wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها"

جلسه مشترک روسای دو سازمان امور اراضی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برگزار گردید

مهندس کبیری رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با مهندس اورنگی رئیس سازمان امور اراضی در روز شنبه مورخ 5/3/97 دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور مهندس خلف باغی معاون برنامه ریزی و توسعه کارآفرینی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و معاونین سازمان امور اراضی کشور برگزار گردید دو طرف در خصوص مسائل مختلف در حوزه واگذاری وظایف تصدی گری سازمان امور اراضی در دو حوزه "حفظ کاربری" و "واگذاری اراضی و نظارت بر اراضی واگذار شده" گفتگو کردند.

مهندس کبیری با اشاره به "نظام صدور مجوز مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی" ابلاغی وزیر جهاد کشاورزی بیان داشتند که در این ابلاغیه با احصای وظایف قابل ارائه مراکز خدمات کشاورزی که شامل کلیه امور تصدیهای وزارت جهاد کشاورزی از جمله تصدیهای مربوط به سازمان امور اراضی می گردد، کلیه واحدهای ارائه دهنده خدمات در بخش کشاورزی را ملزم به فعالیت در چارچوب این نظام و تطبیق شرایط بر اساس مفاد آن نموده است. همچنین کلیه دستگاه های دولتی مجاز به انعقاد قرارداد و ارجاع کارهای دولتی به غیر از این مراکز نمی باشند.

ایشان در خصوص توافق فیمابین دو سازمان درخصوص واگذاری وظایف تصدی گری در دو حوزه "حفظ کاربری" و همچنین "واگذاری اراضی و نظارت بر اراضی واگذار شده" و نامه اخیر مرکز نوسازی و تحول اداری مبنی بر لزوم رعایت شیوه نامه جامع واگذاری تصدی ها و الزام برگزاری مناقصه برای واسپاری کارها و تعارضی که با نظام صدور مجوز مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی ایجاد می کند، عنوان کرد برای رعایت مفاد دو ابلاغیه لازم است داشتن شرایط نظام صدور مجوز مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی جزو مدارک و ضوابط متقاضیان شرکت در مناقصه قرار گیرد یا اینکه بر مبنای این نظام مجوز ترک تشریفات مناقصه در استان صادر گردد.

در ادامه مهندس خلف باغی با اشاره به قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و قانون افزایش بهره وری که داشتن پروانه و رتبه از نظام مهندسی را شرط انعقاد قرارداد و ارجاع کارهای دولتی به اشخاص حقیقی و حقوقی دانسته بر لزوم رعایت مفاد این دو قانون در شیوه نامه جامع واگذاری تصدی ها تاکید کرد.

وی با بیان برخی مشکلات و تفسیرهای نادرست سازمان های جهاد کشاورزی در برخی استانها، خواستار رفع ابهام استانهای جهاد کشاورزی استانها در خصوص بلامانع بودن استفاده از عوامل اجرایی سازمان نظام مهندسی در تهیه گزارشات نظارتی مربوطه و همچنین ملاک عمل قراردادن استعلامات این سازمان در صدور مجوزهای تغییرکاربری و واگذاری اراضی به بهره بردار  شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه کارآفرینی سازمان نظام مهندسی در خصوص تبعات حذف موافقت اصولی در فرآیند صدور مجوز تغییر کاربری و واگذاری اراضی نیز توضیحاتی ارائه داد.

مهندس اورنگی رئیس سازمان امور اراضی کشور، ضمن تایید و موافقت با پیشنهادات ارائه شده در خصوص دستور به اصلاح موارد قول مساعد داد.

مقرر شد ضوابط و شرایط برگزاری مناقصات و یا اخذ مجوز ترک تشریفات با سازمان نظام مهندسی طی جلساتی تعیین و ابلاغ گردد.

در خصوص ملاک عمل قراردادن استعلامات سازمان نظام مهندسی و نیز استفاده از عوامل اجرایی سازمان نظام مهندسی در تهیه گزارشات فنی و اجرایی مقرر شد نامه ای به استانها ابلاغ گردد.

همچنین مقرر شد طی جلساتی با دفتر واگذاری راهکارهای حل مشکل حذف موافقت اصولی از فرآیند صدور مجوز واحدهای تولیدی بررسی و پیشنهاد گردد.

 

 

آخرین ویرایش در سه شنبه, 12 تیر 1397

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.