wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین"

رئیس سنم فارس خبر داد:
بهره مندی بیش از ۱۵ هزار نفر روز از دوره های آموزشی نظام مهندسی کشاورزی فارس

محمدجواد احمدی اظهار کرد: ۱۵ هزار و ۶۴۶ نفر روز در سال ۱۴۰۰ از دوره های آموزشی نظام مهندسی کشاورزی فارس بهره مند شده اند.

به گزارش روابط عمومی سنم فارس، احمدی گفت: ترویج و آموزش کشاورزی خدمت مهمی است که از طریق آموزش به بهره برداران و کارشناسان کمک می‌کند تا از یک طرف روش‌ها و فنون کشاورزی خود را اصلاح و از طرف دیگر بهره وری، درآمد و همین طور سطح زندگی خود را بهبود ببخشند.

وی افزود: به منظور پیشرفت و تحول در بخش کشاورزی، روش های علمی و جدید کشاورزی باید جایگزین روش های سنتی گردد و تمامی این ها نیازمند آموزش های صحیح در بخش کشاورزی است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی بیان کرد: روش های آموزش کشاورزی شامل روش عملی، بحث گروهی، آموزش از راه دور، آموزش انفرادی و روش های دیگر است اما بهترین روش برای آموزش کشاورزی آموزش از طریق مراکز مهارت آموزی است که در این مراکز بهره برداران و کارشناسان از آموزش تجربی و عملی برخوردار خواهند شد.

محمدجواد احمدی اضافه کرد: آموزش بهره برداران و کارشناسان بخش کشاورزی توسط مراکز مهارت آموزی و آموزشگاه های زیر مجموعه سازمان در مناطق روستایی و شهری با هدف به آموزی و ارتقای مهارت و توانایی آنان طراحی شده و باعث بهبود راندمان تولید و افزایش بهره وری خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: بدون تردید اهمیت آموزش بعنوان یکی از موضوعات بسیار اساسی و زیربنایی فرایند توسعه در جوامع مختلف بر هیچ کس پوشیده نبوده، چرا که وجود نیروی انسانی ماهر و متخصص یکی از عوامل فرآیند توسعه اقتصادی اجتماعی هرجامعه محسوب میشود.

رئیس سنم فارس گفت: آموزش تولیدکنندگان و کارشناسان بخش کشاورزی باید به عنوان راهکاری برای افزایش بهره وری و خودکفایی در راس امور و اقدامات قرار گیرد تا زمینه تغییرات مطلوب توسعه کشاورزی و تامین امنیت غذایی، خودکفایی اقتصادی و بستر تولیدات ملی فراهم شود.

احمدی با بیان استفاده از روش های مناسب آموزشی با توجه به نیازها و شرایط ویژه تولیدکنندگان و سرمایه گذاری در زمینه ترویج و آموزش کشاورزی برای تولیدکنندگان بخش کشاورزی نقش بسیار مهم و بزرگی در خودکفایی دارد افزود: نظام مهندسی کشاورزی فارس در سال گذشته دوره‌هاي متنوعي را از طریق مراکز مهارت آموزی و آموزشگاه ها برگزار كرده است که در همین راستا ۱۵ هزار و ۶۴۶ نفر روز طی ۲۵۱ دوره در زمينه تخصصی دام، طیور، گلخانه، مهارت هاي كار آفريني، كسب و كار و غیره آموزش ديده اند.

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.