wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال جهش تولید"

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شواری اسلامی با حضور در سازمان مرکزی مطرح کرد:

کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از سیاست ها و برنامه های سازمان نظام مهندسی حمایت می کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از سیاست ها و برنامه های سازمان نظام مهندسی برای ارتقای جایگاه بخش کشاورزی و مهندسین کشاورزی حمایت می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، دکتر محمد رشیدی، نماینده مردم شریف کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، با حضور در سازمان مرکزی ، با اشاره به مشکلات و ظرفیت های بخش کشاورزی گفت: بایستی با بهره گیری از توان دانشی و فنی سازمان نظام مهندسی و استفاده حداکثری از ظرفیت های مردمی، ضمن مرتفع کردن مشکلات، از ظرفیت های بخش کشاورزی بهره گیری لازم را انجام داد.

وی اظهار داشت: سیاست مجلس یازدهم ارتقای سطح معیشت مردم و مردمی کردن اقتصاد کشور می باشد که خوشبختانه در بخش کشاورزی، سیاست های سازمان نظام مهندسی کشاورزی هم در همین راستا می باشد که بایستی با تقویت ارتباط و تعاملات سازنده متقابل، این سیاست ها به مورد اجرا گذاشته شود.

دکتر رشیدی اظهار داشت: نهادسازی های انجام شده و ایجاد شبکه غیردولتی توسط سازمان نظام مهندسی برای انتقال و اشاعه دانش و اطلاعات کشاورزی در محیط های تولید اقدامی مفید و اثرگذاری برای تسریع جریان دانش در محیط های کشاورزی بوده و مورد حمایت کمیسیون کشاورزی نیز می باشد.

وی تصریح کرد: مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی به عنوان کانون های اشاعه دانش و اطلاعات کشاورزی که توسط سازمان نظام مهندسی با اتکای به ظرفیت های مردمی در محیط های تولیدی راه اندازی می شوند بایستی در سطح دهستان ها توسعه پیدا کند و در این مسیر کمیسیون کشاورزی آمادگی هر گونه حمایت و پشتیبانی از این موضوع را دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن تأیید و تأکید بر برنامه های مهارت آموزی سازمان نظام مهندسی، گفت: برای توسعه برنامه های مهارت آموزی اعضای سازمان، بایستی واحدهای مهارت آموزی مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند تا زمینه توسعه بیشتر برنامه های مهارت آموزی کارشناسان بخش فراهم گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، به موضوع مدیریت منابع آب کشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت: نظام مدیریت منابع آب کشور نیازمند اصلاح و بازنگری است و مصرف کنندگان آب باید به میزان مصرف در مدیریت منابع آب کشور سهم و نقش داشته باشند و اگر یک بخش و یا جامعه ای سهم بیشتری در مصرف آب کشور دارد، باید به همان اندازه در مدیریت آن نیز سهیم باشد. وی افزود: برای رسیدن به حکمرانی خوب و مشارکت همه ذینفعان و مصرف‌کنندگان، لازم است این نظام بازنگری و کارآمد شود.

درخواست ملاقات مردمی با رییس سازمان مرکزی

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.