wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین"

وزیر جهاد کشاورزی در همایش روز جهانی سلامت غذا:

سازمان حفظ نباتات مسوول سلامت غذا در وزارت جهاد کشاورزی است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: سازمان حفظ نباتات از سازمان‌های بسیار مهم در کشور است که تامین سلامت غذایی مردم را به صورت رسمی برعهده دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی‌نژاد در نخستین همایش روز جهانی سلامت غذا که در سازمان حفظ نباتات کشور برگزار شد، اظهار کرد: دغدغه همه ما این است که مردم از وفور و کیفیت غذا به درستی بهره‌مند شوند، عدالت در کمیت و کیفیت برای کشور بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: سازمان حفظ نباتات از سازمان‌های بسیار مهم در کشور ما است که تامین سلامت غذایی مردم را برعهده دارد اما نام آن به گوش مردم آشنا نیست، در حالی که عملکرد آن هزینه‌های درمان را کاهش می‌دهد.

ساداتی‌نژاد دلیل عدم شناخت مردم نسبت به این سازمان را عدم واگذاری رسمی سلامت غذا به آن دانست و تصریح کرد: با بازگشت محصول فلفل از روسیه سلامت غذا را به صورت رسمی به این سازمان محول کردیم.

وی افزود: شناسنامه‌دار شدن تمام باغات و محصولات باعث ایجاد اعتبار برای ما در حوزه ملی و بین‌المللی خواهد شد و با این اتفاق هیچ وقت محصولی برگشتن نخواهد خورد.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: رصد و پایش نهاده‌های تولید یک اولویت است که بخشی از آن در این مکان اتفاق خواهد افتاد، حذف سموم تقلبی بسیار حائز اهمیت است و باید به آن پرداخته شود، نمی‌توانیم خطا، جعل و تقلب را به صفر برسانیم اما باید در این زمینه اقدامات موثری انجام شود.

وی افزود: آگاهی رساندن به کشاورزان برای استفاده از سموم بسیار مهم است لذا حوزه ترویج، آموزش و پرداخت به علم بسیار حائز اهمیت است و این آگاهی رسانی باید انجام شود.

ساداتی‌نژاد در رابطه با مطالبات پست قرنطینه عنوان کرد: باید گنجینه حوزه کشاورزی و نهال صیانت شود بنابراین باید پست‌های قرنطینه هم از نظر مالی و هم نیروی انسانی تقویت شوند و امیدواریم با این سامانه س‍ِماک و نهالستان حوزه غذا را تحت کنترل بگیریم.

وی افزود: کشاورزی باید استاندارد باشد، آگاهی لازم باید به کشاورز داده شود و حوزه مکانیزاسیون هم باید دستگاه‌های سمپاشی را استاندارد کند که در این زمینه باید از شرکت‌های دانش‌بنیان کمک بگیریم و از پهپادها برای کار سمپاشی استفاده کنیم.

مقام عالی وزارت خاطرنشان کرد: از سازمان حفظ نباتات برای مبارزه با ملخ بسیار تشکر می‌کنم که کار را به درستی انجام داد و این کار برای بخش تولید بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان این که ما هیچ رقابتی با بخش خصوصی نداریم، افزود: اگر بخش خصوصی با قدرت و ایجاد اعتماد متقابل بتواند رسالت‌های خود را به خوبی انجام دهد و ناظر بر عملکرد خود باشد ما رقابتی نخواهیم داشت، ما بخش خصوصی، اتحادیه و تشکل‌ها را قبول داریم.

ساداتی‌نژاد ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی علاقه مند است که در کل زنجیره از بازار خارج شود و به نقش نظارتی خود بپردازد.

در پایان این مراسم، سامانه های سِماک و نهالستان توسط وزیر جهاد کشاورزی، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور رونمایی شد.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 15 شهریور 1401

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.