wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها"

محمدرضا کوچک زاده عضو شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد:
نظام مهندسی بعنوان سازمانی پویا و فعال و نسبتا جوان می تواند در شاخه های مختلف فعالیت کند و گره ای از مشکلات استان در حوزه های مختلف را باز کند

محمد رضا کوچک زاده عضو انتصابی شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و معاون اداره حفاظت محیط زیست استان یزد در خصوص تاثیر نظام مهندسی کشاورزی در اشتغالزایی اعضا، گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یک سازمان مستقل و خصوصی است که دغدغه ها و مسائل سیستم های دولتی و بروکراسی اداری را کمتر داشته و برای برنامه ریزی تمرکز و زمان بیشتری را اختصاص داده و در نتیجه گام های موثر و اقدامات خوبی انجام شده است.
وی درباره چگونگی بهره گیری از پتانسیل ها و ارتقای سازمان، افزود: در بحث بکارگیری نیروهای مختلف یکی از دغدغه های این سازمان اشتغال فارغ التحصیلانش بوده است که در حوزه محیط زیست توانسته با هماهنگی اداره حفاظت محیط زیست استان یزد گام هایی در زمینه بکارگیری نیروی HSE در صنایع بردارد همچنین در بحث واسپاری تهیه طرح های ارزیابی موردی زیست محیطی توانسته ایم اشتغال ایجاد کنیم و آموزش های لازم به فارغ التحصیلان محیط زیست ارائه شود و در حال حاضر این روند به طور ثابت در حال اجرا است.
معاون اداره حفاظت محیط زیست استان یزد با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی کشاورزی یزد همچنان که در حوزه محیط زیست، عملکرد مثبت و مطلوبی داشته است، اظهار داشت: مسلما در حوزه های دیگری همچون منابع طبیعی هم گام های مثبتی برداشته ، برای نظر دقیق نسبت به عملکرد؛ می بایست بر اساس اهداف و سیاست های سازمان از زمان تشکیل تاکنون ارزیابی انجام شود، در مجموع باتوجه به اینکه مدتی از نزدیک شاهد اقدامات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد بوده ام عملکرد سازمان هر ساله رو به رشد بوده است.
کوچک زاده توقعات اعضا از سازمان را به دو دسته تقسیم و عنوان کرد: ارتقاع سطح سازمان از هرنظر می تواند توانمندی را افزایش دهد وقتی توانمندی سازمان افزایش پیدا کند طبیعتا خروجی بیشتر به اهداف سازمان نزدیک خواهد بود و این اهداف مورد نظر اعضا است و مطمنا اعضایی که عضو سازمان هستند چند چیز را از سازمان توقع دارند و آن هم، اشتغالزایی و بحث حمایت از اعضا است تا در جهت ارتقای علمی آنها کمک شود.
عضو شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد، گفت: با توجه به سیاست و اهداف سازمان باید نقاط ضعف، قوت، فرصت و تهدید را مشخص کرد و براساس آن راهکارهایی مرتبط برای رفع یا افزایش نقاط ضعف و قوت تعریف کرد.
به گفته کوچک زاده، به نظر می رسد داشتن برنامه اقدام زماندار در پی یافتن راه حل های مناسب و پایش اقدامات به طور سالانه توسط اعضا و بازرس می تواند سازمان را زودتر به اهداف مورد نظر برساند.
وی در خصوص دغدغه تخصصی اعضای سازمان توضیح داد: با توجه به اینکه اعضای سازمان دارای تخصص های مختلف و مرتبط با کشاورزی و محیط زیست هستند دغدغه آنها در این حوزه ها کاملا مشخص است.
کوچک زاده در ادامه به موضوع واگذاری ها اشاره کرد و توضیح داد: سازمان نظام مهندسی تاکنون بخوبی توانسته اموری را که به آن واسپاری شده به دور از بروکراسی های اداری و پیچیده انجام دهد، مطمنا به این دلیل فرآیندها سریع، دقیق و شفاف تر صورت می گیرد.
وی در پایان تاکید کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد نشان داده که به عنوان یک سازمان پویا و فعال و نسبتا جوان می تواند در شاخه های مختلف فعالیت کند و گره ای از مشکلات استان در حوزه های مختلف باز کند همچنین می تواند از اعضای متخصصی که به دنبال فعالیت و کار هستند حمایت کند تا به جایگاه مطلوب برسند

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.