wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین"


معاون رئیس جمهور: استان یزد پایلوت محیط زیست تعاملی است

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی: تلاش نظام مهندسی استان یزد در به کارگیری فارغ التحصیلان محیط زیست نتیجه داده است

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی_ به مناسبت هفته هوای پاک با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، استاندار، مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان و رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی، از کارشناسان برگزیده محیط زیست مستقر در صنایع تولیدی یزد تقدیر شد.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به اینکه استان یزد الگویی برای محیط زیست تعاملی است، گفت: یزد باتوجه به فعالیتهای الگویی که در زمینه مرکز پایش و به کارگیری کارشناسان محیط زیست و همچنین همکاری با تشکل ها و استفاده از پتانسیل صنایع داشته بعنوان الگویی برای محیط زیست تعاملی در کشور مطرح است.
نیره پورملائی مدیرکل محیط زیست استان یزد نیز ضمن بیان فعالیت های این سازمان؛ به اقداماتی از جمله تاسیس مرکز پایش زیست محیطی، استفاده از توان کارشناسان محيط زيست و همچنین حمایت بخش خصوصی به عنوان بهترین یاوران محیط زیست و بازوی محیط زیست در فعالیت های این اداره کل یاد کرد.
در ادامه رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی به ایراد سخن پرداخت و با بیان اینکه استان یزد در اجرای تبصره 1 ماده 16 قانون هوای پاک پیشگام بوده است افزود: پیگیریها و تلاش ها در به کارگیری فارغ التحصیلان محیط زیست نتیجه داده است و تاکنون با همکاری سازمان محیط زیست و صمت استان اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته است.
محمدرضا خلف باغی گفت: در مردادماه سال 98 در جلسه مجمع نمایندگان پس از مطرح کردن موضوع تبصره 1 ماده 16 قانون هوای پاک و تصویب آن، در ابتدا با تشکیل کمیسیون تخصصی در این زمینه که متشکل از سه نماینده تام الاختیار سازمان محیط زیست، صمت و نظام مهندسی بود به صورت منسجم جلساتی جهت بررسی و برنامه ریزی های اولیه و گروه بندی صنایع تشکیل شد.
وی اظهار داشت: پس از فراخوان بکارگیری نیروی محیط زیست از دانش آموختگان متقاضی رشته محیط زیست مصاحبه به عمل آمد و در پی آن دوره های آموزشی برگزار گردید و پس از آن افراد دارای شرایط پس از گذراندن دوره های توجیهی و کارورزی به صنایع معرفی و در واحد محیط زیست آن صنعت مشغول به فعالیت شدند در پی آن بازدید سرزده توسط نمایندگان این سه سازمان جهت بررسی عملکرد کارشناس محیط زیست در آن واحد به عمل آمد.
رییس سازمان نظام مهندسی تصریح کرد: تعداد دانش آموختگان رشته محیط زیست عضو سامانه سانکا در کل کشور4638 نفر و تعداد فارغ التحصیلان عضو سازمان نظام مهندسی یزد بیش از 400 نفر می باشد.
در پایان استاندار یزد با بیان خاطره ای اظهارداشت: محیط زیست در بحث توسعه باید الویت اول و امام جماعت باشد و همه برنامه ها با الویت حفظ محیط زیست پیگیری و اجرا گردد.
یادآور می شود: تاکنون نزدیک به 100 نفر از دانش آموختگان رشته محیط زیست عضوسازمان نظام مهندسی مصاحبه به عمل آمده و قریب به 70 نفر به صنایع معرفی شده که از این تعداد حدود 50 نفر در صنایع مشغول به فعالیت هستند.

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.