wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال جهش تولید"

ارتباط تصویری معاون اداری و مالی سازمان مرکزی با مدیران امور اداری و مالی استان های مناطق 1 و ۴ کشور

معاون اداری و مالی سازمان مرکزی در ارتباط تصویری با مدیران امور اداری و مالی استان های منطقه ۴ کشور، معرفی سامانه اعتبارسنجی پروانه اشتغال اعضا به دستگاه‌های اجرایی استان‌ها و نیز پیگیری تبصره‌ی ۳ ماده‌‌ی (۸۳) آیین نامه‌ی اجرایی قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران مصوب هیات وزیران و ارسال گزارشات و اقدامات صورت گرفته در استان‌ها در این خصوص را خواستار شد.

در این نشست بررسی و تجدید نظر در خصوص مبالغ تعرفه‌های سال ۱۳۹۹ بخش کشاورزی، مسایل و مشکلات فیش‌های حق تمبر مالیاتی موضوع (بند ۱۱ تبصره ماده ۴۸ قانون مالیات‌های مستقیم)، انجام و ارسال مکاتبات بر اساس سلسله مراتب اداری و براساس طبقه بندی محرمانگی، آمادگی برای  پیاده‌سازی سامانه‌های خدمات الکترونیک از طرف مدیران مالی و اداری استان ها مطرح شد.

در ارتباط تصویری دیگری که معاون اداری و مالی سازمان مرکزی با مدیران مالی و اداری سازمان  نظام مهندسی استان های هرمزگان، خراسان جنوبی و کرمان بر قرار کرد به موضوعات زیر تاکید شد:

  • معرفی سامانه اعتبارسنجی پروانه اشتغال و عضویت اعضا به دستگاه‌های اجرایی استان‌ها و پیگیری تبصره‌ ۳ ماده‌‌ (۸۳) آیین نامه‌ اجرایی قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی از دستگاه های اجرایی استان
  • تسریع در ثبت اسناد مالی سال۹۸ در سامانه ریحان سازمان و  تاکید بر پیگیری امور سازمان در بستر سازمان مجازی
  • رعایت اصول کار در ساختمان مجازی که توسط سازمان تدوین و اعلام شده است.
ادامه مطلب...

رویکرد جدید سازمان در تبیین جایگاه قانونی پروانه اشتغال

رییس سازمان مرکزی در ارتباط تصویری زنده با معاونین برنامه ریزی و کارآفرینی سازمان نظام مهندسی استان ها گفت: در سال پیش با رویکرد جدید، نسبت به تبیین جایگاه قانونی پروانه اشتغال کرده ایم چرا که این موضوع منجر به اقتدار سازمانی می گردد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مرکزی، شاهرخ رمضان نژاد با تأکید بر جایگاه قانونی پروانه اشتغال، تصریح کرد: تمامي اعضاي سازمان در سراسر كشور براي انجام فعاليت هاي مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي ملزم به داشتن پروانه اشتغال مي باشند.

رییس سازمان مرکزی گفت: اعضاي سازمان موظف به اعلام و درج شماره پروانه اشتغال در كليه اسناد مربوط به ارائه خدمات به بهره مندان از خدمات خود مي باشند.

وی اظهار داشت: انجام فعاليت هاي مهندسي كشاورزي از سوي اعضاي سازمان بدون پروانه اشتغال و يا پروانه اشتغال فاقد اعتبار، تخلف انتظامي بوده و در صورت ارتكاب، مطابق قوانين و مقررات مربوطه برخورد خواهد شد.

رمضان نژاد تصریح کرد: هر گونه سهل انگاري، قصور و كتمان در اين خصوص، تخلف انتظامي است و در صورت اطلاع در هر زمان مطابق ضوابط و مقررات مرتبط به هيأت هاي انتظامي معرفي مي شوند.

ادامه مطلب...

ارتباط تصویری زنده رییس سازمان مرکزی با معاونین برنامه ریزی و کارآفرینی استان ها

رییس سازمان مرکزی در ارتباط تصویری زنده با معاونین برنامه ریزی و کارآفرینی استان ها:

  • فرهنگ سازی در استفاده بهینه از فضای مجازی برای مدیریت، اجرا و پیگیری امور مربوطه، از اولویت های سازمان در سال پیش رو می باشد.
  • سازمان نظام مهندسی به عنوان یک سازمان دانشی بایستی در بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی در انجام امور سازامانی پیشرو باشد.
  • یکی از کارهای مهم در سال گذشته، اصلاح تصویر سازمان در اذهان عمومی و حتی مدیران بخش به ویژه در حوزه صدور مجوزها بود تا جایی که سازمان را از جایگاه اتهامی به جایگاه ادعایی تبدیل کردیم.
  • بایستی با تسهیل و روان سازی صدور مجوزها، باعث تسریع جریان سرمایه های مردمی به عنوان اولین عامل پیشران و اثرگذار در رونق و جهش تولید به بخش کشاورزی شویم.
  • این که دانش به عنوان عامل اثرگذر و تعیین کننده در افزایش عملکرد و جهش تولید می باشد، همه اجماع نظر دارند.
  • خوشبختانه زیرساخت های مورد نیاز برای تحقق این مهم در سازمان با توسعه مناسبات جدید در کشاورزی از جمله اشتغال دانش مزدمحوری و سهم بری دانش از تولید، ایجاد و راه اندازی مراکز خدمات کشاورزی، مراکز مهارت آموزی و توان افزایی، مراکز انتقال دانش و تکنولوژی های نوین کشاورزی و مراکز اصلاح نژاد غیردولتی با اتکای به ظرفیت های مردمی فراهم شده است.
  • اولویت اصلی و سرلوحه فعالیت های سازمان در سال پیش رو رونق و جهش تولید خواهد بود و تمامی ارزیابی های سازمان نیز بر همین اساس انجام خواهد شد.
ادامه مطلب...

پیش بینی هفتگی بارش و دمای هوای کشور

پیش بینی هفتگی بارش و دمای هوای کشور (5 فرودین تا 14 اردیبهشت 99)

ادامه مطلب...

درخواست سرپرست وزارت جهاد کشاورزی از معاون اول رئیس جمهور برای بازگشایی فروشگاه های نهادهای کشاورزی

در پی تصمیم  اخیر هیأت دولت و ستاد مقابلع با کرونا مبنی بر ممنوعیت فعالیت اصناف و فروشگاه ها تا 16 فروردین و در راستای جلوگیری از خسارت به محصولات کشاورزی مهندس عباس کشاورز، سرپرست وزارت جهادکشاورزی با ارسال نامه ای به معاون اول رییس جمهور خواستار مستثنی شدن فروشگاه های نهاده های کشاورزی از این تصمیم شد

ادامه مطلب...

ارتباط تصویری رییس سازمان مرکزی با مدیران اداری و مالی استان ها

رییس سازمان مرکزی در ارتباط تصویری با مدیران اداری و مالی استان ها:

- پیگیری امور در فضای مجازی را برای همراهی و همگامی با ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال آن، حفظ سلامتی همکاران و توسعه فرهنگ بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی مورد توجه قرار داده و بدین ترتیب تهدید را به فرصت تبدیل کنید.

- انضباط مالی که مقدمه انضباط اداری و سایر امور است، مورد توجه جدی همکاران باید باشد.

- نامه سازمان مرکزی در خصوص جايگاه پروانه اشتغال صادره توسط سازمان نظام مهندسی برای فراهم شدن بستر اجرای تبصره ۳ ماده (۸۳) در ارگان های مرتبط تبیین و تشریح شود.

- برنامه ها و سیاست های اعلامی در خصوص تحقق جهش تولید در بخش کشاورزی و رسالت های سازمان در این خصوص مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.

ادامه مطلب...

ارتباط تصویری رییس سازمان مرکزی با مدیران صدور مجوز و پروانه استان ها

رییس سازمان مرکزی در ارتباط تصویری زنده با مدیران صدور مجوز و پروانه استان ها:

- استفاده سازمان از فضای مجازی و تشکیل این جلسات که منجر به تسریع، تسهیل و کاهش زمان بری صدور مجوزها می شود، را در دستور کار قرار دهید.

- با توجه به اعلام "سرمايه و دانش" به عنوان دو عامل اساسي و پیشبرنده تحقق جهش توليد در كشاورزي توسط سازمان مرکزی در اول سال، ضروری است تمامی همکاران تمام تلاش خود را در جهت تحقق برنامه ها به کار بگیرند.

ادامه مطلب...

ارتباط تصویری مدیران روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان نظام مهندسی استان ها

در ارتباط تصویری مدیران روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان نظام مهندسی استان ها مطرح شد:

- با توجه به شرایط حاکم بر کشور به لحاظ بیماری ویروس کرونا و صرفه جویی در هزینه و زمان، بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی برای برگزاری جلسات کارشناسی مورد توجه قرار می گیرد.

- با توجه به اعلام برنامه ها و سیاست های سازمان مبنی بر تحقق جهش تولید و نظر به اعلام "سرمايه و دانش" به عنوان دو عامل اساسي و پیشبرنده تحقق جهش توليد، ضروری است موضوع به نحو مطلوب در سطوح استانی تبیین، تشریح و اطلاع رسانی شود.

- با عنایت به اهمیت و جايگاه پروانه اشتغال صادره توسط سازمان نظام مهندسی و نظر به عدم رعايت اخذ پروانه اشتغال معتبر به هنگام تنظيم قرارداد براي بهره مندي از خدمات حرفه اي اعضاي سازمان در برخی دستگاه های دولتی و غیردولتی، لازم است موضوعات اعلام شده در نامه رییس سازمان مرکزی مبنی بر جايگاه قانونی پروانه اشتغال در سطح استان تبیین، تشریح و اطلاع رسانی شود.

ادامه مطلب...

عدم اختصاص امتياز رتبه بندي به گواهينامه هاي آموزشي ديگر نهادها

معاون آموزشی، فنی و پژوهشی سازمان مرکزی با ارسال نامه ای به سازمان استان ها، عدم اختصاص امتياز رتبه بندي به گواهينامه هاي آموزشي ديگر نهادها را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مرکزی، در این نامه آمده است: سازمان نظام مهندسی در دوره پنجم فعالیت، با رویکردی جدید و مردمی کردن امور و تجدید نظر در سیاست های آموزشی قبلی، سیاست آموزشی جدید را از آموزش های "ادبیات محور" به آموزش های "مهارت محور" تغییر داده و در راستای رويكردهاي جديد اتخاذ شده مبني بر استفاده حداكثري از بخش خصوصي و ايجاد مراكز متعدد فني و تخصصي غيردولتي تحت نظارت سازمان از قبيل مراكز مهارت آموزي، مراكز خدمات كشاورزي غيردولتي، آموزشگاه هاي آزاد همكار سازمان و ...، ظرفيت سازمان جهت ارائه آموزش هاي تخصصي، فني و مهارتي در زمينه كشاورزي، منابع طبيعي و محيط زيست تقويت شده و سازمان توانايي لازم جهت تامين و مرتفع نمودن كليه نيازهاي آموزشي دانش آموختگان، بهره برداران و علاقمندان بخش را خواهد داشت.

بر این اساس، صرفا گواهينامه هاي آموزشي سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي (صادر شده در بستر سامانه آموزش) از امتياز رتبه بندي برخوردار خواهند بود و گواهينامه هاي آموزشي ساير مراكز و ارگان ها در صورتي كه تحت نظارت و تاييد سازمان بوده و داراي تفاهم نامه و قرارداد همكاري مشترك باشند، مورد تاييد خواهند بود.

ادامه مطلب...

ارتباط تصویری زنده رییس سازمان مرکزی با مدیران صدور مجوز استان ها

رییس سازمان مرکزی در ارتباط تصویری زنده با مدیران صدور مجوز استان های البرز، کهگیلویه و بویراحمد و کرمانشاه:

? بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی و بستر فراهم شده در سازمان برای انجام امور سازمانی و ارایه خدمات به ذینفعان مورد تاکید می باشد.

?سازمان در دوره ی پنجم انجام کلیه مراحل کاری به صورت الکترونیکی و ایجاد امکان پرینت پروانه واحدهای تولیدی توسط خود متقاضی در سامانه تاکید دارد که همه این امور در راستای ارایه خدمات بهتر به اعضای و تسهیل و تسریع در صدور مجوزها بوده است.

?کاهش زمان بری صدور مجوز واحدهای تولیدی و بهبود فضای کسب و کار باید همیشه در دستور کار مدیران مربوطه باشد.

?در این جلسه مدیران صدور پروانه استان های مذکور  مشکلات و چالش های مربوطه را با رییس سازمان مرکزی در میان گذاشتند.

ادامه مطلب...

ارتباط مستقیم مجازی رییس سازمان مرکزی با مدیران اداری و مالی استان ها

پیرو تاکید رییس سازمان مرکزی مبنی بر انجام امور و ارائه خدمات در بستر فضای مجازی و الکترونیک و پیشقدم و پیشگام بودن سازمان نظام مهندسی به عنوان سازمان دانشی و مردمی درانجام امور مربوطه در قالب سازمان مجازی، مدیران اداری و مالی سازمان مرکزی با گروهبندي مدیران سازمان استان ها در گروه های ۵ الی ۷ نفری، اولین جلسات هماهنگی مربوطه را با حضور رییس سازمان مرکزی برگزار کرد.

در این ارتباط تصویری زنده با حضور استان های آذربایجان شرقی، همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و کردستان برگزار شد، بر  انجام امورات سازمان از طریق سازمان مجازی تاکید شد.

ادامه مطلب...

ارتباط مستقیم مجازی رییس سازمان مرکزی با معاونین آموزشی، فنی و پژوهشی

 رییس سازمان مرکزی در ارتباط مستقیم مجازی با معاونین آموزشی، فنی و پژوهشی:

انجام امور و ارائه خدمات در بستر فضای مجازی و الکترونیک و پیشقدم و پیشگام بودن سازمان نظام مهندسی به عنوان سازمان دانشی و مردمی در انجام امور مربوطه در قالب سازمان مجازی، مورد تاکید می باشد.

با توجه به کارآیی و اثربخشی و همچنین نظر به فراهم شدن بستر مورد نیاز در سازمان، استمرار برگزاری جلسات به صورت ماهانه و حتی هفتگی مورد انتظار است.

گفتنی است پیرو تاکید رییس سازمان مرکزی مبنی بر انجام امور و ارائه خدمات در بستر فضای مجازی و الکترونیک و پیشقدم و پیشگام بودن سازمان نظام مهندسی به عنوان سازمان دانشی و مردمی درانجام امور مربوطه در قالب سازمان مجازی، معاونت آموزشي،فني و پژوهشي سازمان مرکزی با گروهبندي معاونين سازمان استان ها در گروه های ٥ نفری، اولین جلسات هماهنگی مربوطه را با حضور رییس سازمان مرکزی در فضای مجازی برگزار کرد.

ادامه مطلب...

هویت‌سازی در سازمان نظام مهندسی کشاورزی

مهم‌ترین اقدام در راهبری یک سازمان، تعیین اولویت‌ها و استراتژی، نقشه راه، بیانیه مأموریت و اهداف نهایی آن است. سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی که پوشش حداکثری از دانش آموختگان کشاورزی را عهده‌دار است در دوره پنجم با رویکردهای جدید، تحولی اساسی به سوی تعالی و تکامل صورت دارد.

این سازمان تا پیش از این، عمدتاً حول رسالت مرتبط با امور عضویت اعضاء، صدور کارت عضویت و تا حدودی مسائل صنفی آن‌ها فعالیت می‌کرد اما اینک سازمان به سمت کارآمدتر کردن کشاورزی و کشاورزان، مشارکت در افزایش بهره‌وری، توسعه کسب و کارهای نوین کشاورزی به‌‌ویژه هوشمندسازی کشاورزی گام برداشته است.

هم اینک گفتمانی جدید در پیشانی سازمان نقش بسته که بسیار نو و مفهومی است. مفاهیمی نظیر: "دانش مزد محوری"، "سهم‌بری دانش از تولید"، "مردمی کردن بهره‌وری کشاورزی"، "مشارکت مهندسین در افزایش تولید" و "تجاری‌سازی کشاورزی"

ادامه این گزارش را در لینک زیر بخوانید:

https://iranagrimagazine.com/fa/report-news/2/detail/1069

ادامه مطلب...

انتصاب مجری توسعه فن آوری اطلاعات و ارتباطات

رییس سازمان مرکزی در حکمی مهندس امیر اشرفی را به عنوان "مجری توسعه فن آوری اطلاعات و ارتباطات" منصوب کرد.

در بخشی از این حکم آمده است: با توجه به نقش و اهمیت فن آوری اطلاعات در شرایط حاضر، انتظار است با استفاده از همکاران مجرب و باسابقه ستاد و سازمان استان ها نسبت به یکسان سازی فرآیندها و نرم افزارهای حوزه های مختلف سازمان، اصلاح فرآیندها با بهره گیری از تکنولوژی های جدید اطلاعات و ارتباطات با اولویت استفاده از شرکت های دانش بنیان و توسعه بهره گیری از فن آوری های اطلاعات و تسهیل دسترسی به آمار و اطلاعات و ارایه خدمات به ذینفعان سازمان اقدام شود.

ادامه مطلب...

انتصاب مدیر امور صدور مجوزها

رییس سازمان مرکزی در حکمی مهندس محبوبه محمد زمانی را به عنوان "مدیر امور صدور مجوزها" منصوب کرد.

?در بخشی از این حکم آمده است: از آنجایی که آسان سازی صدور مجوز فعالیت ها و کسب و کارهای کشاورزی برای تقویت جریان ورود سرمایه های مردمی به محیط های کشاورزی از اولویت های این سازمان در انجام وظایف مرتبط با خدمات عمومی و حاکمیتی است، انتظار می رود با برنامه ریزی مناسب، نظارت و پیگیری مستمر و بهره گیری از فن آوری اطلاعات خدمات مرتبط با صدور مجوزها به سهولت و سرعت به مردم ارایه شود.

ادامه مطلب...

انتصاب مجری توسعه مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی

رییس سازمان مرکزی در حکمی مهندس امجد پیام را به عنوان مجری توسعه مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی منصوب کرد.

در بخشی از این حکم آمده است: از آنجایی که رسالت اصلی این سازمان گسترش دانش و فن آوری جدید و مهندسی سازی کشاورزی می باشد؛ انتظار است با راه اندازی و توسعه مراکز مطابق سیاست های ابلاغی؛ نهادسازی و ایجاد شبکه غیردولتی برای اهداف مهم انتقال و اشاعه دانش و فن آوری، افزایش بهره وری، سهم بری دانش از تولید و توسعه و تقویت فرهنگ مشاوره در محیط کشاورزی فراهم گردد.

ادامه مطلب...

ارائه خدمات به دارندگان پروانه هاي فاقد اعتبار تا پايان ارديبهشت ۱۳۹۹

سرپرست وزارت جهادکشاورزی با ارسال نامه ای به سازمان برنامه و بودجه، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت کشور، وزارت نفت، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نیرو و بانک مرکزی ارائه خدمات به دارندگان پروانه واحدهاي تولیدی و خدماتی فاقد اعتبار، تا پايان ارديبهشت ۱۳۹۹ را اعلام کرد.

در این نامه آمده است؛ به دلیل شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت و ایمنی کارکنان دستگاه های اجرایی و ارباب رجوع و كاهش تردد هاي غيرضرور و همچنین جلوگیری از ایجاد اختلال در کسب و کارهای کشاورزی کلیه مجوزهای صادره از سوی وزارت جهادکشاورزی که مدت اعتبار آنها در تاریخ اول اسفند به اتمام رسیده است تا پایان اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ اعتبار خواهد داشت.

در این نامه از دستگاه های یاد شده درخواست شده است ضمن اطلاع رسانی موضوع به واحدهای تابعه در سطوح ملی و استانی، نسبت به پذیرش و ارائه سرویس مورد نیاز اقدام لازم معمول گردد.

گفتنی است پیش از این، موضوع توسط رییس سازمان مرکزی به وزارت جهادکشاورزی پیشنهاد شده بود.

ادامه مطلب...

روابط عمومی بازوی پیشبرنده، پیشران و تبیین کننده سیاست ها و برنامه های سازمان

رییس سازمان مرکزی درارتباط تصویری زنده با مدیران روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان ها گفت: بازوی پیشبرنده، پیشران و تبیین کننده سیاست ها و برنامه های سازمان، روابط عمومی باشد که با همراه کردن تمامی ذینفعان می تواند به اجرای سیاست ها و برنامه های سازمان که سهم بری دانش از تولید، اشتغال دانش مزدمحوری و توسعه برنامه های مهارت آموزی از جمله آنها می باشند، کمک شایانی نماید.

رمضان نژاد اظهار داشت: در عصر ارتباطات یکی از ابزارها در راهبری نهادها و سازمان ها، استفاده از تکنولوژی و فناوری اطلاعات است که روابط عمومی های سازمان نظام مهندسی به عنوان یک سازمان دانشی، بایستی در این موضوع پیشگام و پیشقدم باشند.

وی با تأکید بر فرهنگ سازی در استفاده بهینه از فضای مجازی برای مدیریت گفت: اجرا و پیگیری امور، از اولویت های کاری مدیران روابط عمومی باشد.

رییس سازمان مرکزی بیان کرد: سازمان نظام مهندسی به عنوان یک سازمان مردمی و متکی به ظرفیت های بخش خصوصی به دنبال استقرار و اجرای برنامه های خود در بستر احتماعی می باشد.

رمضان نژاد ادامه داد: مراکز مهارت آموزی و توان افزایی و انتقال دانش و اطلاعات کشاورزی که همکار سازمان در اجرای برنامه های مهارت آموزی می باشند، بایستی به عنوان خیرین آموزشی و خیرین اجتماعی به جامعه معرفی شوند چرا که ارزش کار این مراکز کمتر از خیرین مدسه ساز نیست.

ادامه مطلب...

راه های رسیدن به کشاورزی تجاری دانش بنیان

معاون آموزشی، فنی و پژوهشی سازمان مرکزی در گفتگو با اقتصاد سبز آنلاین: 

برای دانش‌بنیان کردن کشاورزی به سه عامل نیاز داریم؛ نخست این‌که باید در حوزه کشاورزی مدیریت دانش انجام گیرد، در حالی‌که دانش به‌عنوان یک نهاده مؤثر در توسعه کشاورزی و به‌عنوان نهاده‌ای که می‌تواند بهره‌وری سایر نهاده‌ها را افزایش دهد مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

دوم این‌که با توجه به آنکه ۴٫۲ میلیون بهره‌بردار در بخش کشاورزی فعالیت دارند، باید مدیریت تکنولوژی لازم را انجام دهیم.

سومین نکته این است که برای تجاری‌سازی کشاورزی در حوزه تولید و پس از تولید باید ضوابط و قوانینی که در دنیا جاری و ساری است را در قالب مقررات ملی فنی و مهندسی کشاورزی تدوین و عملیاتی کنیم.

لینک خبر در اقتصاد سبز آنلاین

ادامه مطلب...

درخواست ملاقات مردمی با رییس سازمان مرکزی

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.