wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال جهش تولید"

دو عضو کمیسیون اقتصادی و کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شواری اسلامی با حضور در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، با رییس سازمان مرکزی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، دکتر حسین رییسی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و مهندس محسن علیزاده کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور در سازمان مرکزی در زمینه مسائل مبتلا به بخش کشاورزی و سازمان نظام مهندسی با رییس سازمان گفتگو کردند.

رییسی در این دیدار گفت: یکی از دغدغه های مهم مجلس یازدهم همانطور که در پیام مقام معظم رهبری در آیین گشایش مجلس یازدهم عنوان شد، اصلاح خطوط اصلی اقتصاد مثل اشتغال و تولید و تورم، رعایت تقوا و انصاف در انجام وظایف نظارتی، موضع‌گیری‌های انقلابی در حوادث مهم و تعامل برادرانه با قوای مجریه و قضائیه می باشد.

وی افزود: کمیسیون کشاورزی مجلس در این دوره بنا دارد با پرداختن به حلقه های مفقوده بخش کشاورزی از جمله الگوی کشت محصولات کشاورزی (هم به لحاظ سطح زیرکشت و هم به لحاظ نوع محصول)، زمینه را برای بهره گیری حداکثری از ظرفیت های موجود در بخش کشاورزی را فراهم نماید.

رئیسی اظهار داشت: با توجه به شکل گیری کمیته شیلات و آبزیان در کمیسیون کشاورزی و تدوین برنامه فعالیت های دریاپایه توسط سازمان نظام مهندسی، بایستی با همکاری مشترک ضمن بررسی مسائل و مشکلات این حوزه، زمینه اجرای برنامه مورد نظر سازمان را فراهم نماییم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: کمیسیون کشاورزی برای پیگیری اهداف مورد نظر نیازمند مشاوره های فنی و تخصصی می باشد که قطعا سازمان نظام مهندسی با توجه به ظرفیت های موجود، می تواند این نقش را در این مسیر ایفاء نماید.

مهندس محسن علیزاده، کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که خود چندین سال در سازمان نظام مهندسی مشغول ارائه خدمت به بخش کشاورزی بوده است، با تأکید بر نقش سازمان به عنوان بازوی اصلی اجرایی و فنی بخش کشاورزی و ضرورت اجرای سیاست ها و برنامه های تدوین شده در این دوره از فعالیت سازمان، گفت: برای این که سازمان نظام مهندسی بتواند نقش فنی و علمی خود در بخش کشاورزی را بیش از پیش ایفاء نماید، لازم است در برخی قوانین از جمله قانون تأسیس سازمان و قوانین مرتبط، تجدید نظر صورت گیرد و مجلس یازدهم این آمادگی را دارد با دریافت نظرات کارشناسی سازمان، موضوع را پیگیری نماید.

وی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی و سازمان نظام مهندسی بایستی با همکاری مؤثر هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، ضمن تسهیل فرآیند و کاهش زمان بری صدور مجوز واحدهای تولیدی، فضای کسب و کارهای کشاورزی را بهبود بخشیده و زمینه بهره گیری از ظرفیت های بخش را بیش از پیش فراهم نمایند.

درخواست ملاقات مردمی با رییس سازمان مرکزی

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.