wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها"

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد در برنامه رصد عنوان کرد:

۴۰ شرکت مجری و مشاور آبیاری در استان یزد فعالیت دارند

محمدرضا خلف باغی در برنامه تلویزیونی رصد از شبکه تابان استان یزد با موضوع باید و نباید های مدیریت مصرف آب در کشاورزی یزد، حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی ، وی در این برنامه بیان کرد: اقداماتی که در حوزه آب انجام شده می توان به ۴۰ شرکت مجری و مشاور آبیاری فعال در استان یزد اشاره داشت که حتی به استان‌های جنوبی کشور هم خدمات ارایه می دهند.
خلف باغی درباره خاک استان و اقداماتی که برای بهتر شدن کیفیت آن انجام شده است، گفت: خاک های مرغوب در استان یزد بیشتر مورد ساخت و ساز قرار گرفتند و مناطق شهری که مشاهده می شود اغلب پیش از این به شکل باغ وجود داشتند و به دنبال آن خاک با درجه مرغوبیت پایین‌تر مورد استفاده کشاورزی قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه توسعه کشت در استان کویری یزد وجود ندارد و خاک های بایر در یزد مورد کشت قرار نگرفتند، افزود: به دلیل اینکه شرایط خاکی و آبی استان اجازه توسعه کشت را نمی‌دهد این اقدام انجام نشده ، هرچند که ۱۶ آزمایشگاه آب و خاک در استان فعال هستند که به رصد خاک ها و مرغوبیت آن ها می پردازند . اما مشکل و دغدغه اصلی در استان یزد برای کشاورزی کمبود آب شیرین است.
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی یکی از معضلات حوزه آب یزد را نگاه مقطعی به خشکسالی عنوان کرد و گفت: باید در نظر داشته باشیم که آب با ارزش ترین کالای حیات است و در کنار آن کشاورزی و وجود اکسیژن جدا از حیات نیست.
وی گفت: مبنای یزد ابتدا بر کشاورزی بوده است و از این پس نیز باید کشاورزی با روشهای نوین آبیاری در یزد ادامه پیدا کند و صنایع پرآب خواه نباید جای کشاورزی را بگیرند و به کمبود آب در استان یزد دامن بزنند.
شایان ذکراست: برنامه رصد هر پنجشنبه شب با موضوعات مختلف به پیگیری مطالبات مردم و پاسخگویی از طرف مسوولین مربوطه می پردازد.

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.