wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال رونق تولید"

رییس سازمان مرکزی گفت: اولین مشکل بخش کشاورزی سرمایه است که یکی از عناصر مؤثر در توسعه بخش محسوب می شود، چرا که دروازه ورود سرمایه به بخش کشاورزی، بهبود فضای کسب و کار و اصلاح فرآیند صدور مجوز واحدهای تولیدی بخش کشاوری است و دراین راستا موارد و استعلام های غیرضرور توسط سازمان شناسایی و توسط وزیر جهادکشاورزی ابلاغ شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، شاهرخ رمضان نژاد در نشست با مدیران مسؤول نشریات تخصصی کشاورزی گفت: سرعت پایین توسعه و گسترش دانش و تکنولوژی های نوین در بخش کشاورزی دومین مشکل مهم بخش کشاورزی است.

وی افزود: عدم انسجام تشکل های کشاورزی به منظور شکل گیری یک نهاد تخصصی قوی در بخش و همچنین محدودیت های اقلیمی از دیگر مشکلات بخش کشاورزی می باشد. رمضان نژاد ادامه داد: اما به طور کلی موانع تولید در بخش کشاورزی را می توان در سه محور؛ موانع ذهنی و فرهنگی، موانع اجرایی و ساختاری و موانع قانونی خلاصه نمود.

وی اظهار داشت: با اینحال سازمان نظام مهندسی، تسهیل و روان سازی صدور مجوزهای تولید را به عنوان درب ورودی سرمایه گذاری و کمک به رونق تولید در دستور کار قرار داده است به طوری که در سه ماهه اول سال، متوسط زمان بری صدور مجوزها از 150 روز به 20 روز کاهش پیدا کرد.

رییس سازمان مرکزی گفت: سازمان نظام مهندسی به عنوان حلقه مفقوده بین کانون تولید دانش و محیط کشاورزی، در حال شناسایی و معرفی فناوری های جدید در بخش کشاورزی است . معرفی پهپاد در کشاورزی یکی از این برنامه ها است که تاکنون  با برگزاری نمایشگاه و همایش در استان های مختلف نسبت به معرفی تکنولوژی مذکور اقدام نموده است.

وی تصریح کرد: توسعه مناسبات جدید در کشاورزی از جمله "اشتعال دانش مزد محوری" و "سهم بری دانش از تولید" یکی دیگر از اولویت های سازمان در عرصه کشاورزی است و برای نخستین بار تلاش شده تا قرارداد"سهم بری دانش از تولید" در بخش کشاورزی را در بستر کشاورزی محقق نماییم که این امر به برجسته سازی نقش علم و دانش و حضور و پیوند مهندسان کشاورزی با تولید کنندگان کمک خواهد کرد و کارشناسان فنی و نـاظرین تــولید از افزایش حــاصله از تلاش خودشان در واحدهای تولیدی بهره مند می گردند.

رمضان گفت: سازمان نظام مهندسی کــشاورزی و مــنابع طـبیعی انتقال دهنده دانش محیط های تولیدی بخش کشاورزی است که توسعه مهارت آموزی و نزدیک کردن میانگین های عملکرد واحدهای تولیدی به میزان رکوردها و عملکرد‌های تولیدی نمونه استانی و ملی از برنامه سازمان در این دوره می باشد که در این راستا با انعقاد تفاهم نامه های همکاری با اتحادیه ها، تشکل ها و تعاونی های فعال بخش کشاورزی پیگیر تحقق آن هستیم.

رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی با اشاره به بستر توسعه دانش در کشاورزی تصریح کرد: راه اندازی و توسعه مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی یکی دیگر از برنامه های سازمان می باشد که به عنوان کانون های اشاعه دانش و اطلاعات کشاورزی در محیط های تولید، موجب جاری شدن دانش در محیط های کشاورزی خواهند شد.

وی گفت: راه اندازی مرکز پژوهش های کاربردی غیردولتی، مراکز غیردولتی کسب و کارهای نوین کشاورزی (Agribusiness) و همچنین صدور خدمات فنی و مهندسی کشاورزی از دیگر برنامه های مورد نظر سازمان در این دوره می باشد.

رمضان نژاد اظهار داشت: برای رسیدن به یک نهاد اقتصادی قوی، توجه به مقوله مهندسی سازی اجتماعی ضروری است چرا که فرهنگ سایش و کاهش در بخش کشاورزی به مراتب بیشتر از افزایش ها و هم افزایی ها است که از طریق مهندسی سازی اجتماعی می توان به این مشکل فائق آمد.

وی گفت: رسالت و استراتژی اصلی سازمان نظام مهــندسی انجام فعالیت های کشاورزی بر اساس اصول فنی و مهندسی و در نهایت ارتقای بهره وری بخش می باشد.

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.