wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها"

فارس در جایگاه یازدهم صدور مجوزهای کشور قرار دارد

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی:
فارس در جایگاه یازدهم صدور مجوزهای کشور قرار دارد

محمدجواد احمدی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی فارس گفت: استان فارس در سال گذشته با صدور بیش از ۲هزار و نهصد فقره پروانه رتبه یازدهم صدور مجوزهای کشور را کسب نموده است.

به گزارش روابط عمومی سَنَم فارس، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس اظهار داشت: پایین بودن سرمایه گذاری در بخش کشاورزی از مهم‌ترین عوامل بازدارنده تولید در این بخش است که مسلماً برای اینکه بتوانیم میزان تولید در سطح کلان در کشور و استان را افزایش دهیم، باید میزان سرمایه گذاری در بخش کشاورزی را افزایش دهیم.

وی در ارتباط با پایین بودن سطح دانش در این بخش نیز تاکید کرد و گفت: باید علم و دانش با تجربه بومی کشاورزان تلفیق شده و به کشاورزان و به تبع آن به زمین‌های کشاورزی منتقل شود و کشاورزی سنتی تبدیل به کشاورزی مدرن و صنعتی (بزرگ مقیاس) شده که این می‌تواند میزان تولید و بهره وری را تا چند برابر افزایش دهد.

محمدجواد احمدی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی گفت: استان فارس در سال گذشته با صدور بیش از ۲۹۰۰ فقره پروانه رتبه یازدهم صدور مجوزها کشور را در ۳۱ استان کسب نموده است.

وی با بیان اینکه پشتیبانی و مانع زدایی وظیفه مسئولان و دولت است گفت: به طور یقین شناسایی موانع و چالش‌ها و رفع آنها به افزایش تولید و تحقق شعار سال منجر می‌شود.

احمدی ادامه داد: با توجه به نام گذاری سال ۱۴۰۰، مشخص است که اهداف اقتصادی مدنظر نامگذاری‌ها از سوی مقام معظم رهبری بوده و ایشان مردم و مسئولان را در جهت تقویت بخش اقتصادی کشور آگاه می‌کند.

ادامه مطلب...

مجری توسعه مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی در شورای هماهنگی رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها:

لازمه تکمیل و به ثمر نشستن رسالت دانش گستری سازمان، نهادسازی و توسعه مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی به عنوان پشتیبانان تولید در کنار تولیدکنندگان در دهستان‌ها است.

ادامه مطلب...

انتخاب عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی اردبیل بعنوان کارگر نمونه ملی کشاورزی در سی ودومین جشنواره امتنان


مهندس مریم نوبخت، عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی اردبیل به عنوان کارگر نمونه ملی کشاورزی در سی ودومین جشنواره امتنان انتخاب و از وی تجلیل شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، مهندس مریم نوبخت که به عنوان کارگر نمونه ملی کشاورزی در سی و دومین جشنواره امتنان انتخاب شده بود، در نشست هم اندایشی جامعه کارگری با رییس جمهوری به نمایندگی از بیش از 27 هزار کارگر مخترع، مبتکر و نوآور از سراسر کشور شرکت کرده بود.
شایان ذکر است مهندس مریم نوبخت از پرسنل کشت و صنعت و دامپروری مغان (رییس تلیسه داری مجتمع دامپروری) و دانشجوی دکتری تغذیه دام از دانشگاه محقق اردبیلی وعضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی استان اردبیل می باشد.

ادامه مطلب...

رسالت اصلی مراکز خدمات غیر دولتی، انتقال و اشاعه دانش به عنوان پشتیبانان تولید می باشد

مسئول روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی در بازید از مراکز خدمات غرب استان:

رسالت اصلی مراکز خدمات غیر دولتی، انتقال و اشاعه دانش به عنوان پشتیبانان تولید می باشدمسئول روابط عمومی سازمان گفت: رسالت اصلی مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیر دولتی در دهستان ها، انتقال و اشاعه دانش به عنوان پشتیبانان تولید در سطح دهستان ها می باشد.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، علیرضا کاظمی در بازدید از مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غرب استان ضمن تشریح نقش سازمان نظام مهندسی در تحقق شعار سال اظهار داشت: مراکز خدمات کشاورزی بایستی به عنوان یک تشکل خصوصی در سطح دهستان ها با دانش گستری در نزدیکترین نقطه به محیط تولید خدمات فنی و مهندسی را ارائه نمایند.

وی با اشاره به سند و برنامه راهبردی سازمان در دوره پنجم گفت: دانش اساسی ترین عامل پشتیبان تولید بوده که مراکز خدمات کشاورزی به عنوان شبکه غیر دولتی در سطح دهستان ها وظیفه مهمی را در گسترش و بکارگیری فناوری جدید در خط مقدم تولید بر عهده دارند.

مسئول روابط عمومی سازمان افزود:
در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها توسعه مراکز در دهستان ها از الویت اصلی سازمان بوده که موجبات تسهیل در امر صدور و تمدید مجوزهای کسب و کار را به دنبال خواهد داشت.

علیرضا کاظمی اظهار کرد: تاکنون ۴۶ مرکز خدمات غیر دولتی در سطح استان موفق به اخذ مجوز شده که اعضای سازمان می توانند به صورت الکترونیکی با مراجعه به پروفایل عضویت خود در سامانه سانکا از قسمت محل فعالیت حرفه ای درخواست مرکز را ثبت و پیگیری نمایند.

ادامه مطلب...

فراهم آوری حضور کارشناسان فنی در واحدهای تولیدی با هدف پشتیبانی از تولید از برنامه های مهم سازمان نظام مهندسی است

رییس سازمان مرکزی در شورای هماهنگی رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها:

فراهم آوری حضور کارشناسان فنی در واحدهای تولیدی با هدف افزایش نفوذ دانش در عرصه های کشاورزی و پشتیبانی از تولید از برنامه های مهم سازمان نظام مهندسی است

رییس سازمان مرکزی گفت: فراهم آوری حضور کارشناسان فنی در واحدهای تولیدی با هدف افزایش نفوذ دانش در عرصه های کشاورزی و پشتیبانی از تولید به عنوان مهمترین مقوله اقتصادی کشور، از برنامه های مهم سازمان نظام مهندسی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در شورای هماهنگی رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها که با موضوع اقدامات سازمان در سال جهش تولید و برنامه ها در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها برگزار شد، اظهار داشت: مقوله تولید مهمترین عامل برای ایجاد و بسترسازی اشتغال در کشور بوده و در این میان تولید کشاورزی به دلیل تأمین کننده امنیت غذایی، توسعه کسب و کارهای پیش و پس از تولید و بسترسازی اشتغال در زمینه های مختلف از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد.

وی تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی به عنوان یک نهاد دانشی و با دراختیار داشتن صاحبان دانش، به دنبال تسریع جریان دانش در عرصه های تولید کشاورزی از طریق توسعه ساختارهای غیردولتی برای نفوذ دادن دانش به عنوان مقوم تولید در محیط های کشاورزی و پشتیبانی از تولید می باشد.

رییس سازمان مرکزی گفت: گزارش های دریافتی از واحدهای تولیدی حاکی از آن است که آن دسته از واحدهایی که مسؤول فنی به عنوان صاحب دانش در آن واحد حضور دارد، از جایگاه بهتری برخوردار بوده و افزایش بهره وری واحد از طریق کاهش تلفات، کاهش ضریب تبدیل و ... فراهم شده است.

شایان ذکر است در این جلسه، راهبران استانی مسؤولین فنی واحدهای تولیدی استان های اصفهان و یزد، به عنوان استان های برتر در حوزه ساماندهی مسؤولین، گزارش اقدامات خود را ارائه دادند.

همچنین در این نشست با هدف تبیین اهمیت ثبت گزارش فعالیت های مسؤولین فنی واحدهای پرورش طیور، گزارش آخرین وضعیت مسؤولین فنی واحدهای مذکور توسط راهبر ستادی ارائه شد.

 

 

ادامه مطلب...

اولین پروانه فعالیت خدمات تلقیح مصنوعی از سامانه سماک صادر شد

توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان فارس:
اولین پروانه فعالیت خدمات تلقیح مصنوعی از سامانه سماک صادر شد

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی فارس گفت: به منظور اجرای تبصره ۲ ماده ۲ قانون افزايش بهره وري بخش كشاورزي و منابع طبيعي اولین پروانه فعالیت خدمات تلقیح مصنوعی از سامانه سماک توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی فارس صادر شد.

به گزارش روابط عمومی سنم فارس، محمدجواد احمدی رییس سازمان اظهار داشت: در اجراي وظايف و اختيارات قانوني ؛ عمليات تلقيح مصنوعي در زمره خدمات تخصصي قابل ارايـه توسـط اعضاي رشته تحصيلي مهندسي دامپروري و علوم دامي، به شرط داشتن پروانه معتبر از سازمان مجاز به فعالیت می باشند که به همین منظور و اجرای تبصره 2 ماده 2 قانون افزايش بهره وري بخش كشاورزي و منابع طبيعي اولین پروانه فعالیت خدمات تلقیح مصنوعی از سامانه سماک توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی فارس صادر شد.

رییس نظام مهندسی کشاورزی فارس افزود: مركز تلقيح مصنوعي بر اساس مجوز سازمان نظام مهندسـي كشـاورزي در قالب پست يا واحد تلقيح مصنوعي تاسيس و در چارچوب سياسـت ها، ضـوابط و برنامـه هـاي وزارت جهاد كشاورزي مطابق با وظايف مندرج و محدوده تعيين شده در پروانه صادره نسبت به ارائه خدمات مربوط به تلقيح مصنوعي دام براي متقاضيان فعاليت می کند.

وی بیان داشت: دارنـدگان پروانـه مي توانند محل فعاليت حرفه اي خود را تحـت عنـوان " مركـز خـدمات كشـاورزي ومنـابع طبيعي غيردولتي " در زمینه تلقیح مصنوعی راه اندازي و داير نمايند و صلاحيت هاي مندرج در پروانه را در انواع نشان هاي حرفه اي خود و در اقلام تبليغي و اطلاع رساني نظيـر كـارت ويزيـت، تـابلوي محـل فعاليـت بصورت فيزيكي و در فضاي مجازي؛ بصورت عمومي اطلاع رساني نمايند.

ادامه مطلب...

تولید مرغ

برای دانلود مقاله اینجاکلیک کنید

ادامه مطلب...

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.