wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال جهش تولید"

 تفاهم نامه همکاری مشترک سه جانبه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سازمان نظام مهندسی کشاورزی در راستای اجرای اجرای قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی امضا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، در این تفاهم نامه طرفین متعهد شدند در تشکیل ستاد راهبردی، یکسان سازی استانداردهای آموزشی، بازنگری در مجموعه مشاغل کشاورزی، سنجش مهارت و صدور گواهینامه مشترک، ارزیابی و سنجش اثربخشی برنامه های آموزشی، اعتبار بخشی به مراکز آموزشی غیردولتی و تدوین برنامه های آموزشی مشترک همکاری کنند.

رییس سازمان مرکزی در این جلسه با اشاره به اهمیت موضوع تفاهم نامه گفت: برای اولین بار است که در یک  اقدام مشترک  سه جانبه با هدف هم افزایی و در جهت مردمی کردن امر آموزش، نهاده دانش را در محیط های کشاورزی به بهره بردار منتقل می  کنیم و این یک کار اثرگذار است چرا که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری دانش آشکارترین وسیله عزت و اقتدار یک کشور است.

رمضان نژاد افزود: با توجه به این که توسعه کشاورزی در سطح محدودیت های زیادی دارد، لذا یکی از راهکارها افزایش بهره وری است و این یک ضرورت اجتناب ناپذیر می باشد.

وی با تأکید بر ضرورت اشاعه دانش و اطلاعات کشاورزی در عرصه تولید محصولات کشاورزی، تصریح کرد: آموزش در بخش کشاورزی بایستی همانند یک رودخانه به طور مستمر در محیط های کشاورزی در جریان باشد.

رییس سازمان مرکزی اذعان داشت: آموزش های مهارتی این امکان را به بهره بردار و تولید کننده می دهد که از نهاده های تولید به نحو مطلوب استفاده شده و منجر به افزایش بهره وری شود.

رمضان نژاد ضمن تأکید بر نقش سازمان نظام مهندسی در اجرای طرح ها و پروژه های دولتی، گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یک سازمان دانشی و پشتیبان بوده و آمادگی پشتیبانی کامل از دستگاه های اجرایی برای اجرای طرح ها و پروژه ها دارد.

دکتر خاوازی، رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در این جلسه با تأکید بر اهمیت اجرای تفاهم نامه در راستای اجرای قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی گفت: سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تمامی امکانات و تجهیزات خود را در راستای اجرای تفاهم نامه به کار خواهد گرفت تا با همکاری و هم افزایی بیش از پیش بتوان به بهترین نحو ممکن آموزش های مهارتی مورد نیاز به بهره برداران و تولیدکنندگان ارائه شود.

دکتر پاک سرشت رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز ضمن قدردانی از همکاری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، خاطر نشان کرد: آموزش های مهارتی مهمترین دغدغه بخش کشاورزی است که امید است با همکاری و در کنار هم قرار گرفتن دستگاه های مسؤول بر طرف شده و بستر مناسب برای ارائه آموزش های مهارتی برای بهره برداران فراهم شود.

 دکتر طاهری، رییس امور آموزش و پرورش عمومی و فنی حرفه ای سازمان برنامه و بودجه کشور در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری مشترک سه جانبه گفت: آموزش محور توسعه کشور بوده و هر گونه هزینه در موضوع آموزش سرمایه گذاری محسوب می شود. وی با اشاره به نقش آموزش در ارتقای مهارت های حرفه ای، گفت: اثر آموزش های ارائه شده بایستی در GDP نمایانگر شود که اگر این اتفاق نیافتد، به این معنی است که اتلاف منابع انجام شده است.

وی گفت: برای ارائه آموزش های مهارتی مشترک باید نظام های ائتلافی شکل گرفته و هر کدام نقش خود را در جهت هم افزایی و اثرگذاری ایفا نمایند. طاهری افزود: بستر اجرای قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی ایجاد وفاق بین دستگاه های اجرایی مرتبط می باشد که خوشبختانه با اجرای مفاد تفاهم نامه مشترک، اتفاق خواهد افتاد.

 

 

 

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398

تماشاخانه تصویر

درخواست ملاقات مردمی با رییس سازمان مرکزی

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.