wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها"

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی فارس:
دانش موثرترین پشتیبان تولید؛ کلید اقتصاد بخش کشاورزی

محمدجواد احمدی در دیدار با همتی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: توسعه اقتصادی هر منطقه مستلزم حمایت از سرمایه‌گذاران و برنامه‌های رونق تولید خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سنم فارس، احمدی اظهار کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی نامگذاری شده است، به موضوع رفع هر گونه مانع در مسیر تولید و تسهیل سرمایه گذاری تاکید شده که بخش خصوصی و دولتی در کنار هم باید در این زمینه اهتمام ویژه ای داشته باشند.

رئیس سازمان فارس تولید را اصلی‌ترین نیاز امروز کشور و استان در گذر از مشکلات داخلی و رفع تحریم‌های استکبار جهانی برشمرد و گفت: اگر بتوان به صورت ملی و فراگیر چالش‌های پیش‌روی تولید احصاء شود، در پایان سال به یک خروجی مناسب در رونق‌بخشی به تولید خواهیم رسید که خود این امر زمینه‌ساز تحول و تحرک بیشتر در همه بخش‌های کشاورزی خواهد بود.

وی در راستای پشتیبانی از تولید و اجرای برنامه های ابلاغی، توسعه مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی به عنوان نهاد و شبکه غیردولتی برای انتقال و اشاعه دانش، اطلاعات و فناوری های جدید در سطح دهستان ها را فرصتي مناسب ذكر كرد که به عنوان پشتیبان بنیادی تولید، بیش از پیش مورد توجه قرار خواهد گرفت به طوری که،در هر دهستان حداقل یک مرکز خدماتي برای پشتیبانی از تولید محقق خواهد گرديد.


محمدجواد احمدی افزود: سازمان نظام مهندسی کشاورزی فارس نیز به تناسب شرایط حساس و خطیر کشور همچنان از طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زا حمایت می‌کند و امسال با برگزاری وبینارهای متعدد اقتصاد مقاومتی، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و شورای برنامه‌ریزی تلاش می کند تا بیشترین همراهی و پشتیبانی از تولید و به ثمر نشستن طرح‌های نیمه تمام در حوزه کشاورزی بخش گلخانه، دام و طیور صورت گیرد.

همتی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی فارس در این دوره، با برگزاری دوره های آموزشی و آغاز طرح نسخه نویسی و راه اندازی داروخانه های گیاهپزشکی موجب تحول عظیمی در بخش کشاورزی استان شده است.

مدیر جهاد کشاورزی مرودشت افزود: نظام مهندسی کشاورزی با قبول مسئولیت در بخش صدور مجوزهای گلخانه، دام و طیور بازوی قدرتمندی در کنار سازمان جهاد کشاورزی است.

وی با بیان اینکه نقش مسئولین فنی در فارم های تولیدی در افزایش راندمان تولیدی بسیار تاثیر گذار بوده است، بیان داشت: نقش کارشناسان عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی در بخش کشاورزی غیر قابل انکار است، زیرا در امر مهندسی کردن توليد و تبدیل کشاورزی سنتی به کشاورزی علمی، تا به امروز خوب عمل نموده است.

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.