wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین"

 

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی فارس در دیدار با نماینده شهرستان شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کشاورزی دانش بنیان و اشتغال نخبگان در این بخش مهم‌ترین هدف سازمان نظام مهندسی کشاورزی فارس است.

به گزارش روابط عمومی سنم فارس، محمدجواد احمدی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی فارس در دیدار با ابراهیم عزیزی نماینده مردم شیراز و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: امنیت غذایی کشور به طور مستقیم به تولیدات بخش کشاورزی وابسته است و هرگونه اختلالی در روند تولید این بخش میتواند به طور مستقیم، امنیت غذایی، اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی کشور را تهدید کند که همه این موارد می تواند ایده راه اندازی یک شرکت دانش بنیان در بخش کشاورزی باشد.

احمدی اظهار کرد: تعداد اندک شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی سبب شده این بخش بیشترین میزان واردات و بیشترین تأثیر گذاری از تحریم‌ها را داشته باشد، به همین دلیل کشورمان سالانه هزینه‌های میلیاردی سنگینی را در این حوزه متحمل می‌شود.

رئیس سنم فارس افزود: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان و بکار گیری نخبگان دانش در مسئله‌ی کشاورزی می تواند در امر شیوه‌های جدید تولید، بهره‌وری بهتر از آب و خاک و افزایش راندمان تولید اقدامات موثری داشته باشد.

محمدجواد احمدی با اشاره به اهمیت سازمان در تحقق شعار امسال گفت: رهبر انقلاب، امسال مسیر سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را تعیین کردند و بر این اساس وظایف سازمان سنگین تر شد، چون که بخش مهمی از موضوع دانش بنیان در فناوری ها و نوآوری ها بر عهده کارشناسان نخبه است، البته دولت سیزدهم هم قطعا از تولید به خصوص تولید دانش‌بنیان حمایت جامع و کاملی خواهد داشت.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی فارس با بیان اینکه بخش عمده‌ای از بیکاری جوانان، بیکاری نخبگان و کارشناسانی است که حاضر نیستند به‌ عنوان کارگر ساده در یک خط تولید مشغول به‌کار شوند گفت: همین موضوع اهمیت راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان دوچندان کرده است چرا که این امر موجب ایجاد اشتغال برای نخبگان و نوسازی تکنولوژی می شود.

احمدی در آخر افزود: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس آماده هرگونه همکاری با شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان را دارد.

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.