wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال جهش تولید"

نشست مشترک سازمان شیلات و نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برای اجرای سیاست ها و برنامه های مشترک حوزه آبزیان و همچنین بررسی چالش ها و مشکلات مرتبط با صدور مجوزهای آبزی پروری با هدف هم افزایی در پیشبرد اهداف تعیین شده در برنامه ششم توسعه، در محل سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور برگزار شد.

رییس سازمان نظام مهندسی در این نشست با اشاره به پیگیری های سازمان نظام مهندسی در خصوص صدور مجوز واحدهای تولیدی، گفت: در دوره جدید فعالیت این سازمان، زمان صدور مجوزها از متوسط ۱۵۰ روز به ۲۰ روز کاهش یافته که مطابق بند (3) ماده (27) برنامه ششم توسعه، مجوز و پروانه ساخت بنگاه های اقتصادی بخش کشاورزی باید ظرف ۱۵ روز صادر شود.

رمضان نژاد تصریح کرد: در راستای اجرای این ماده قانونی و شفافیت در عملکرد دستگاه ها در حوزه صدور مجوزها، زمان پاسخ دهی و استعلامات، شفاف سازی به طور کامل انجام و سهم هر دستگاه در این خصوص مشخص شده است.

وی اظهار داشت: یکی از تکالیف مهم سازمان نظام مهندسی کشاورزی، پشتیبانی اجرایی و فنی از برنامه ها و سیاست های وزارت جهادکشاورزی می باشد که نزدیک کردن میانگین های عملکرد واحدهای تولیدی به میزان رکوردها و عملکرد‌های تولیدی نمونه استانی و ملی از جمله مهمترین برنامه های سازمان در این دوره می باشد که در این راستا با انعقاد تفاهم نامه های همکاری با اتحادیه ها، تشکل ها و تعاونی های فعال بخش کشاورزی پیگیر تحقق آن هستیم.

رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عنوان یک سازمان دانشی و توسعه ای، درصدد است موجبات دانش بنیان شدن و بهره ور شدن واحدهای تولیدی را از طریق گسترش تعاملات سازنده و افزایش همگرایی ها و کاهش سایش ها فراهم نماید.

رمضان نژاد اذعان کرد: سازمان نظام مهندسی به عنوان دروازه ورود سرمایه به بخش کشاورزی، سعی بر بهبود فضای کسب و کار و اصلاح فرآیند صدور مجوز واحدهای تولیدی در بخش کشاوری دارد.

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران در این نشست گفت: برنامه ما ایجاد و توسعه تعاملات سازنده برای انجام برنامه ها و طرح های مشترک در حوزه شیلات و آبزی پروری می باشد.

دکتر عبدالحی ضمن قدردانی از اقدامات سازمان نظام مهندسی در خصوص اصلاح فرآیند صدور مجوز واحدهای تولیدی، اظهار داشت: عمده مشکلات در حوزه آبزی پروری و شیلات به سازمان شیلات مربوط می شود که پیگیر برطرف شدن مشکلات مربوطه هستیم.

وی تصریح کرد: طرح های توجیهی بایستی ساماندهی شده و طبق ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی، طرح های ارزیابی فنی و اقتصادی تهیه شده توسط مشاوران دارای صلاحیت و رتبه بندی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، برای صدور پروانه و اخذ تسهیلات کافی بوده و نیازی به ارزیابی مجدد طرح ها نمی باشد.

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: یکی از وظایف ما افزایش آگاهی تولیدکنندگان و توانمندسازی فعالان حوزه آبزی پروری است که بایستی در قالب برنامه های مشترک نسبت به موضوع اقدام شود.

گفتنی است در این نشست، مدیران کل شیلات و رییس سازمان نظام مهندسی استان های هرمزگان، گلستان، بوشهر و خوزستان مسائل و مشکلات مربوطه را مطرح کردند که پس از بحث و بررسی، راهکارهای مورد نظر ارئه شد.

درخواست ملاقات مردمی با رییس سازمان مرکزی

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.