 

دانلود خبرنامه اردیبهشت 1399

ادامه مطلب...

جلسه بررسی مشکلات اجرای تفاهم نامه مشترک سازمان با شرکت شهرک های کشاورزی

جلسه هماهنگی و بررسی مشکلات اجرای تفاهم نامه مشترک سازمان با شرکت شهرک های کشاورزی و نظارت بر طرح های شهرک های کشاورزی با حضور برخی از رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها و معاون برنامه ریزی و کارآفرینی سازمان مرکزی به صورت تصویری برخط برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، در این ارتباط تصویری رؤسای سازمان نظام مهندسی استان های حاضر، مسائل و مشکلات مربوطه را مطرح و هماهنگی ها لازم برای مرتفع شدن مشکلات مطروحه انجام شد.

ادامه مطلب...

الزام دارا بودن پروانه اشتغال از سازمان نظام مهندسی کشاورزی برای شرکت در مناقصات دستگاه های اجرائی

اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان به ذیحسابان کلیه دستگاه های اجرائی ابلاغ کرد:

لزوم دارا بودن پروانه اشتغال از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برای شرکت در مناقصات دستگاه های اجرائی در هنگام انتخاب مشاوران و پیمانکاران امور کشاورزی در استان کرمان

در پی درخواست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مبنی بر الزام دستگاه هاي اجرايي به اخذ پروانه اشتغال معتبر صادره توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی در زمان عقد قراردادهاي مشاوره و پيمانكاري با افراد حقيقي و حقوقي عضو سازمان (موضوع تبصره ۶ ماده (۲) قانون افزايش بهره وري بخش كشاورزي و منابع طبيعي) و اجراي تبصره 3 ماده (۸۳) آيين نامه اجرايي قانون تاسيس سازمان، مدیر كل امور اقتصادي و دارايي استان کرمان موضوع مورد درخواست را برای اجرا به کلیه ذیحسابان دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد.

گفتنی است مطابق ماده (۲) آیین نامه اجرایی قانون تأسیس، تمامی مهندسین بخش کشاورزی برای انجام فعالیت های مهندسی در رشته های خود ملزم به داشتن پروانه اشتغال از سازمان نظام مهندسی می باشند.

ادامه مطلب...

برگزاری دوره آموزشی آنلاین بیمه تجاری ویژه مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی

به اطلاع مدیران محترم مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی می رساند، پیرو توافقات صورت گرفته فی مابین سازمان، شرکت سهامی بیمه دی و صندوق تعاون و رفاه مبنی بر ارائه خدمات بیمه توسط مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در سراسر کشور، هماهنگی های لازم برای برگزاری دوره آموزشی آنلاین بیمه تجاری از 29 لغایت 31 اردیبهشت ماه سالجاری انجام شده است.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند با صندوق تعاون و رفاه سازمان (3-88993851 و 09393786132) تماس حاصل نمایند.

ادامه مطلب...

مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی در خط مقدم جنگ با کم دانشی می باشند

رییس سازمان مرکزی با اشاره به مشکل کم دانشی در محیط های تولیدی محصولات کشاورزی، گفت: مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی به عنوان کانون های اشاعه دانش و اطلاعات کشاورزی در محیط های تولیدی، در خط مقدم جنگ با کم دانشی می باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مرکزی، شاهرخ رمضان نژاد در ارتباط تصویری بر خط با مجری و کارشناسان امور مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی برخی از استان ها، با تاکید بر ضرورت دانش جمعی و سازمانی گفت: سازمان در این دوره با رویکردی متفاوت سیاست ها و برنامه های خود را بر مبنای اتحاد استراتژیک با همه ذینفعان پایه ریزی کرده است.

وی افزود: سازمان نظام مهندسی ضمن تقویت وجهه مردمی و وظیفه مندی خود در قبال جامعه کشاورزی و کشاورزان، برنامه ها و سیاست های خود را برای ارائه خدمات به کشاورزان و کشاورزی طراحی و تدوین کرده است.

در این گفتگوی ویدئوکنفرانسی، رییس سازمان مرکزی با اشاره به شکل گیری مراکز بر مبنای دو شاخص خوداتکایی و داوطلبانگی، تصریح کرد: سازمان در خصوص مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی نقش پیشتیبان را داشته و با هویت بخشی و اعتبار بخشی به این مراکز، اعتماد عمومی که مهمترین سرمایه در کسب و کار است را برای این مراکز فراهم می آورد.

شاهرخ رمضان نژاد با تاکید بر شکل گیری این مراکز خدمات غیردولتی در مراکز دهستان ها گفت: مهمترین مأموریت سازمان نظام مهندسی انتقال و اشاعه دانش و اطلاعات کشاورزی در محیط های تولید برای افزایش بهره وری است و این ماموریت را با رویکرد مردمی کردن امور، از طریق مراکز خدمات غیردولتی در نزدیکترین نقطه به محیط های تولید دنبال می کند.

 

ادامه مطلب...

بهره گیری حداکثری از سرمایه های انسانی و ارتباطی

رییس سازمان مرکزی در ارتباط ویدئوکنفرانسی برخط با مدیران اداری و مالی سازمان استان ها گفت: سازمان در این دوره با فراهم کردن زمینه‌های مورد نیاز به دنبال بهره گیری حداکثری از سرمایه های انسانی و ارتباطی می باشد به طوری که با بهره گیری از سرمایه های ارتباطی، واحدهای تولیدی فعال و پیشرو را به عنوان همکار سازمانی برای پیشبرد اهداف تعیین شده با خود همراه کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، شاهرخ رمضان نژاد در ارتباط تصویری با مدیران اداری و مالی استان ها بیان کرد: سازمان نظام مهندسی به عنوان یک سازمان مردمی و فاقد سلسله مراتب بوده و مدیریت منابع انسانی باید متناسب با شرایط سازمانی انجام شود.

وی افزود: امروزه در مدیریت نوآوری، دانش سازمانی و جمعی مهم بوده و هر سازمانی که دانش سازمانی و جمعی بالایی داشته باشد و اقتدار آن سازمان بیشتر خواهد بود.

رییس سازمان مرکزی با اظهار به اینکه سرمایه یکی از عوامل پیشران برنامه ها میباشد، توضیح داد: سرمایه به دو بخش مالی و اعتباری تقسیم می‌شود که سرمایه مالی شامل سرمایه های فیزیکی و پول و سرمایه های اعتباری شامل سرمایه‌های انسانی، ارتباطی و اجتماعی می باشد.

رمضان نژاد گفت: سازمان نظام مهندسی با رویکرد مردمی کردن امور، برنامه جهش تولید را در پنج محور؛ گسترش توليد محصولات كشاورزي صادرات محور، گسترش دانش و فن آوري هاي جديد در كشاورزي، تقويت ورود سرمايه هاي مردمي به كشاورزي، توسعه مشاغل و كسب و كار هاي نوين در كشاورزي و توسعه فعاليت هاي اقليم محور با تکیه بر سرمایه های مردمی طراحي و تدوين کرده است.

وی ادامه داد: بر این اساس، در راستای استفاده از ظرفیت های مغفول؛ پرورش و تولید دام های اقتصادی به اتکای فناوری‌های جدید (زالو، هوبره، حلزون، حشره و ..)، برنامه های پرورش و تولید محصولات اقلیم محور (زراعت سالیکورنیا، زراعت چوب و ..)، فعالیت های اقتصادی بازار پایه (زنجیره های ارزش افزوده، حمل و نقل و بسته بندی و ..)، فعالیت های اقتصادی بیابان پایه و کشاورزی در بیابان (پرورش صبر زرد (آلوورا)، نرگس، انواع کاکتوس ها، پرورش شتر و ...) و طرح های کشاورزی دریایی و فعالیت های دریا پایه (خیار دریایی، جلبک دریایی، آبزی پروری ویژه سواحل نشینان و ...) را در دستور کار می باشد.

ادامه مطلب...

درخواست ملاقات مردمی با رییس سازمان مرکزی

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.