wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین"

در سال ۱۴۰۰ انجام شد:
صدور مجوز احداث بیش از ۱۴۰ هکتار گلخانه در فارس

رئیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی فارس همزمان با هجدهمین نمایشگاه کشاورزی شیراز در جمع خبرنگاران گفت: ۱۴۹ هکتار و نیم مجوز احداث گلخانه در استان فارس توسط سازمان در سال ۱۴۰۰ صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی سنم فارس، محمد جواد احمدی اظهار کرد: کشت گلخانه‌ای از مطلوب‌ترین شیوه‌های کشت است و در شرایطی که آب و مدیریت مصرف آن به یکی از اولویت‌های جهانی و منطقه‌ای تبدیل شده از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و در شرایط خشکسالی به شدت کارگشا است.

رئیس نظام مهندسی کشاورزی فارس با اشاره به اینکه توسعه محصولات باغبانی یکی از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی در جهت تامین امنیت غذایی، کشاورزی پایدار، تثبیت اشتغال و نیز جلوگیری از مهاجرت به شهرها، توسعه صادرات و ارزآوری است افزود: در این راستا توسعه و ترویج کشت گلخانه‌ای با توجه به مهمترین مزیت آن یعنی نیاز کمتر به آب در مقایسه با سایر انواع کشت، به عنوان یکی از راهکارهای مهم به شمار می‌رود که فارس در این مسیر بدنبال ایجاد فرصت است.

احمدی گفت: با تاکید استاندار و رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس به منظور ایجاد ۲هزار هکتار گلخانه در فارس، سازمان نظام مهندسی کشاورزی با تمام ظرفیت و استفاده از کارشناسان خبره خود آماده همکاری تخصصی در این زمینه است.

این مقام مسئول اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی با صدور مجوزها، موجب اشاعه و ورود دانش به بخش کشاورزی شده است تا افزایش راندمان تولید و بهره وری را بدنبال داشته باشد.

محمدجواد احمدی تاکید کرد: صرفه‌جویی در مصرف آب، افزایش بهره‌وری، امکان کاشت و برداشت محصول در تمام فصول، امکان پرورش محصولات خارج از فصل و خارج از اقلیم، قابلیت مقابله با تهدیدات و خسارات به خاطر امکان کنترل‌ و اقدامات پیشگیرانه، برخی از مزایای کاشت گلخانه‌ای است که کارشناسان مسئولین فنی حاضر در این واحدهای تولیدی کلیدی ترین نقش را خواهند داشت.

رئیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی فارس در آخر افزود: در سال گذشته با سرمایه گذاری های انجام شده و نقش کارشناسان در توسعه و ترویج کشت های گلخانه ای ۵۵ هکتار صدور تاسیس، ۳۰ هکتار صدور بهره برداری، ۶۴/۵ هکتار موافت اصولی ثبت که در مجموع ۱۴۹ هکتار و نیم مجوز احداث گلخانه در استان فارس توسط سازمان در سال صادر شده است.

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.