wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها"

با اجرای نظام سهم بری دانش از تولید (سدات) جایگاه علم و دانش در ارتقای بهره وری نهادینه می شود

رییس سازمان مرکزی در نامه ای به رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها:

با اجرای نظام سهم بری دانش از تولید (سدات) جایگاه علم و دانش در ارتقای بهره وری نهادینه می شود

نظام اجرایی سهم بری دانش از تولید در کشاورزی ایران تحت عنوان طرح سدات، در راستای اجرای سیاست سازمان در حوزه اشتغال مبتنی بر مدل دانش مزدمحوری و جایگزینی آن با اشتغال دستمزدمحور، از طریق عقد قراردادهای سهم بری دانش از تولید فیمابین صاحبان دانش و واحدهای تولیدی، به منظور افزایش عملکرد واحدهای تولیدی و نهادینه کردن فرهنگ مشاوره و جایگاه علم و دانش در ارتقای بهره وری و ایجاد یک رابطه نظام مند و پایدار بین صاحب واحد تولیدی و مهندس کشاورزی به عنوان صاحب دانش، تهیه و تدوین شده است. طرح یادشده بایستی در مقیاس استانی و برای هر محصول بر اساس شرایط منطقه ای، وضعیت صاحبان واحدهای تولیدی و صاحبان دانش که مشترکاً مجری طرح می باشند، تدوین و عملیاتی گردد.

ادامه مطلب...

رفع ممنوعیت صادرات دو محصول کشاورزی ایران به روسیه تا یک ماه آینده

رفع ممنوعیت صادرات دو محصول کشاورزی ایران به روسیه تا یک ماه آینده

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: بازدید از بسترهای تولیدی در ایران توسط روسیه تا ۱۰ روز آینده انجام و تا یک ماه آینده ممنوعیت و محدودیت صادرات دو محصول کشاورزی ایران به روسیه برطرف خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم به نقل از ایانا، شاهپور علایی مقدم رئیس سازمان حفظ نباتات کشور، در حاشیه هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی در بوستان گفتگو، در رابطه با رفع مشکلات صادراتی با روسیه، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی جلسات و مذاکراتی که با روسیه، سرویس فدرال مواد بهداشتی و گیاهی و دامی روسیه و سرویس فدرال حمایت از مصرف کنندگان این کشور داشتیم و با توجه به تغییر پروتکلی که انجام شده بود، مقرر شد طی مدت ۲۰ روز که روسیه در تعطیلات ماه ژاونویه است، ایران بسترهای تولید، تولیدکنندگان و سمومی که در کشور برای تولیدات سبزی و صیفی و عمدتا در گلخانه ها استفاده می شود را برای روسیه ارسال کند.

وی افزود: تیم ایران هم ۲۵ روز پیش سفری را به روسیه داشت که در این کشور مقرر شد پس از تعطیلات ژانویه تیم روسیه از گلخانه ها و تولیدات در ایران بازدید کنند؛ امروز جلسه ای را با سرویس فدرال و رئیس سازمان حفظ نباتات روسیه داشتیم و توافق شد تا در اولین فرصت بازدید از بسترهای تولید در ایران انجام شود.

علایی مقدم خاطرنشان کرد: روسیه اعلام آمادگی کرده تا پس از این بازدید کلیه محدودیت ها و ممنوعیت هایی را که به دلیل تغییر پروتکل ایجاد شده است از میان بردارد.

وی افزود: ایران و روسیه دو تفاهم نامه را با هم خواهند داشت که در سفر رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی به این کشور به امضا خواهد رسید که این تفاهم نامه ها در رابطه با نحوه مدیریت و استفاده از آفت کش ها و تبادل اطلاعات قرنطینه ای میان دو کشور است و متن این تفاهم نامه ها امروز نهایی شده است و در این سفر، به امضای وزرای کشاورزی دو کشور خواهد رسید.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور تصریح کرد: ما مشکلی برای صادرات به کشور های دیگر نداریم و نسبت به ماه گذشته حدود ۱۲ هزار تن افزایش صادرات به کشورهای هدف را داشته‌ایم.

وی، با بیان این که دو محصول ایرانی توسط روسیه با ممنوعیت و محدودیت صادرات مواجه هستند، افزود: فلفل دلمه ای و سیب دو محصول محدود شده توسط روسیه هستند که در خصوص سیب پس از بازدید از سردخانه های ما و در بحث فلفل دلمه ای پس از بازدید از گلخانه ها، این ممنوعیت و محدودیت برطرف خواهد شد.

علایی مقدم گفت: بازدید از بسترهای تولیدی در ایران تا ۱۰ روز آینده انجام و تا یک ماه آینده ممنوعیت و محدودیت صادرات ۲ محصول کشاورزی ایران به روسیه برطرف خواهد شد.

وی در رابطه با اخبار منتشر شده از معدوم سازی فلفل دلمه ای ایران در جمهوری آذربایجان، با بیان این که این اخبار منبع موثقی ندارد و در شبکه های مجازی منتشر می‌شود، عنوان کرد: ممنوعیت یا بازگشت محصولات تابع پروتکل هایی است و اگر محصولی به کشور بازگردانده شود باید تابع شرایط قرنطینه ای باشد؛ روز گذشته در نامه ای که به مراکز قرنطینه ای در پایانه های مرزی کشور با جمهوری آذربایجان ابلاغ شد، هیچ گونه گزارشی مبنی بر برگشت محصولات کشاورزی از کشور آذربایجان گزارش نشده است.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور ادامه داد: در خصوص امحای محصولات هم با حفظ نباتات آذربایجان مکاتبه داشتیم، هیچ گونه گزارشی مبنی بر ویروسی بودن محصول ایران ارائه نشده است و این اخبار را کاملا تکذیب می کنیم.

 

ادامه مطلب...

پاویون صاحبان دانش و پشتیبانان تولید در هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران

برای اولین بار در هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران انجام می شود:


پاویون صاحبان دانش و پشتیبانان تولید در هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران


برای اولین بار در هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران، فعالان و ارائه دهندگان خدمات تخصصی گیاهپزشکی در قالب پاویون صاحبان دانش و پشتیبانان تولید، آخرین فناوری ها و تکنولوژی های به کار گرفته در محیط های تولیدی کشاورزی را ارائه خواهند کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در پاویون صاحبان دانش و پشتیبانان تولید، مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی فعال در قالب مراکز خدمات تخصصی گیاهزشکی و عرضه نهادهای کشاورزی (سم و کود و ...) و کلینیک های گیاهپزشکی دستاوردهای خود را در معرض دید علاقمندان خواهند گذاشت.
هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران در تاریخ 28 دی الی 1 بهمن ماه امسال در محل مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو تهران برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است، پیرو اعلام ستاد برگزاری هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران، به  مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی و کلینیک های گیاهپزشکی حاضر در نمایشگاه به قید قرعه هشت جایزه حضور در نمایشگاه کشاورزی ترکیه تعلق خواهد گرفت.

ادامه مطلب...

هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران

در محل مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو تهران برگزار می شود:

هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران

هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران در تاریخ ۱۴ الی ۱۷ دی ماه امسال در محل مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو تهران با حضور ۱۰۵ شرکت تولیدکننده سموم، کودهای شیمیایی، بذر اصلاح شده و کود های آلی و زیستی کشور برگزار خواهد شد.

این رویداد نمایشگاهی با عنوان نمایشگاه تخصصی، همه ساله مورد استقبال گسترده کارشناسان و متخصصان و کشاورزان عزیز کشور واقع شده است؛ بطوری که دستاوردهای جدید در حوزه آفت کش ها در این رویداد به نمایش گذاشته شده و مستقیما به بازدیدکنندگان ارائه می شود.

شایان ذکر است نمایشگاه در تاریخ ۱۴ دی ماه ساعت ۱۵ با حضور مقامات ارشد وزارت جهاد کشاورزی و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونان و مدیران بخش های دولتی و غیردولتی افتتاح خواهد شد.

ادامه مطلب...

"دامدار کارت"؛ بستری برای ارائه تسهیلات یارانه‌ای به دامداران روستایی و عشایری

وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه آیین رونمایی از "دامدار کارت" در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

"دامدار کارت"؛ بستری برای ارائه تسهیلات یارانه‌ای به دامداران روستایی و عشایری

یکی از دغدغه های دامداران ما در بخش روستایی و عشایری موضوع تامین نقدینگی برای علوفه بوده و در سفرهای استانی هم این موضوع بسیار پررنگ است.

بخشی از حمایت ما در قالب "دامدار کارت" است که از طریق بانک کشاورزی تسهیلات ارزان قیمت به دامداران ارائه می شود و در گام اول "دامدار کارت" که امروز رونمایی شد، از فردا در اختیار دامداران روستایی و عشایری قرار خواهد گرفت.

تسهیلات "دامدار کارت" در سه سقف، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ میلیون تومانی در گام اول برای دامداران روستایی و عشایری در نظر گرفته شده و این تسهیلات با نرخ ترجیحی ارزان قیمت است.

"دامدار کارت" از این پس به عنوان بستری برای ارائه تسهیلات یارانه‌ای به دامداران روستایی و عشایری استفاده خواهد شد.

ادامه مطلب...

رئیس قرارگاه رصدخانه کشاورزی ایران منصوب شد

 

در حکمی از سوی وزیر جهاد کشاورزی، "کمال ربانی زاده" به سمت "رئیس قرارگاه رصدخانه کشاورزی ایران" منصوب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، به نقل از پاج، در بخشی از این حکم آمده است: انتظار است با راه‌اندازی رصدخانه و مرکز پایش اطلاعات، ضمن بهره گیری از ابزارهای نوین و ایجاد پایگاه داده و اطلاعاتی دقیق، قابل اعتماد و بر خط، زمینه لازم را برای بهره مندی آسان کلیه فعالان بخش کشاورزی به منظور برنامه ریزی فعالیت ها و پیش بینی اتفاقات پیش روی بخش فراهم آورید.

ادامه مطلب...

بررسی وضعیت پرورش دام سبک در وضعیت کنونی کشور

دانشکده علوم دامی در هفته پژوهش برگزار می‌کند:

بررسی وضعیت پرورش دام سبک در وضعیت کنونی کشور

 

مجری: دکتر عبدالحکیم توغدری، استادیار گروه تغذیه دام و طیور

 استاد مدعو: دکتر آرمین توحیدی، استاد گروه علوم دامی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران

زمان: دوشنبه ۲۲ آذرماه، ساعت ۱۸ الی ۲۰

ادامه مطلب...

مسئولین فنی برتر واحدهای پرورش طیور در کشور معرفی شد

برای اولین بار در بخش کشاورزی کشور:

مسئولین فنی برتر واحدهای پرورش طیور در کشور معرفی شد

همزمان با شانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و آبزیان، مسؤلین فنی برتر واحدهای پرورش طیور برای اولین بار در بخش کشاورزی کشور معرفی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، در این آیین که با حضور رئیس سازمان مرکزی، معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی و مدیران بخش کشاورزی استان خراسان رضوی برگزار شد، مهندس عليرضا زراعتی از خراسان رضوی، مهندس سیامند بهرام رش از آذربایجان غربی، مهندس حسین پردل شهری از خراسان جنوبی، مهندس اسماعیل تقی زاده از فارس، مهندس سید حسین موسوی از خراسان رضوی، مهندس محمد عزیز الهی از قم، مهندس شاپور والی خانی از لرستان، مهندس علی حسینی از تهران، مهندس بهبود غفاری از خراسان رضوی و مهندس محمد تقی بستان از مازندران به عنوان مسئولین فنی برتر معرفی شدند.

شایان ذکر است در این مراسم از مهدی انصاری از خراسان جنوبی و محمد تقی طلوع خراسانیان محبوب از خراسان رضوی به عنوان بهره برداران نمونه مشارکت کننده در طرح مسئولین فنی نیز تقدیر شد.

ادامه مطلب...

ثبت نام بیمه تکمیلی درمان

 

 

به اطلاع اعضاء محترم میرساند؛ با نزدیک شدن به موعد سررسید قرارداد بیمه درمان تکمیلی اعضاء و بهره برداران و با در نظر گرفتن شرایط و تعرفه های وزارت بهداشت و درمان در سال جدید، متأثر از ضریب خسارت بالای قرارداد جاری صندوق نزد شرکت بیمه دی، صندوق اقدام به رایزنی، مذاکره و استعلام طرح درمان تکمیلی از چند شرکت بیمه گر معتبر نمود که پس از بررسی های مختلف، شرایط و خدمات دهی شرکت بیمه ما وابسته به بانک ملت مورد تأئید قرار گرفت.

  در همین راستا تلاش گردیده طرحهای پیشنهادی از نظر سقف تعهدات، بهبود و ارتقاء یافته و بهترین تعهدات با مناسب ترین حق بیمه مورد استفاده اعضاء و بهره برداران محترم قرارگیرد. کلیه اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، بهره برداران و صاحبان واحدهای تولیدی می توانند از روز شنبه مورخ 13/09/1400 با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور به آدرس agrieng.org و یا سایت سانکا حداکثر تا روز پنج شنبه مورخ 16/10/1400 مصادف با میلاد امیرمومنان علی (ع)، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

شرایط اولیه قرارداد بیمه درمان تکمیلی به شرح ذیل می باشد :

  • مدت قرارداد از تاریخ 01/10/1400 لغایت 30/09/1401 بمدت یکسال و دارای دو طرح مجزا با سقف تعهدات متفاوت میباشد .
  • پرداخت حق بیمه هر نفر سالیانه طبق جدول حق بیمه ذیل بصورت اقساط و با شرایط ذیل قابل پرداخت می باشد:

- 40 درصد حق بیمه بصورت نقدی که به حساب شماره 1554848492 بانک ملت بنام صندوق تعاون و رفاه واریز می گردد

- مابقی طی3 فقره چک ( هر دو ماه یک فقره در وجه موسسه صندوق تعاون و رفاه صادر و ارسال می گردد)

- قرارداد برای کلیه اعمال جراحی فاقد دوره انتظار می باشد.

- فرانشیز قرارداد 20 درصد می باشد.

- کلیه امور بیمه ای اعم از آدرس بیمارستانها ، مراکز طرف قرارداد و همچنین دریافت معرفی نامه از طریق سایت شرکت بیمه ما  به نشانی bimehma.com قابل دسترس می باشد.

- کلیه بهره برداران و کارکنان آنها با ارائه مدارک معتبر می توانند در این دوره از مزایای بیمه تکمیلی درمان استفاده نمایند.

روش ثبت نام؛

لینک شرایط ثبت نام/ فرم ثبت نام/ جدول حق بیمه/ تعهدات بیمه برای اعضایی که بصورت حضوری ثبت نام می نمایند، در ذیل این فراخوان بارگذاری گردیده است.

  برای کسب اطلاعات بیشتر با امور بیمه صندوق سرکار خانم معصومی با شماره تلفن 09193835116 تماس حاصل فرمائید. امید است باتوجه به همت و همراهی تمامی همکاران محترم درجهت افزایش کیفیت خدمات درمان و سلامت به اعضاء، بهره برداران و صاحبان واحدهای تولیدی شاهد مشارکت حداکثری باشیم.

 

ثبت نام حضوری؛ 

شرایط ثبت نام بیمه درمان تکمیلی

فرم ثبت نام

جدول حق بیمه

تعهدات بیمه

 

منتظر خدمات جدید بیمه ای بیمه ما (وابسته به بانک ملت) باشید..........

 

ادامه مطلب...

مسؤولین فنی صاحب دانش با بکارگیری اصول پرورش صحیح و علمی ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش می دهند

بهره بردار نمونه مشارکت کننده در طرح مسئولین فنی از خراسان جنوبی

مسؤولین فنی صاحب دانش با بکارگیری اصول پرورش صحیح و علمی ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش می دهند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سنم، مهندس مهدی انصاری با اشاره به ضرورت حضور اثربخش مسؤولین فنی در واحدهای تولیدی اظهار داشت: بکارگیری مدیران فنی در واحدهای پرورش می توان ضمن کاهش استفاده از داروهای آنتی‌بیوتیک، سلامت و امنیت غذایی جامعه را نیز فراهم نماییم.

وی گفت: با بهره‌گیری از مدیران فنی معرفی شده از طرف سازمان نظام مهندسی کشاورزی در مجموعه خود، ضریب تبدیل واحدها از بالای ۲به ۱.۷ و میزان تلفات نیز از ۲۰ درصد به زیر ۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: با کاهش ضریب تبدیل به میزان ۰.۱ نیاز به واردات نهاده های ذرت و سویا به میزان ۲۰ میلیون تن در هر ماه کاهش می‌یابد و این خود نشان‌دهنده ضرورت حضور اثربخش مسؤولین فنی در واحدهای تولیدی می باشد.

ادامه مطلب...

حضور کارشناس فنی مجرب در واحد پرورشی طیور باعث ارتقای بهره وری و افزایش درآمد واحد تولیدی می شود

بهره بردار نمونه مشارکت کننده در طرح مسئولین فنی از خراسان رضوی:

حضور کارشناس فنی مجرب در واحد پرورشی طیور باعث ارتقای بهره وری و افزایش درآمد واحد تولیدی می شود

بهره بردار نمونه مشارکت کننده در طرح مسئولین فنی از خراسان رضوی گفت: حضور کارشناس فنی مجرب در واحد پرورشی طیور باعث ارتقای بهره وری و افزایش درآمد واحد تولیدی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی طلوع خراسانیان محبوب ضمن تقدیر از اقدام سازمان نظام مهندسی کشاورزی در خصوص استقرار مسئولین فنی در واحدهای تولیدی، افزود: تولید کننده ای موفق می باشد که با بکارگیری مسئول فنی کارشناس مجرب و کاربلد، اصول و معیارهای علمی و فنی را در واحد تولیدی خود اعمال می کند.

ادامه مطلب...

آیین تقدیر از مسؤلین فنی برتر واحدهای پرورش دام و طیور

با حضور رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور،معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان خراسان رضوی و مدیران سازمان نظام مهندسی استان در سالن همایش مرکز نمایشگاه های بین المللی مشهد مقدس

ادامه مطلب...

تفاهم نامه همکاری ۴ جانبه برای ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی امضا شد

مراسم امضای تفاهم نامه همکاری چهار جانبه اجرای طرح‌ های کشاورزی در مناطق محروم کشور، بین وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و صندوق کارآفرینی امید، در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه این مراسم:

این تفاهم نامه در زمینه اشتغال زایی در حوزه روستایی، در بخش کسب و کارهای خُرد کشاورزی، گلخانه های کوچک مقیاس، برندسازی در کشاورزی، توسعه کشت گیاهان دارویی، پرورش شتر و حوزه‌ های شیلاتی و دامپروری به امضا رسید.

این اقدامات با استفاده از تسهیل‌ گری بنیاد برکت، حمایت صندوق کارآفرینی امید و ظرفیت‌ های مالی تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ و نظارت وزارت امور اقتصادی و دارایی اجرا خواهد شد.

ادامه مطلب...

ثبت نام دوره آموزشی راهکارهای افزایش بهره وری در گلخانه

به اطلاع کلیه کارشناسان ، گلخانه داران و گلخانه سازان می رساند، چهارمین دوره راهکارهای افزایش بهره وری در گلخانه توسط مرکز توان افزایی و مهارت آموزی راهبر پیشگامان آموت با همکاری بزرگترین مراکز تحقیقاتی و آموزشی Delphy در هلند و Tecnova در اسپانیا با مشارکت و نظارت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، در هفته اول بهمن ماه 1400 همزمان با بازدید از بزرگترین نمایشگاه (IPM ESSEN 2022)  آلمان ، به مدت 10 روز برگزار خواهد گردید .

مهلت ثبت نام تا 30 آذر 1400

هلند-اسپانیا-آلمان

زمان برگزاری : هفته اول بهمن 1400

جهت ثبت نام با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

09357694538

02634202195-7

ادامه مطلب...

برگزاری مجمع عمومی سال 1399 سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور

توسط سازمان مرکز انجام می شود:
برگزاری مجمع عمومی سال 1399 سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور

مجمع عمومی سال 1399 سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور توسط سازمان مرکزی برگزار می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، به منظور ارائه گزارش عملکرد شورای مرکزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مجمع عمومی سال 1399 برگزار می گردد.
استماع گزارش مالی خزانه دار شورای مرکزی، تعیین موسسه حسابرسی برای رسیدگی به حساب ها، ترازنامه ها و بیلان عملکرد سالانه سازمان مرکزی و پیشنهاد هر گونه تغییر و اصلاح در آیین نامه ها و دستورالعمل های های سازمان به شورای مرکزی از سایر مواردی است که به عنوان دستور جلسه مجمع مذکور اعلام شده است.
شایان ذکر است است مجمع عمومی سال 1399، روز دوشنبه اول آذرماه سالجاری (ساعت 11:30-10:00) با حضور نمایندگان مجامع استانی (هر استان دو نفر) در محل سالن اجتماعات استاد شهریار (واقع در خیابان وصال شیرازی تهران) برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب...

انعقاد تفاهم نامه همکاری های آموزشی فیمابین معاونت آموزشی و فنی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور


به منظور آگاهی سازی و ارتقاء توانمندی های کلینیک های گیاه پزشکی در جهت افزایش ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی، تفاهم نامه همکاری های آموزشی فیمابین معاونت آموزشی و فنی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور منعقد شد.
هدف از این تفاهم نامه؛ برگزاری دوره های آموزشی تخصصی ویژه کلینیک های گیاه پزشکی می باشد که مقرر است آخرین و به روز ترین یافته ها در ارتباط با نحوه مدیریت موثر و کاربردی آفات، بیماری ها و علف های هرز 20 محصول استراتژیک کشور در قالب 60 دوره آموزشی مجزا، توسط اساتید و محققین برجسته گیاه پزشکی تدریس شوند.
نسخه نویسی موثر و کارآمد و ارائه مشاوره های تخصصی به منظور کمک به تولید محصولات کشاورزی عاری از آلودگی، افزایش بهره وری از طریق کاهش خسارت عوامل زیان بار محصولات کشاورزی، تولید محصولات صادرات محور و گواهی شده از جمله وظایف کلینیک های گیاه پزشکی می باشد که با پیاده سازی طرح توانمندسازی کلینیک ها از طریق ارائه آموزش های تخصصی و روزآمد در قالب تفاهم نامه مذکور این مهم تحقق خواهد یافت.

ادامه مطلب...

صدور گواهینامه آموزشی بین المللی جهت فراگیران دوره آموزشی "مبانی و اصول بکارگیری زبان انگلیسی در کسب و کارهای کشاورزی"

 

به اطلاع می رساند؛
سری اول دوره آموزشی " مبانی و اصول بکارگیری زبان انگلیسی در کسب و کارهای کشاورزی " در قالب 6 ترم 10 ساعته توسط معاونت آموزشی و فنی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با همکاری شرکت پویا راهکار خاورمیانه برگزار گردید و جهت فراگیران ضمن صدور گواهینامه آموزشی مجزا برای هر ترم توسط سازمان مرکزی، گواهینامه آموزشی بین المللی توسط دانشگاه ابن سینا گرجستان پس از ارزشیابی نهایی صادر گردید.
خدمات آموزش انگلیسی کسب و کار با هدف "ظرفیت سازی منابع انسانی" از طریق ارتقای قابلیت های ارتباطی و انگلیسی اشخاص در قالب کارگاه های آموزشی در سطوح گوناگون به منظور" افزایش توانایی شخصی فراگیران"، "بهبود سطح ارتباط موثر بین المللی" و "حضور هرچه موفق تر در نشست ها، کنفرانس ها و سمینارها، نمایشگاه ها، مجامع و جوایز منطقه ای و بین المللی" از اهداف و نتایج حاصل از برگزاری این دوره آموزشی بوده است.

لازم به ذکر می باشد که سری دوم دوره آموزشی مذکور در دو سطح مقدماتی (8 ترم 16 ساعته) و پیشرفته (6 ترم 10 ساعته) هم اکنون در حال ثبت نام و برگزاری می باشد که علاقمندان می توانند جهت ثبت نام در دوره های آموزشی مذکور به سامانه آموزش سازمان مراجعه نمایند.

ادامه مطلب...

قابل توجه اعضای حقیقی و حقوقی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی


به اطلاع اعضای حقیقی و حقوقی می رساند؛ بر اساس بخشنامه رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، در راستای رسالت سازمان مبنی بر نظام بخشی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و حمایت از حقوق شاغلین حرفه ای و بهره مندان از خدمات ایشان از طریق ایجاد شفافیت و عدالت اقتصادی، اعضای حقیقی و حقوقی سازمان موظفند؛
کلیه قراردادهای مشاوره و پیمانکاری خود با اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی و دستگاه های دولتی را از طریق پروفایل عضویت خود در سامانه خدمات الکترونیکی (سانکا)، ثبت و به سازمان اعلام نمایند.
بدیهی است در بررسی عوامل امتیاز آور تعیین صلاحیت و رتبه بندی، صرفا قرارداهای ثبت شده در سامانه یاد شده ملاک عمل قرار خواهد گرفت.
مشاهده و دریافت راهنمایی ثبت و اعلام قراردادها در سامانه سانکا

دانلود فیلم آموزشی ثبت و اعلام قراردادها در سامانه سانکا

ادامه مطلب...

فراخوان آموزش و استخدام کارشناس شیلات

 

به اطلاع دانش آموختگان رشته شیلات و پرورش آبزیان می رساند؛

معاونت آموزشی و فنی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با همکاری مرکز توان افزایی و مهارت آموزی پردیس میگو مکران جاسک در نظر دارد در راستای اجرای طرح توان افزایی و مهارت آموزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، تعدادی از دانش آموختگان رشته تحصیلی شیلات و پرورش آبزیان را به صورت رایگان، در زمینه پرورش میگو آموزش دهد که این کارشناسان پس از طی دوره آموزشی مورد نظر و ارزیابی پایان دوره در شرکت پردیس میگو مکران جاسک استخدام خواهند شد. علاقه مندان می توانند درخواست کتبی خود را (با ذکر نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره نظام مهندسی، مقطع و رشته تحصیلی، آدرس محل سکونت و شماره موبایل) به یکی از روش های زیر ارسال نمایند:

1- ارسال درخواست کتبی به شماره واتساپی 09901907349  .

2- ارسال درخواست کتبی به ایمیل معاونت آموزشی و فنی سازمان به نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید .

3- ارسال درخواست کتبی به دبیرخانه سازمان مرکزی به شماره فکس: 88952146 - 021

نشانی دبیرخانه: تهران، بلوار کشاورز، خیابان برادران شهید عبدالله زاده، خیابان شهید شهرستمی (شقایق)، پلاک 2 کدپستی: 1415631169

مهلت ارسال درخواست کتبی: تا 30 آبان ماه 1400

شرایط مورد نظر برای انتخاب مهارت آموزان و کارشناسان به شرح زیر می باشد:

1- دانش آموخته رشته شیلات و پرورش آبزیان

2- عضویت در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

3- علاقه مند و برخوردار از  انگیزه، ویژگی و روحیه کار و اشتغال در مزارع

4- خانواده محترم شهدا، ایثارگران و دانش آموختگان بومی در اولویت می باشند.

اطلاعات تکمیلی فراخوان:

  • ظرفیت پذیرش 50 نفر کارشناس جهت مهارت آموزی با اخذ تعهد رسمی از متقاضی جهت اشتغال
  • زمان برگزاری و مدت دوره آموزشی: 1 الی 30 آذر ماه 1400
  • ظرفیت جذب 40 نفر مهارت آموز جهت استخدام پس از ارزشیابی نهایی
  • محل فعالیت: استان هرمزگان،‌ مزارع پرورش و تولید میگو واقع در شهرستان جاسک

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 9 88969977 021 داخلی 109 یا شماره مستقیم 88988797 021 تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلب...

آغاز به کار سامانه اعلام تخلفات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان مرکزی خبر داد:

آغاز به کار سامانه اعلام تخلفات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

جمهوری اسلامی ایران


سامانه اعلام تخلفات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران با شعار نظارت همگانی، کارآمدی سازمانی راه اندازی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان مرکزی اظهار داشت: در راستای تقویت نظارت بر حسن اجرای وظایف فنی و حرفه ای اعضای سازمان، حسن اجرای مقررات و قوانین مربوط به امور کشاورزی و منابع طبیعی و همچنین نظارت بر انجام وظایف قانونی توسط عوامل اجرایی سازمان، سامانه اعلام تخلفات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی راه اندازی شد.
رفیعی تصریح کرد: با راه اندازی سامانه یاد شده، هر فرد ایرانی و فعال در حوزه کشاورزی، در صورت مشاهده تخلف و یا هر گونه انحراف از ضوابط و مقررات از طرف کارکنان، اعضای و همچنین بهره مندان و ذینفعان سازمان و نارضایتی از عملکرد عوامل اجرایی می تواند با مراجعه به این سامانه (به آدرس https://sanka.agrieng.org) و یا از طریق پایگاه اطلاع رسانی سنم (www.agrieng.org) تخلف مربوطه را اعلام نماید تا در اولین فرصت ممکن تخلف اعلام شده پیگیری و نتیجه آن نیز به فرد اعلام کننده منعکس می گردد.
مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان مرکزی افزود: سامانه یاد شده طوری طراحی شده است تا فرد اعلام کننده تخلف بتواند با اختیار با اعلام مشخصات خود و یا بدون نام، تخلف مشاهده شده را در این سامانه ثبت و اعلام نماید.
وی اظهار داشت: بدون شک، مشارکت تمامی اعضای و ذینفعان و شکل گیری نظارت همگانی، زمینه کارآمدی بیش از پیش سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در بخش را فراهم خواهد نمود.

ادامه مطلب...

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.