wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال رونق تولید"

در ادامه سلسله جلسات تعامل محور با دستگاه های اثرگذار کشور، نشست رییس سازمان مرکزی و هیئت همراه با معاون امور مجلس و تعاملات راهبردی  شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل سالن جلسات ساختمان آن نهاد برگزار گردید.

در این نشست ابتدا رمضان نژاد با ابراز خرسندی از این جلسه، ضمن معرفی جایگاه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و اهم اقدامات انجام شده بیان داشت: علی رغم دستاوردهای چشمگیر در حوزه تولیدات کشاورزی ،  توجه به مقوله "فرهنگ  کشاورزی" مورد غفلت قرار گرفته است و کم توجهی به فرهنگ، تمدن و تاریخ  کشاورزی، موجب روی گردانی نسل جوان از کشاورزی می شود.

وی افزود: برای توسعه کشاورزی باید سازه آن با ملاحظه ابعاد مختلف اجتماعی - اقتصادی ؛ سیاسی - امنیتی  و به درستی و در بستر اجتماعی مستقر نمود که در قیاس با سازه های فنی، سخت و پیچیده ترین کار مهندسی است. رییس سازمان مرکزی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی نهادی مهم و موثر در امور مهندسی اجتماعی و فرهنگی است و  تعامل با آن مایه رشد و بالندگی سازمان نظام مهندسی کشاورزی خواهد بود.

رمضان نژاد اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی در راستای مهندسی اجتماعی در محیط کشاورزی و متناسب با شرایط روز، به دنبال طرح  مفاهیم و مناسبات جدیدی در کشاورزی است، سهم بری عوامل و عناصر مختلف  از تولید از جمله مناسبات اقتصادی - حقوقی در تاریخ کشاورزی ایران است که سازمان در شرایط فعلی به دنبال نهادینه سازی  "سهم بری دانش از تولید" است. وی گفت: تحول و تغییر رویکرد در نظام آموزشی کشاورزی امری ضروری  است که باید بطور ویژه مورد توجه قرار گیرد.

دکترعبدالهی، معاون امور مجلس و تعاملات راهبردی  شورای عالی انقلاب فرهنگی  با تبیین نقش نهاد شورای عالی انقلاب فرهنگی و ضرورت تعامل با سایر دستگاههای کشور اظهار داشت: تحول بر مبنای دانش محوری فرصتها و تهدیداتی را به دنبال دارد که باید از فرصتها به طور بهینه استفاده نمود و برای تهدیدات را به  فرصت تبدیل کرد.

وی گفت: در کشور بالای 200 مورد نظام سلامت داریم که بخش عمده ای در بستر کشاورزی قابل پیگیری و اجراست و ایجاد تحول در نظام آموزشی انتظار درستی است.

معاون امور مجلس و تعاملات راهبردی  شورای عالی انقلاب فرهنگی  گفت: در ممانعت استفاده از مدلهایی نوین کشاورزی نفوذ حاکم است و اگر این ممانعت ها  رفع نشوند سد ایجاد میشود و سد ایجاد شده همان نفوذ است.

وی افزود: تصدی گری ها باید از دولت به سازمان های مردم نهاد واگذار شود و برای آینده ی بهتر، راهی جز این نیست. دکترعبدالهی تصریح کرد: همکاری مشترک در  تقدیر از "پیشکسوتان و چهره های ماندگار کشاورزی" در جهت توجه به فرهنگ کشاورزی مفید و موثر خواهد بود.

معاون امور مجلس و تعاملات راهبردی  شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: تهیه و تدوین سند همکاری مابین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و شورای انقلاب فرهنگی از برنامه های آینده مشترک ما خواهد بود.

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.