wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین"

رئیس نظام مهندسی کشاورزی فارس از ساماندهی بیش از ۷۰۰ فروشگاه عرضه سموم در فارس خبرداد.

به گزارش روابط عمومی سنم فارس، محمدجواد احمدی گفت: در راستای اجرای ماده 2 قانون افزایش بهره وری شناسایی و ساماندهی فروشگاه های های عرضه آفت کش نباتی در سطح استان اعمال شده است.

وی افزود: پس از شناسایی ۷۱۳ فروشگاه عرضه سموم نباتی و با انجام مراحل قانونی این فروشگاه ها ملزم به اجرای تعهدات قانونی لازم و اخذ مجوز بهره برداری از سوی نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی شده اند.

احمدی خاطرنشان کرد: تاکنون از مجموع فروشگاه های شناسایی شده، ۴۲۸ فروشگاه ساماندهی و ۲۸۵ فروشگاه نیز در حال انجام مراحل قانونی صدور مجوز هستند.

محمد جواد احمدی با تاکید بر اهمیت سلامت جان مردم و محیط‌ زیست و برخورد جدی و قاطع با متخلفان عرضه سموم و کود قاچاق، غیرمجاز، تقلبی و تاریخ گذشته در استان فارس بیان داشت: در ۵ رزمایش نظارت انجام شده از داروخانه های گیاهپزشکی و فروشگاه های سموم کشاورزی استان ۷۰ واحد متخلف شناسایی، تعدادی پلمپ و بیش از یکصد اخطار تذکر توسط تیم نظارت و بازرسی برای فروشندگان صادر شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی فارس خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح نظارت و بازدید دوره ای از فروشگاه های سموم در شهرستان ها گروه های نظارتی، از فروشگاه های عرضه سموم به صورت هفته ای، بازدید کرده و متخلفان به مراجع قضایی معرفی می شوند.

احمدی در ادامه با بیان اینکه این که نظارت و کنترل بر روند توزیع سموم کشاورزی، اجتناب از فروش و عرضه سموم غیر مجاز، ارائه فاکتور و ثبت روزانه در سامانه مانیتورینگ توسط فروشندگان سموم کشاورزی، درج برچسب قیمت کالاها، توسط گشت مشترک مدیریت حفظ نباتات، نظام مهندسی کشاورزی، مدیریت جهاد کشاورزی در شهرستان ها، نمایندگان مراجع انتظامی و قضایی مورد بازدید قرار می گیرد افزود: ساماندهی فروشگاه های آفت کش نباتی و عرضه سموم در شهرستان ها و تاثیر آنها بر سلامتی جامعه و محیط زیست یکی از مهمترین مسائل امروز جامعه می باشد و متقاضیان فروشندگی های سموم، قبل از اقدام به فروش سموم باید پروانه تاسیس و پروانه مسئول فنی فروشندگی را از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و اتحادیه مربوطه دریافت نمایند.

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.