wrapper

جدیدترین خبرها

مسئول روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی در بازید از مراکز خدمات غرب استان:

رسالت اصلی مراکز خدمات غیر دولتی، انتقال و اشاعه دانش به عنوان پشتیبانان تولید می باشدمسئول روابط عمومی سازمان گفت: رسالت اصلی مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیر دولتی در دهستان ها، انتقال و اشاعه دانش به عنوان پشتیبانان تولید در سطح دهستان ها می باشد.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، علیرضا کاظمی در بازدید از مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غرب استان ضمن تشریح نقش سازمان نظام مهندسی در تحقق شعار سال اظهار داشت: مراکز خدمات کشاورزی بایستی به عنوان یک تشکل خصوصی در سطح دهستان ها با دانش گستری در نزدیکترین نقطه به محیط تولید خدمات فنی و مهندسی را ارائه نمایند.

وی با اشاره به سند و برنامه راهبردی سازمان در دوره پنجم گفت: دانش اساسی ترین عامل پشتیبان تولید بوده که مراکز خدمات کشاورزی به عنوان شبکه غیر دولتی در سطح دهستان ها وظیفه مهمی را در گسترش و بکارگیری فناوری جدید در خط مقدم تولید بر عهده دارند.

مسئول روابط عمومی سازمان افزود:
در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها توسعه مراکز در دهستان ها از الویت اصلی سازمان بوده که موجبات تسهیل در امر صدور و تمدید مجوزهای کسب و کار را به دنبال خواهد داشت.

علیرضا کاظمی اظهار کرد: تاکنون ۴۶ مرکز خدمات غیر دولتی در سطح استان موفق به اخذ مجوز شده که اعضای سازمان می توانند به صورت الکترونیکی با مراجعه به پروفایل عضویت خود در سامانه سانکا از قسمت محل فعالیت حرفه ای درخواست مرکز را ثبت و پیگیری نمایند.

 

استاندار مازندران از رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تقدیر کرد

به گزارش روابط عمومی سنم استان، احمد حسین زادگان استاندار مازندران از اهتمام و تلاش و پیگیری های مستمر کاوه جعفری خورشیدی و همکاران ستادی، شهرستانی و مراکز خدمات غیر دولتی ساری و نور برای تسهیل و تسریع در امر صدور مجوزهای شرکت شاهد در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها تقدیر و تشکر نمود.

استاندار مازندران در نشست تخصصی حمایت از سرمایه گذران بخش خصوصی در زمینه شیلات عنوان نمود:

اولین مجتمع زنجیره ای شیلاتی کشور به زودی در مازندران احداث می شود

 

به گزارش روابط عمومی سنم استان، احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در نشست با سرمایه گذاران مجتمع زنجیره ای شیلاتی چالواران، گفت: این طرح شامل تولید و پرورش ماهیان خاویاری ،گلخانه آکوآپونیک و... بوده که با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح در ۵ فاز اجرا می شود، تاکید کرد: در این طرح با استفاده از تجهیزات، روش های نوین و دانش فنی بهره وری از آب تا پانزده برابر و تراکم تولید در حوضچه های ماهی حدود دو برابر پیش بینی شده است.

حسین زادگان ادامه داد: همچنین در این طرح تعویض کامل آب در حوضچه های پرورش ماهی نوزده روز یکبار پیش بینی شده است که این مقدار در کاهش مصرف آب بسیار چمشگیر است.

استاندار مازندران با بیان اینکه گند زدایی در آب برگشتی از حوضچه های پرورش ماهی آغاز می شود، گفت: حذف آمونیاک، عوامل پاتوژن، ذرات معلق موجود در آب بهمراه تزریق اکسیژن با استفاده از تجهیزات نوین ظرفیت بالای بازچرخانی آب را در این طرح به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: در نهایت در مسیر آب خروجی آب مصرفی در گلخانه ی آکوآپونیک احداثی این مزرعه گیاه سالم بدون آفت تولید می شود. برنامه بسته بندی و تولید کود با استفاده از فضولات نیز از اجزای دیگر این زنجیره می باشد.

استاندار مازندران افزود: عملیات اجرایی مجتمع زنجیره ای شیلاتی به زودی در شهرستان سیمرغ آغاز می شود.


گفتنی است؛ در این نشست معاون هماهنگی امور اقتصادی، مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان حضور داشتند.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی در جلسه برخط کارشناسان آموزش شعب و مراکز شهرستان ها:

ارائه خدمات نوین آموزش مهارت محور افزایش نفوذ دانش مهندسی را در تولیدات کشاورزی به دنبال دارد

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان در جلسه برخط کارشناسان شعب و مراکز آموزش شهرستان ها گفت: ارائه خدمات نوین آموزش مهارت محور افزایش نفوذ دانش مهندسی را در تولیدات کشاورزی به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، کاوه جعفری خورشیدی در جلسه برخط با مسؤولین آموزش شعب و مراکز شهرستان های استان با اشاره به سند راهبردی سازمان اظهار داشت: دانش گستری، و افزایش نفوذ دانش کشاورزی با ارائه خدمات آموزش های مهارتی به اعضا محقق می گردد.

رییس شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته و اعلام برنامه آموزشی سازمان در سه ماهه نخست مورد انتظار است؛ یکی از رسالت های سازمان که افزایش ضریب نفوذ دانش به بخش کشاورزی با آموزش های کاربردی به اعضا و بهره برداران محقق گردد.

جعفری خورشیدی تصریح کرد: با توجه به تسهیل ارائه خدمات نوین آموزشی بصورت برخط و انجام همه امورات در سامانه های الکترونیکی، اعضا با فراگیری دوره های عمومی و تخصصی می توانند نقش مهمی را در تولید دانش محور ایفا نمایند.

وی گفت: ورود دانش نوین بعنوان پیشران و سرمایه مهم تولید باعث کاهش هزینه و افزایش بهره وری در واحد سطح شده که با هدایت اعضای ساکن در دهستان ها این هدف در سالجاری محقق خواهد شد.

استاندار مازندران در عملیات اجرایی ساخت شهرک کشاورزی بهدشت نور عنوان نمود:

توسعه اقتصادی و تسهیل در فرآیند تولید نتیجه همگرایی است

 

به گزارش روابط عمومی سنم استان، استاندار مازندران در این آیین گفت:اجرای این طرح کشاورزی به عنوان پایلوت در نوع خود نه تنها در کشور بلکه خاورمیانه بی نظیر می باشد.

احمد حسین زادگان افزود: مصمم و پیگیر هستیم تا اولین مزرعه بزرگ سازگار کشور را در این خطه مازندران ایجاد کنیم.

استاندار مازندران اظهار داشت: زندگی روستایی در گذشته یک زندگی زیستی و طبیعی و مولد بوده و گفت که امروز زندگی شهری مدرنیته نتایج آن چنین شده که شاهد تولید پسماند در این استان هستیم و این وضعیت طبیعتا با مشکلاتی نظیر انواع بیماری ها همراه بوده است.

نماینده عالی دولت در مازندران یادآور شد: شهرک کشاورزی بهدشت نور در حقیقت مجموعه ای از تولیدات محصولات کشاورزی شامل دام، طیور ، گل و گیاه و ... است که هیچ آسیبی به محیط زیست و بهداشت این منطقه نمی رساند.

حسین زادگان بوروکراسی های غیرضرور و دست و پاگیر را بعنوان یکی از مشکلات اساسی پیش روی بخش تولید برشمرد و افزود: این مشکلات از بخش تولید گرفته تا عرضه و نیز مصرف کننده وجود دارد منتهی در سال های اخیر سعی شده با نظارت بیشتر تا حدودی فرایند بروکراسی های اداری را کوتاه تر کنیم و مسیر تولید را تسهیل کنیم و موانع را رفع نماییم.

وی با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری مبنی بر تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها افزود: مانع زدایی به معنای حذف بروکراسی های زائد و حمایت همه جانبه از تولید کننده است.

استاندار مازندران یبان کرد: امروز در میان مسئولان استانی از معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گرفته تا فرمانداران یک همگرایی، هم افزایی و همدلی برای حمایت از بخش تولید در این استان ایجاد شده است.


به گزارش روابط عمومی سنم استان،نخستین مجوز داروخانه گیاهپزشکی سال ۱۴۰۰کشور در شهرستان ساری استان مازندران صادر شد.

گفتنی است: تاکنون ۶۷ مجوز داروخانه گیاهپزشکی صادر، بر اساس آمار اعلام شده از سوی سازمان مرکزی، مازندران حائز رتبه سوم کشور پس از استان های فارس و آذربایجان غربی می باشد.

راهبر سامانه های الکترونیکی سازمان نظام مهندسی کشاورزی:

افزایش ۹۷ درصدی ثبت درخواست ارجاع کار در سال ۱۳۹۹ سامانه سانکا

راهبر سامانه های الکترونیک سازمان گفت: ثبت درخواست ارجاع کار توسط بهره برداران نسبت سال قبل ۹۷ درصد در سامانه سانکا افزایش داشت.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، راهبر سامانه های الکترونیک سازمان نظام مهندسی کشاورزی اظهار کرد: با عنایت به شیوع ویروس کوئید ۱۹ و اعمال محدودیت ها سازمان نظام مهندسی کشاورزی با بهره گیری از ظرفیت بالقوه سامانه های الکترونیک و آموزش های لازم به کارشناسان و بهره برداران، ثبت درخواست ارجاع کار توسط ذینفعان افزایش داشته است.

علیرضا کاظمی اظهارداشت: طی گزارش اخذ شده از سامانه ارجاع کار در سال ۱۳۹۸ تعداد چهار هزار و ۹۳۹ و در سال ۱۳۹۹ نه هزار و ۷۴۷ فقره درخواست توسط بهره برداران در سامانه ارجاع کار سانکا ثبت گردید.

وی اذعان نمود:از لحاظ تراکنش مالی موفق، افزایش ۸۹ درصدی را نسبت به سال ۱۳۹۸ داشته و تعداد تراکنش موفق را در سال ۱۳۹۹، نه هزار و ۲۸۹ فقره بوده، بیشترین تراکنش مربوط به عامل فنی بازدید کارشناسی می باشد.

راهبر سامانه های الکترونیکی سازمان افزود:در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها یکی از اهداف مهم سازمان بهره گیری و ارتقای سطح سامانه های الکترونیک سازمان بوده که با انجام این هدف تسریع و تسهیل در ارائه خدمات به بهره برداران و اعضا میسر خواهد شد.

در بازدید از گلخانه هیدورپونیک کشت محصولات صیفی شهرستان میاندورد عنوان شد:

صدور مجوز؛ گام مهم در ارتباط موثر تولید فنی و دانش محور با بهره برداران است

مسؤول گلخانه هیدروپونیک کشت محصولات صیفی در شهرستان میاندورد گفت: صدور مجوز؛ گام مهم در ارتباط موثر تولید فنی و دانش محور با بهره برداران است.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، فردین قنبری مسؤول گلخانه هیدروپونیک گوجه فرنگی اذعان نمود: سازمان نظام مهندسی به عنوان مرجع صدور مجوز با نظارت بر واحد های تولیدی و استفاده از دانش فنی و مهندسی از ساخت تا بهره برداری می تواند نقش بسزایی در افزایش تولید دانش محور ایفا نماید.

وی اظهار کرد: مساحت گلخانه فوق 6600 متر مربع بوده که در آن 72 لاین تعبیه شده و مجموع بوته های مورد کشت 12000 عدد می باشد. محیط کشت این گیاه ترکیباتی از (50 درصد کورک و الیاف، 40 درصد کوکوپیت و 10 درصد فیبر) بوده که با هزینه بالغ بر 4 میلیارد تومان با مشارکت بانک کشاورزی احداث گردید.

فردین قنبری گفت: در این گلخانه به طور مستقیم 10 نفر بصورت دائم مشغول فعالیت بوده و محصولات برداشت شده به کشورهای عمان، عراق، ارمنستان صادر و برای مصرف داخلی هم عرضه می گردد.

گفتنی است: در این بازدید رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه کارآفرینی استان حضور داشتند.

در جلسه با رییس سازمان مرکزی مطرح شد:

 مکان محور بودن اطلاعات واحد های تولیدی و خدماتی مهم‌ترین رسالت سازمان در دوره پیش رو‌ می باشد

رییس سازمان مرکزی گفت: مکان محور بودن اطلاعات واحد های تولیدی و خدماتی از مهم‌ترین رسالت های سازمان در این دوره می باشد.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، شاهرخ رمضان نژاد با اشاره به استفاده حداکثری ساختمان مجازی و بهره گیری از این خدمات اظهار داشت: با توجه به ارائه خدمات فنی و مهندسی در قالب مراکز خدمات غیر دولتی و مراکز تخصصی مهارت آموزی بایستی اطلاعات بصورت مکان محور و در همه نقاط کشور به بهره برداران و اعضا فراهم گردد.

رییس شورای مرکزی افزود: مکان محور بودن محل فعالیت های حرفه‌ای باعث نمایش پراکنش و فواصل این مراکز نسبت هم در سطح کشور در سامانه می شود.

وی اذعان نمود: استفاده از ظرفیت مراکز خدمات تخصصی حرفه ای برای انتقال مهارت بسیار حائز اهمیت و این روند باعث مردمی کردن و هویت بخشی به واحد تولیدی دارای مجوز است.

رییس شورای مرکزی تصریح کرد: تاکنون مکان محور نمودن مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی در سامانه سانکا محقق شده و با همراهی استان‌ها سایر واحد های تولیدی و خدماتی وارد ساختمان مجازی خواهند شد.

رمضان نژاد گفت: مکان محور نمودن همه واحد ها گام مهم در تعیین فواصل و ارائه خدمات آسان به متقاضیان واجد شرایط می باشد.

شایان ذکر است؛ در این جلسه رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی مازندران،سرپرست معاونت آموزشی و فنی، مجری توسعه مراکز خدمات غیر دولتی و مجری فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان مرکزی حضور داشتند.

در هفته منابع طبیعی توسط سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور انجام شد:

تجلیل از عضو فعال سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

در ششمین روز از هفته منابع طبیعی توسط سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور از عضو فعال سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران در دانشگاه تهران با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، در همایش ظرفیت های پایدار اشتغالزایی و کارآفرینی در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست که در دانشگاه تهران برگزار شد، از مهندس علی بناگر عضو فعال سازمان نظام مهندسی کشاورزی برای فعالیت های ارزنده در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری، بعنوان یکی از نمونه های ملی توسط سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در دانشگاه تهران تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است، وی در حوزه آموزش، پژوهش، تهیه مقاله، ترجمه کتاب و فعالیت های اجتماعی در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری فعالیت های ارزنده ای را انجام داده است.

صفحه1 از8

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.