wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها"

ابلاغ دستورالعمل حمایت از گندمکاران کشاورزی قراردادی

توسط رییس سازمان مرکزی انجام شد:


ابلاغ دستورالعمل حمایت از گندمکاران کشاورزی قراردادی


دستورالعمل حمایت از گندمکاران کشاورزی قراردادی توسط رییس سازمان مرکزی به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ها برای اجرا ابلاغ شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در ابلاغیه شاهرخ رمضان نژاد به رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها آمده است: در پي اقدامات سازمان در راستاي رسالت گسترش دانش و فن آوري و افزايش ضريب نفوذ دانش به عنوان مقوم و پشتيبان توليد در بخش كشاورزي و نهادسازي و ايجاد شبكه غيردولتي انتقال و اشاعه دانش با استفاده از ظرفيت مردمي و تعريف و تدوين سازوكارهاي انتقال و اشاعه دانش در قالب قراردادهاي سهم بري دانش از توليد و قرارداد انتقال و اشاعه دانش، با پيگيري صورت گرفته و ارائه پيشنهاد به وزير محترم جهاد كشاورزي مبني بر اختصاص يارانه دانش، مراتب در شوراي قيمت گذاري محصولات اساسي كشاورزي تأييد و دستورالعمل حمايتي از توليدكنندگان گندمگار كشاورزي قراردادي مصوب شد كه طي نامه شماره 15872/020 مورخ 1400/7/20 توسط وزير محترم جهاد كشاورزي ابلاغ گرديد.
شایان ذکر است بر اساس این مصوبه، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، صندوق بیمه کشاورزی، معاونت امور زراعت، بنیاد گندمکاران کشور، بانک مرکزی و بانک کشاورزی به عنوان نهادهای پشتیبان تعیین شده است.

ادامه مطلب...

ابلاغ دستورالعمل پرداخت پاداش بهره وری و یارانه دانش برای گندکاران کشاورزی قراردادی

توسط وزیر جهادکشاورزی انجام شد:
ابلاغ دستورالعمل پرداخت پاداش بهره وری و یارانه دانش برای گندم کاران کشاورزی قراردادی

دستورالعمل پرداخت پاداش بهره وری و یارانه دانش و فناوری های کاربردی برای گندم کاران کشاورزی قراردادی توسط وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در راستای اجرای برنامه های وزیر جهادکشاورزی در خصوص افزایش ضریب نفوذ دانش و ارتقای بهره وری در بخش کشاورزی، دستورالعمل پرداخت پاداش بهره وری و یارانه دانش و فناوری های کاربردی برای گندم کاران کشاورزی برای اجرا به دستگاه های مسؤول ابلاغ شد.
شایان ذکر است یکی از برنامه های سازمان نظام مهندسی کشاورزی، مردمی کردن امور و اجرای قرادادهای سهم بری دانش از تولید می باشد که تعیین مأموریت های سازمان نظام مهندسی در دستورالعمل یاد شده و اجرای آن می تواند زمینه اجرای برنامه های مورد نظر را فراهم نماید.
بدون شک، اجرای این دستورالعمل می تواند زمینه نقش آفرینی مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی در جهت اشاعه و انتقال دانش و فناوری های جدید را بیش از پیش فراهم نماید.

ادامه مطلب...

کشاورزی از ابزارهای مهم حفظ استقلال کشور است

رئیس جمهور در سفر به استان فارس:

کشاورزی از ابزارهای مهم حفظ استقلال کشور است

رئیس جمهور در بازدید سرزده از یک واحد دامداری این روستا با قدردانی از تلاش‌های همه کشاورزان و دامداران کشور، به ویژه در روستای کناره شهرستان مرودشت، گفت:‌ هر تولید شما، گامی محکم برای پیشرفت کشور و عامل ایجاد یأس و ناامیدی در دشمنان است.

به گزارش سنم و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر سید ابراهیم رئیسی با بیان اینکه حاصل زحمات و تلاش‌های شما، تولید قدرت برای کشور است، اظهار داشت: کشاورزی یکی از ابزارهای مهم حفظ استقلال کشور است و باید به هر قیمتی تولید را به‌ویژه در عرصه تولید محصولات غذایی و کشاورزی ادامه دهیم.

رئیسی با بیان اینکه دولت وظیفه دارد فعالیت شما را تسهیل کند، گفت: در این مسیر اجرای طرحی را دنبال می‌کنیم که در ماه‌های آینده می‌تواند دست دلالان و واسطه‌ها را از بازار تأمین نهاده‌های دامی قطع کند و بخشی از مشکلات دامداران و کشاورزان را مرتفع کند.

رئیس جمهور گفت: با اجرای این طرح، یارانه‌ای که صرف تأمین نهاده‌های دامی می‌شود، مستقیم به دست تولیدکنندگان می‌رسد تا با تولید به صرفه‌تر محصول، سود نهایی آن هم به مصرف‌کنندگان برسد.

دکتر رئیسی در ادامه با دعوت از کشاورزان و دامداران برای جدیت و تلاش‌ در مسیر تولید، گفت: اگر به دنبال استقلال هستیم و می‌خواهیم سفره مردم وابسته به واردات و دلار و یورو نباشد، باید در زمینه تولید و از جمله تولید و تأمین نهاده‌های دامی در داخل کشور به طور کاملاً جدی اقدام کنیم و دولت و مجلس در این مسیر همه تلاش خود را برای حل مشکلات تولیدکنندگان به کار گرفته‌اند.

ادامه مطلب...

افزایش ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی

افزایش ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی
با اجرای قراردادهای انتقال و اشاعه دانش و فن آوري و سهم بری دانش از تولید

با اجرای قراردادهای انتقال و اشاعه دانش و فن آوري و همچنین قراردادهای سهم بری دانش از تولید می توان ضمن ارتقای ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی، حرکت مثبتی را در جهت نهادینه کردن دانش به عنوان یک نهاده و عامل مقوم و پشتیبانی کننده تولید، ایجاد کرد.

ادامه مطلب...

زمینه اجرای قراردادهای انتقال و اشاعه دانش و فن آوري در بخش كشاورزي را فراهم نمایید

رییس سازمان مرکزی از رؤسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان ها خواستار شد:
زمینه اجرای قراردادهای انتقال و اشاعه دانش و فن آوري در بخش كشاورزي را فراهم نمایید

رییس سازمان مرکزی با ارسال نامه ای به رؤسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان ها، فراهم آوردن زمینه اجرای قراردادهای انتقال و اشاعه دانش و فن آوري در بخش كشاورزي با محوریت صاحبان دانش و فن آوری و اشاعه دهندگان آن، را خواستار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در این نامه آورده است: در راستای رسالت سازمان در گسترش و اشاعه دانش و فن آوری در بخش کشاورزی و تنظیم روابط فیمابین صاحبان حرفه های مهندسی کشاورزی و کارفرمایان و بهره برداران، به منظور افزایش ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی، اصلاح و بهبود شیوه های مصرف عوامل تولید و نهاده ها در محصولات و تولیدات کشاورزی و منابع طبیعی و عمومیت بخشی کاربرد و مصرف دانش و فن آوری های جدید در محیط کشاورزی و روستایی، " نمونه قرارداد انتقال و اشاعه دانش و فن آوري در بخش كشاورزي" که فیمابین صاحبان دانش و فن آوری (محققین، شرکت های دانش بنیان، موسسات علمی و ...) و اشاعه دهندگان آن (مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی عضو سازمان و مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی) تنظیم شده است، ارسال می گردد.
شایان ذکر است، این نمونه قرارداد به همراه نمونه قراردادهای سهم بری دانش از تولید (که قبلا به استان ها ابلاغ شده است)، می توانند حرکت مثبتی را در جهت نهادینه کردن دانش به عنوان یک نهاده و عامل مقوم و پشتیبانی کننده تولید، ایجاد نماید.

ادامه مطلب...

اختصاص یارانه دانش و فناوری در تولید گندم

شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تصویب کرد:

 

اختصاص یارانه دانش و فناوری در تولید گندم

 

شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی برای اولین بار در بخش کشاورزی اختصاص یارانه دانش و فناوری در تولید گندم را تصویب کرد.

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی به استناد مفاد قانون اصلاح قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی، بسته حمایتی از کشاورزی قراردادی گندم را تصویب کرد.

 

 بر این اساس تولیدکنندگانی که اقدام به تولید گندم از طریق کشاورزی قراردادی می نمایند، در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه از حمایت های مهمی از قبیل؛ پاداش بهره وری، یارانه انتقال دانش، یارانه حق‌بیمه، یارانه آزمون آب و خاک و گیاه و نسخه نویسی و تسهیلات بانکی برخوردار می شوند.

 

شایان ذکر است، با توجه به این که ارتقای ضریب نفوذ دانش یکی از برنامه‌های مهم وزیر جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم بوده است، پیش از این، رییس سازمان مرکزی اختصاص یارانه دانش و اعطای مشوق های مادی و معنوی به نهاده دانش با هدف ارتقای بهره‌وری و افزایش ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی را از وزیر جهادکشاورزی خواستار شده بود.

ادامه مطلب...

با بارگذاری اطلاعات کارشناسان ماده (32) در سامانه مدیریت پرونده قضایی زمینه بهره گیری از خدمات این کارشناسان را فراهم نمایید

رییس سازمان مرکزی از قوه قضائیه خواستار شد:

با بارگذاری اطلاعات کارشناسان ماده (32) در سامانه مدیریت پرونده قضایی زمینه بهره گیری از خدمات این کارشناسان را فراهم نمایید


رییس سازمان مرکزی با ارسال نامه ای به رییس قوه قضائیه، فراهم شدن زمینه بهره گیری از خدمات کارشناسان ماده (32) سازمان نظام مهندسی کشاورزی (کارشناسان رسمی) را از طریق بارگذاری اطلاعات این کارشناسان در سامانه مدیریت پرونده قضایی (سمپ) خواستار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در نامه خود به حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای، با اشاره به فرآیند انتخاب و معرفی این کارشناسان توسط سازمان نظام مهندسی آورده است؛ سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران، بر اساس ماده (32) قانون تاسیس و آیین نامه اجرایی این ماده قانونی (مصوب هیئت وزیران)، از سال 1384 از طریق برگزاری آزمون سراسری، انجام مصاحبه، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و کارآموزی نسبت به انتخاب و معرفی کارشناسان ماده (32) در قالب هشت گرایش که شامل تمامی رشته های کشاورزی، منابع طبیعی محیط زیست می باشد، اقدام نموده است.
در این نامه آمده است: این سازمان تاکنون طی هشت دوره برگزاری آزمون، برای 1230 نفر از واجدین شرایط، کارت و پروانه کارشناس رسمی صادر کرده است و براساس هماهنگی های صورت پذیرفته با روسای محترم دادگستری استان ها؛ در سنوات گذشته از کارشناسان رسمی این سازمان نیز استفاده می شده است که با توجه به الکترونیکی شدن فرآیند ارجاع کارشناسی این امکان فراهم نمی باشد.
شایان ذکر است رییس سازمان مرکزی ضمن ارسال لیست مشخصات کارشناسان رسمی سازمان نظام مهندسی، بارگذاری اطلاعات این کارشناسان در سامانه "سمپ" را خواستار شده است.

ادامه مطلب...

توسعه فعالیت های کشاورزی استان با ظرفیت های سازمان نظام مهندسی کشاورزی

‍ ‍ نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با رییس سازمان مرکزی:

 

توسعه فعالیت های کشاورزی استان با ظرفیت های سازمان نظام مهندسی کشاورزی

 

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با رییس سازمان مرکزی گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی می توان پتانسیل های موجود و بالقوه طبیعی شهرستان را در جهت توسعه کشاورزی قرار داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، محمد رضا مبلغی در این دیدار که در محل سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور انجام شد، با بر شمردن ظرفیت های حوزه انتخابیه خود، خواهان کمک سازمان نظام مهندسی کشاورزی برای اجرای برنامه های مورد نظر برای افزایش تولید و درآمد کشاورزان و روستاییان منطقه شد.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از قابلیت های منطقه در توسعه کشت گیاهان دارویی، واحدهای گلخانه و پرورش، دام های پر بازده از برنامه اولویت دار می باشد و خواستار سفر رییس سازمان به‌همراه مدیران اجرایی مرتبط برای اجرایی شدن موضوعات مورد توافق واز جمله توسعه گیاهان دارویی با همکاری مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهادکشاورزی شد.

 

رییس سازمان مرکزی در این دیدار با اشاره به ضرورت نقش آفرینی سازمان در اجرای برنامه ها و سیاست های توسعه بخش کشاورزی گفت: سازمان نظام مهندسی از طریق تسریع فرآیند صدور مجوزها، اشاعه دانش و گسترش فناوری های جدید به دنبال تسریع جریان ورود دانش از طریق اجرای رابطه سهم بری دانش از تولید و تسریع ورود سرمایه های مردمی به بخش کشاورزی از طریق ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران می باشد.

 

شاهرخ رمضان نژاد افزود: در راستای اجرای برنامه تولید و اشتغال مردم بنیان مبتنی بر فعالیت های نوظهور در بخش کشاورزی، تنوع بخشی به فعالیت های تولیدی و خدماتی، کمک به برندسازی محصولات و توسعه زنجیره ارزش محصولات کشاورزی در دستور کار این سازمان می باشد.

 

شایان ذکر است در این نشست مقرر شد، با هدف اجرای طرح جایگزینی دام های سبک کم پتانسیل با دام های پربازده با بهره گیری از ظرفیت های مردمی،‎ مراکز اصلاح نژاد دام خصوصی در منطقه با پشتیبانی فنی سازمان نظام مهندسی راه اندازی شود.

 

همچنین مقرر شد به منظور تسریع ارایه خدمات به کشاورزان منطقه و گسترش دانش و فناوری های جدید، مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی در مراکز دهستان ها راه اندازی شوند.

ادامه مطلب...

با اتکای به دانش و فناوری های جدید مشکلات و محدودیت های موجود در بخش کشاورزی برطرف می شود

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور:

با اتکای به دانش و فناوری های جدید مشکلات و محدودیت های موجود در بخش کشاورزی برطرف می شود

رییس سازمان مرکزی گفت: با اتکای به دانش و فناوری های جدید، مشکلات و محدودیت های موجود در بخش کشاورزی برطرف می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در سیزدهمین کنگره ملی مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون ایران که به صورت مجازی برگزار می شد، با اشاره به تعبیر رهبری انقلاب از دانش که "دانش آشکارترین وسیله عزت و اقتدار هر کشوری می باشد"، اظهار داشت: امروز دانش و فناوری در توسعه همه جانبه کشاورزی نقش بی بدیل و تعیین کننده ای دارد.
وی گفت: سازمان نظام مهندسی به عنوان فراگیرترین نهاد مردمی و دانشی بخش کشاورزی، با تدوین و تبیین سیاست ها و رویکردهای جدید از قبیل؛ توسعه نظام سهم بری دانش از تولید، اشتغال دانش مزدمحوری و مردمی کردن بهره وری به دنبال تسریع انتقال دانش و فناوری های جدید در عرصه های کشاورزی است.
رییس سازمان مرکزی تصریح کرد: این سازمان با نهادسازی و ظرفیت سازی از طریق توسعه مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی با هدف هر دهستان حداقل یک مرکز، بستر لازم برای انتقال و اشاعه دانش و فناوری در بخش کشاورزی را فراهم کرده است.

ادامه مطلب...

اختصاص یارانه دانش در بخش کشاورزی

اختصاص یارانه و اعطای مشوق های مادی و معنوی به نهاده دانش برای اولین بار در وزارت جهاد کشاورزی موجب توسعه شبکه انتقال و اشاعه دانش و فن آوری و افزایش بهره وری و افزایش ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی خواهد بود.

ادامه مطلب...

اعطای مشوق های مادی و معنوی به نهاده دانش موجب ارتقای بهره وری وافزایش ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی می شود

رییس سازمان مرکزی در نامه خود به وزیر جهادکشاورزی مطرح کرد:
اعطای مشوق های مادی و معنوی به نهاده دانش موجب ارتقای بهره وری وافزایش ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی می شود

رییس سازمان مرکزی با ارسال نامه ای به وزیر جهادکشاورزی با تأکید بر نقش دانش در ارتقای تولید کشاورزی اظهار داشت: اعطای مشوق های مادی و معنوی به نهاده دانش موجب ارتقای بهره وری وافزایش ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در نامه خود به دکتر ساداتی نژاد آورده است: سازمان نظام مهندسی با رویکردهای مردمی کردن امور، نهاد سازی، ساماندهی و بهره گیری از دانش آموختگان رشته های کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان صاحبان دانش، اقدام به ظرفیت سازی و ایجاد شبکه غیردولتی، انتقال دانش با عنوان مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی بصورت کاملا داوطلبانه، خصوصی و خود اتکا وبا هدف هر دهستان حداقل یک مرکز، نموده و تاکنون بالغ بر 1600 مرکز خدمات، با حدود 6000 کارشناس متخصص راه اندازی شده است.
در بخش دیگری از این نامه آمده است: این سازمان سعی داشته با توانمندسازی این مراکز، زمینه اشتغال با شیوه دانش مزدمحوری بجای دستمزدمحوری را فراهم نمایند، به گونه ای که هزینه دانش نیروی انسانی متخصص این مراکز، به عنوان یک نهاده از طریق عقد قراردادهای سهم بری دانش از تولید از محل افزایش بهره وری و تولید تامین گردد.
شایان ذکر است در این نامه رییس سازمان مرکزی، اختصاص یارانه دانش برای اولین بار در دوره تصدی وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه شبکه انتقال و اشاعه دانش و فن آوری در بخش کشاورزی را از وزیر جهادکشاورزی خواستار شده است.

ادامه مطلب...

پیام تبریک رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران به دکتر سیدجواد ساداتی نژاد در پی تصدی پست وزارت جهادکشاورزی

رییس سازمان مرکزی با صدور پیامی کسب رای اعتماد قاطع و حداکثری نمایندگان مجلس شورای اسلامی توسط دکتر سیدجواد ساداتی نژاد، وزیر جهادکشاورزی را تبریک گفت

در این پیام آمده:

در طلیعه آغاز به کار دولت مردمی، ایران قوی، افتخار دارم از طرف خود، شورای مرکزی، رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها و اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی سراسر کشور، رأی اعتماد قاطبه نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی به جناب عالی به عنوان وزیر جهادکشاورزی را که تأیید مجددی است بر حسن انتخاب جناب عالی از سوی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران برای تصدی این مسئولیت خطیر، صمیمانه تبریک عرض نمایم.
بی گمان نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اطمینان از دانش، تجربه و توانمندی جنابعالی در مسؤولیت های قبلی، سکان هدایت وزراتخانه مهم جهادکشاورزی را به جنابعالی سپرده اند که این خود نوید روزهایی پر از امید، هم افزایی ها و همراهی های گسترده را در وسیع ترین نهاد حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران برای مدیریت و راهبری کشاورزی کشور می دهد.

در اینجا همچنین فرصت را مغتنم شمرده و به استحضار می رسانم:
سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نهادی دانشی-مردمی، به منظور تسریع جریان انتقال دانش و اطلاعلات کشاورزی در محیط های تولید، با اتخاذ رویکردهای جدید، مردمی کردن امور، نهادسازی، ظرفیت سازی و ایجاد شبکه غیردولتی برای عرضه و انتقال دانش و فن آوری های نوین کشاورزی را در قالب راه اندازی و توسعه مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی با هدف استقرار حداقل یک مرکز در هر دهستان (که تاکنون بیش از 1500 مرکز با بیش از 5 هزار کارشناسی در مقاطع تحصیلی مختلف راه اندازی شده است) به عنوان الگوی جدید ارائه خدمات در بخش، در دستور خود قرار داده و بدین طریق زیرساخت های مورد نیاز برای تحقق این مهم را با ارائه و معرفی مناسبات جدید در کشاورزی از جمله "سهم بری دانش از تولید"، "مردمی کردن بهره وری" و "تدوین طرح اشتغال و تولید مردم بنیان در بخش کشاورزی" (با محوریت فعالیت های نوظهور و متکی به ظرفیت های مردمی) فراهم کرده است، به طوری که با اجرای این برنامه ها، زمینه نزدیک شدن متوسط تولیدها به تولیدهای رکورد، ارتقای ضریب نفوذ دانش و افزایش بهره وری در واحدهای تولیدی فراهم خواهد شد، به نحوی که ذینفعان بخش کشاورزی از آن انتفاع اقتصادی داشته باشند.
بر این اساس، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با تمامی ظرفیت های دانشی، فنی، مردمی و اجرایی خود، همگام با سیاست ها و برنامه های جنابعالی در خدمت مؤثر به بخش کشاورزی و کمک به برقراری امنیت پایدار غذایی از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود.
امید وافر دارم که این همسویی و تعامل اثربخش موجب پیشبرد اهداف کلان بخش کشاورزی و برنامه های جنابعالی در عرصه بهره وری و تلفیق مدیریت، دانش و نوآوری های تولید و نهایتا تقویت نقش آفرینی بخش خصوصی در فرآیندها و تثبیت و ارتقای جایگاه بخش کشاورزی در اقتصاد و امنیت غذایی کشور خواهد شد.
از درگاه خداوند متعال دوام توفیقات حضرتعالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، دولت مردمی و ایران قوی و تحقق اهداف و برنامه های وزارت متبوع مسئلت می نمایم.

شاهرخ رمضان نژاد

 رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

 

ادامه مطلب...

ویژه نامه "خیرین اجتماعی-آموزشی"

سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور منتشر کرد:


ویژه نامه "خیرین اجتماعی-آموزشی"ویژه نامه "خیرین اجتماعی-آموزشی" مشتمل بر گفتگوهای اختصاصی سنم با برخی مدیران مراکز توان افزایی و مهارت آموزی و مهارت آموزان موفق در مناطق مختلف کشور می باشد.

هدف این ویژه نامه معرفی مدیران مراکز توان افزایی و مهارت آموزی همکار سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان  "خیرین اجتماعی-آموزشی" به جامعه کشاورزی کشور و تبیین اثرات حضور و فعالیت آنها در ارتقای توانمندی های حرفه ای دانش آموختگان بخش کشاورزی می باشد.

 

 

دانلود ویژه نامه "خیرین اجتماعی-آموزشی"

ادامه مطلب...

مأموریت اصلی علم مهندسی تسهیل و راحت تر کردن کار کشاورزی است

رییس سازمان مرکزی در نشست مشترک با مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران:
مأموریت اصلی علم مهندسی تسهیل و راحت تر کردن کار کشاورزی است


رییس سازمان مرکزی گفت: مأموریت اصلی علم مهندسی تسهیل و راحت تر کردن کار کشاورزی است و سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عنوان یک نهاد دانشی این مأموریت را دنبال می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در نشست مشترک با مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی ایران، کند بودن جریان نفوذ دانش و سرمایه های مردمی به عرصه کشاورزی را از چالش های مهم کشاورزی کشور برشمرد و اظهار داشت: بایستی کانال های انتقال دانش و سرمایه های مردمی به بخش کشاورزی را ایجاد کرده و موجبات شکوفایی بخش را فراهم نمود.
رییس سازمان مرکزی با تأکید بر ضرورت مردمی کردن بهره وری تصریح کرد: مردمی کردن بهره وری در بخش کشاورزی به گونه ای باید اتفاق بیافتد تا ذینفعان بخش، از این موضوع انتفاع اقتصادی داشته باشند.
شایان ذکر است در این نشست که با حضور مدیران سازمان نظام مهندسی و اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی برگزار شد، مقرر گردید ضمن تنظیم توافق نامه همکاری برای توسعه همکاری های مشترک، اجرای درخواست های این اتحادیه مبنی بر ایجاد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی، تسهیل شود.

ادامه مطلب...

برنامه های سازمان نظام مهندسی کشاورزی با رویکرد مردمی و دانشی طراحی و در حال اجرا می باشد

رییس سازمان مرکزی در شورای هماهنگی مدیران اداری و مالی سازمان نظام مهندسی استان ها:

برنامه های سازمان نظام مهندسی کشاورزی با رویکرد مردمی و دانشی طراحی و در حال اجرا می باشد


رییس سازمان مرکزی گفت: بر اساس ماهیت سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عنوان نهاد دانشی و مردم نهاد، تمامی برنامه های سازمان نظام مهندسی کشاورزی با رویکرد مردمی و دانشی طراحی و در حال اجرا می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در شورای هماهنگی مدیران اداری و مالی سازمان نظام مهندسی استان ها با اشاره به ماهیت مردمی این نهاد حرفه ای، اظهار داشت: ارتباطات و تعاملات سازمان نظام مهندسی حالت مردمی داشته و انجام واگذاری ها به این سازمان توسط دولت نیز به علت ماهیت مردمی این نهاد انجام گرفته است.
رییس سازمان مرکزی با اشره به ضرورت توجه به نهاده دانش در انجام وظایف قانونی تصریح کرد: توجه و اهتمام به نهاده دانش و اشاعه آن در محیط های تولید توسط عوامل فنی و علمی، موجبات توانمندی و کارآمدی سازمان نظام مهندسی را فراهم می نماید.
وی افزود: تمامی برنامه های سازمان نظام مهندسی کشاورزی از قبیل توسعه مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی، مراکز مهارت آموزی، اجرای قرادادهای سهم بری دانش از تولیدی و غیره با رویکرد مردمی و دانشی طراحی شده و در حال اجرا می باشد.
شایان ذکر است در این نشست مجازی، گزارش اقدامات معاونت اداری و مالی و همچنین امور شاغلین حرفه ای توسط مدیران مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ادامه مطلب...

مردم و نهاده دانش موتور محرکه و پیشبرنده برنامه های سازمان نظام مهندسی کشاورزی می باشند

رییس سازمان مرکزی در شورای هماهنگی معاونین آموزشی و فنی سازمان نظام مهندسی استان ها:

مردم و نهاده دانش موتور محرکه و پیشبرنده برنامه های سازمان نظام مهندسی کشاورزی می باشند


رییس سازمان مرکزی گفت: با توجه به ماهیت سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عنوان نهاد دانشی و مردم نهاد، مردم و دانش دو عامل مهم و موتور محرکه و پیشبرنده برنامه های این سازمان می باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در شورای هماهنگی معاونین آموزشی و فنی سازمان نظام مهندسی استان ها با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی به اتکای دانش و ظرفیت های مردمی به دنبال دانش گستری در عرصه های کشاورزی می باشد و بر همین اساس، سیاست ادبیات محوری را با تغییر رویکرد به سیاست مهارت محوری تغییر دادیم.

رییس سازمان مرکزی تصریح کرد: دوگانه کارکردسازی واحدهای تولیدی و خدماتی از اقدامات مهم سازمان در این دوره بوده است که کارکرد اول آن تولید محصول با بهره وری بالا و کارکرد دوم نیز ارائه برنامه های مهارت آموزی در محل واحد تولیدی است و برنامه های آموزشی سازمان بایستی در همین راستا طراحی و اجرا شود.

رمضان نژاد با تأکید بر ضرورت توسعه مراکز مهارت آموزی، گفت: راهکار توسعه مراکز مهارت آموزی، به کارگیری اصل مشارکت و همکاری است که بایستی سازمان از طریق مشوق های مختلف، این مراکز را برای اجرای برنامه های مهارت آموزی به کار بگیرد.

وی افزود: مدیران مراکز مهارت آموزی به عنوان خیرین اجتماعی-آموزشی با ارائه برنامه های مهارت آموزی، ضمن توانمندسازی کارشناسان، زمینه اشتغال مولد و پایدار آنها را در بخش کشاورزی فراهم می نمایند.

شایان ذکر است در این نشست مجازی، گزارش اقدامات سازمان نظام مهندسی در خصوص مراکز مهارت آموزی و همچنین امور شاغلین حرفه ای توسط مدیران مربوطه ارائه شد.

ادامه مطلب...

توقف اجراي رأي هيأت عمومي ديوان عدالت اداري

درخواست رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور از رییس قوه قضائیه مبنی بر:

توقف اجراي رأي هيأت عمومي ديوان عدالت اداري

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با ارسال نامه ای به رییس قوه قضائیه، توقف اجراي رأي هيأت عمومي ديوان عدالت اداري را خواستار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، دیوان عدالت اداری در رسیدگی به شکایت سازمان بازرسی کل کشور رای به ابطال بند «ب» دستورالعمل ماده (۱۰) آيين‌نامه اجرايي قانون اصلاح قانون حفظ كاربري اراضي زراعي و باغ‌ها را داده است.
براساس این رای راه اندازی فعالیت هایی نظیر احداث گلخانه ، واحدهای پرورش انواع دام،طیور و آبزیان ، پرورش قارچ و ....فقط در داخل روستا تغییر کاربری نبوده و اراضی خارج از بافت مسکونی تغییر کاربری محسوب و فرایند سخت ، پیچیده، طولانی و پرهزینه تغییر کاربری برآنها شامل می‌شود. یکی از شرایط و فرایندهای مسیر تغییر کاربری داشتن سند مالکیت تک برگی است که عملا تهیه آن برای سرمایه گذاران خرد و روستایی و کشاورزی امکان پذیر و میسر نمی باشد و همین امر موجب کاهش شدید صدور مجوزهای تولیدی و روستایی شده است .
این در حالی است که رأي صادره قطع نظر از ايرادات قانوني ناشي از استنباط ناصحيح از قوانين، از حيث نتيجه نيز پيامدهاي ناصواب؛ مغاير كمال و توسعه يابي و به شدت مانع توليد و كسب و كار و سرمايه گذاري در فعاليت هاي مهندسي و جديد در بخش كشاورزي و منابع طبيعي شده است و آمار و اطلاعات صدور مجوزها نیز حاكي از كاهش قابل توجه ميزان صدور مجوزها پس از صدور راي شده است.
بر این اساس، در نامه شاهرخ رمضان نژاد به حجت الاسلام والمسلمين محسني اژه اي، درخواست شده است؛ براي جلوگيري از آثار خسارت بار اجراي راي صادره دیوان عدالت اداری، اجراي آن متوقف و مورد رسيدگي مجدد قرار گرفته و امور در جهت پشتیبانی و مانع زدایی از تولید و تسهیل و روان سازی برای مردم تغییر داده شود.

ادامه مطلب...

همکاری در نظام بخشی به شاغلان حرفه ای کشاورزی و رسيدگي به فعاليت واحدهاي صنفي و تخصصي كشاورزي

رییس سازمان مرکزی طی نامه ای از فرمانده نیروی انتظامی خواستار شد:
همکاری در نظام بخشی به شاغلان حرفه ای کشاورزی و رسيدگي به فعاليت واحدهاي صنفي و تخصصي كشاورزي


رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با ارسال نامه ای به فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، همکاری در نظام بخشی به شاغلان حرفه ای و رسيدگي به فعاليت واحدهاي صنفي و تخصصي كشاورزي را خواستار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در نامه شاهرخ رمضان نژاد به سردار اشتری آمده است: براساس قانون تاسيس سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي جمهوري اسلامي ايران و آيين نامه اجرايي آن ؛ حفظ و حمايت از حقوق صنفي مهندسين كشاورزي و منابع طبيعي و بهره مندان از خدمات حرفه اي آنها ؛ تنظيم روابط بين صاحبان حرفه هاي مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي و كار فرمايان و بهره بردارن ؛ جلوگيري از مداخله اشخاص فاقد صلاحيت در امور فني جلوگيري و نهايت امر رسيدكي به تخلفات صنفي و حرفه اي شاغلان حرفه مهندسي كشاورزي از طريق هيات هاي بدوي و عالي انتظامي بر عهده اين سازمان مي باشد.
در بخش دیگری از این نامه آمده است: دراجراي وظايف قانوني مذكور، اين سازمان دستورالعمل هاي خاص صنفي و حرفه اي از جمله شرايط و نحوه ي اعطاي شماره نظام مهندسي، صدور پروانه اشتغال، سربرگ و تابلوي محل فعاليت را به استناد اختيارات قانون تاسيس سازمان، تدوين و تصويب نموده است و شاغلان به حرفه و خدمات تخصصي مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي پس از دريافت پروانه اشتغال از اين سازمان با رعايت ضوابط و دستورالعمل هاي صنفي و حرفه اي مجاز به فعاليت و ارايه خدمات تخصصي اين حوزه در مناطق شهرو روستا مي باشند.
در نامه یاد شده رییس سازمان مرکزی درخواست کرده تا اداره كل نظارت براماكن عمومي همكاري لازم را با سازمان هاي نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استانها در جهت نظام بخشي به مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي و نظارت و رسيدگي به فعاليت واحدهاي صنفي و تخصصي كشاورزي و منابع طبيعي و برخورد با متخلفين و افراد فاقد پروانه و صلاحيت لازم مبذول نمايند.

ادامه مطلب...

لزوم اعلام و ثبت قراردادها از سوي اعضاي سازمان نظام مهندسی کشاورزی

توسط رییس سازمان مرکزی ابلاغ شد:
لزوم اعلام و ثبت قراردادها از سوي اعضاي سازمان نظام مهندسی کشاورزی


رییس سازمان مرکزی طی بخشنامه ای، لزوم اعلام و ثبت قراردادها از سوي اعضاي سازمان نظام مهندسی کشاورزی را ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در این ابلاغیه آمده است: در راستای رسالت سازمان مبنی بر نظام بخشی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و حمایت از حقوق شاغلین حرفه ای و بهره مندان از خدمات ایشان از طریق ایجاد شفافیت و عدالت اقتصادی، اعضای حقیقی و حقوقی سازمان موظفند کلیه قراردادهای مشاوره و پیمانکاری خود با اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی و دستگاه های دولتی را از زمان اخذ پروانه اشتغال، از طریق پروفایل عضویت خود، ثبت و به سازمان اعلام نمایند. ضمنا امکان ثبت عدم فعالیت برای آن دسته از اعضایی که قرارداد ارائه خدمات با بخش خصوصی و دولتی نداشتند نیز در سامانه فراهم می باشند.
در بخش دیگری از این بخشنامه آمده است: در بررسی و تعیین عوامل امتیاز آور فرآیند تعیین صلاحیت حرفه ای و پروانه اشتغال اعضا، صرفاً قراردادهایی که در سامانه سازمان ثبت و بارگذاری شده است ملاک عمل قرار می گیرد و در تمدید پروانه اشتغال نیز این موضوع لحاظ خواهد شد.
بر این اساس، کلیه اعضای حقیقی و حقوقی موظفند ظرف سه ماه نسبت به تکمیل اطلاعات مربوطه اقدام نمایند و در صورت عدم انجام تکلیف فوق در استعلام و اصالت سنجی دستگاههای اجرایی به صورت الکترونیکی وضعیت پروانه اشتغال ایشان به صورت نامعتبر اعلام خواهد شد.

ادامه مطلب...

مراکز مهارت آموزی ضمن پشتیبانی از تولیدِ کشاورزی موجبات هم افزایی در توسعه اشتغال مولد و پایدار را فراهم می آورند

رییس سازمان مرکزی در اولین جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان اصفهان:
مراکز مهارت آموزی ضمن پشتیبانی از تولیدِ کشاورزی موجبات هم افزایی در توسعه اشتغال مولد و پایدار را فراهم می آورند


مراکز توان افزایی و مهارت آموزی همکار سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان خیرین اجتماعی-آموزشی، ضمن پشتیبانی از تولیدِ کشاورزی، موجبات هم افزایی در ایجاد و توسعه اشتغال مولد و پایدار در بخش کشاورزی را فراهم می آورند.

ادامه مطلب...

سهم بری دانش از تولید به عنوان الگو و گفتمان جدید افزایش بهره وری در واحدهای تولیدی را به ارمغان می آورد

رییس سازمان مرکزی در اولین جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان اصفهان:
سهم بری دانش از تولید به عنوان الگو و گفتمان جدید افزایش بهره وری در واحدهای تولیدی را به ارمغان می آورد

رییس سازمان مرکزی گفت: سهم بری دانش از تولید به عنوان الگو و گفتمان جدید افزایش بهره وری در واحدهای تولیدی را به ارمغان می آورد و بر همین اساس، سازمان نظام مهندسی حضور کارشناسان در واحدهای تولیدی را بر اساس سیاست اشتغال دانش مزد محوری پیگیری می نماید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در اولین جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان اصفهان که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: مراکز توان افزایی و مهارت آموزی همکار سازمان نظام مهندسی کشاورزی ضمن پشتیبانی از تولیدِ کشاورزی، موجبات هم افزایی در ایجاد و توسعه اشتغال مولد و پایدار را فراهم می آورند.
رییس سازمان مرکزی گفت: ضامن پایداری سازمان های صنفی و حرفه ای، ارتقای جایگاه پروانه اشتغال به کار حرفه ای اعضای آنها و نظام بخشیدن به فعالیت های حرفه ای می باشد که سازمان مرکزی با راه اندازی واحد امور شاغلین حرفه ای و تعیین مجری مربوطه، این مهم را در دستور کار خود قرار داده است.
وی تصریح کرد: در راستای تقویت حضور کارشناسان در عرصه های کشاورزی و تسهیل دسترسی فیزیکی آسان به دانش و فن آوری، توسعه مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی به عنوان کانون های اشاعه دانش و فناوری های جدید در مراکزدهستان های کشور، مورد توجه جدی این سازمان می باشد.

ادامه مطلب...

برای انجام فعالیت های مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی داشتن پروانه اشتغال معتبر ضروری می باشد

رییس سازمان مرکزی در شورای هماهنگی رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها:
برای انجام فعالیت های مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی داشتن پروانه اشتغال معتبر ضروری می باشد


مطابق قانون، برای انجام فعالیت های مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی داشتن پروانه اشتغال معتبر ضروری می باشد و بر این اساس، دستگاه های اجرایی بایستی، موضوع داشتن پروانه اشتغال معتبر از سازمان نظام مهندسی کشاورزی را به عنوان يكي از شروط شركت در معاملات حوزه كشاورزي و ثبت در سامانه تداركات الكترونيكي دولت از سامانه مربوطه اين سازمان استعلام و واكشي نمايند.

ادامه مطلب...

ضامن پایداری سازمان های حرفه ای ارتقای جایگاه پروانه اشتغال به کار حرفه ای اعضای آنها می باشد

رییس سازمان مرکزی در شورای هماهنگی رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها:

ضامن پایداری سازمان های حرفه ای ارتقای جایگاه پروانه اشتغال به کار حرفه ای اعضای آنها می باشد

رییس سازمان مرکزی گفت: ضامن پایداری و ماندگاری سازمان های صنفی و حرفه ای، ارتقای جایگاه پروانه اشتغال به کار حرفه ای اعضای آنها و نظام بخشیدن به فعالیت های حرفه ای می باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در جلسه هفتگی شورای هماهنگی رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها، با تأکید بر اهمیت پروانه اشتغال حرفه ای، اظهار داشت: مطابق آیین نامه اجرایی قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی، تنها مرجع قانونی صدور پروانه اشتغال برای اشخاص حقیقی و حقوقی، این سازمان می باشد و پروانه صادره از سوی سازمان، مجوز رسمی فعالیت آنها می باشد.
وی تصریح کرد: برای انجام فعالیت های مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی داشتن پروانه اشتغال معتبر ضروری می باشد و بر همین اساس، دستگاه های اجرایی بایستی در واگذاری امور و فعالیت های کشاورزی به فعالین این حوزه، پروانه اشتغال معتبر صادره از سازمان نظام مهندسی را مبنای کار خود قرار داده و ضمن ارسال یک نسخه از قرارداد منعقده دستگاه اجرایی با اعضاء به سازمان نظام مهندسی استان، درصد حق النظاره سازمان نظام مهندسی را از قراردادهای یاد شده کسر نمایند.
شایان ذکر است در این نشست، گزارش اجرای تکالیف تبصره 3 ماده (83) آیین نامه اجرایی قانون تاسیس توسط خزانه دار شورای مرکزی و گزارش ساماندهی مسؤولین فنی واحدهای پرورش طیور در استان های فارس و مازندران توسط رؤسای سازمان های مربوطه ارائه شد.

ادامه مطلب...

برای انجام فعالیت های مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی داشتن پروانه اشتغال معتبر ضروری می باشد

رییس سازمان مرکزی در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:
برای انجام فعالیت های مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی داشتن پروانه اشتغال معتبر ضروری می باشد

رییس سازمان مرکزی در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: برای انجام فعالیت های مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی داشتن پروانه اشتغال معتبر ضروری می باشد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در نامه شاهرخ رمضان نژاد به رزم حسینی آمده است: در راستاي ايجاد شفافيت مالي، مبارزه با فساد اداري و محيط رقابت پذير و سالم و عدالت اقتصادي موضوع آيين‌نامه نحوه فعاليت دستگاههاي اجرايي در سامانه تداركات الكترونيكي دولت مصوب هيات محترم وزيران و به موجب ماده (۳) آيين‌نامه اجرايي قانون تاسيس سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي جمهوري اسلامي ايران ، مصوب هيات وزيران، دستگاههاي دولتي موظفند طرح ها و پروژه‌هاي كشاورزي و نيز انجام مشاوره و پيمانكاري موضوع آيين‌نامه را صرفا به اشخاص حقيقي و حقوقي داراي پروانه در زمينه هاي تخصصي در حدود صلاحيت و رتبه آنها ارجاع نمايند. براين اساس اين سازمان با هدف تسهيل و تسريع امور مرتبط با صدور پروانه را بصورت الكترونيكي و برخط انجام مي دهد و اصالت و اعتبار پروانه هاي صادره در سامانه سازمان به آدرس sanka.agrieng.org قابل سنجش بوده و پروانه هاي صادره داراي QRcode براي اعتبار سنجي مي باشند.
در بخش دیگری از این نامه آمده است: با توجه به رسالت وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به نظارت و پايش و اجراي صحيح مقررات ناظر بر ايجاد سامانه و با توجه به ذيل ماده (۱) آيين‌نامه نحوه فعاليت دستگاههاي اجرايي در سامانه تداركات الكترونيكي دولت كه دستگاه هاي مشمول موظف به ثبت و درج كليه مراحل انعقاد قرارداد هاي بزرگ و متوسط از مرحله در خواست تا خاتمه قرارداد در سامانه شده اند و همچنين با امعان نظر به ماده 5 آيين نامه مذكور كه اشعار مي دارد: وزارت صنعت، معدن و تجارت (مركز توسعه تجارت الكترونيكي) مكلف است ستاد (سامانه تداركات الكترونيكي دولت) را به گونه اي ارائه نمايد كه تمام اشخاص اعم از مناقصه گذار و مناقصه گر فاقد شرايط شركت در معامله را به صورت الكترونيكي واپايش (كنترل) نمايد.
رییس سازمان مرکزی در این نامه از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار شد تا در راستاي ايجاد شفافيت مالي و اجراي صحيح مقررات و تحقق منويات قانونگذار در خصوص اجراي ماده (۳) آيين‌نامه اجرايي قانون تاسيس سازمان نظام مهندسي، موضوع داشتن پروانه اشتغال معتبر از اين سازمان، به عنوان يكي از شروط شركت در معاملات حوزه كشاورزي و ثبت در سامانه تداركات الكترونيكي دولت از سامانه اين سازمان استعلام و واكشي نمايد.

ادامه مطلب...

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.