wrapper

جدیدترین خبرها


سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران

Agricultural and Natural Resources Engineering Organization of IRAN

"سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها"

دوره های مهارت آموزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی موجب تلفیق علوم وفنون کشاورزی در واحدهای تولیدی شده است

مهارت آموز موفق مرکز مهارت آموزی و توان افزایی 1119 مرغ مادر ماکادام زاهدان:

دوره های مهارت آموزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی موجب تلفیق علوم وفنون کشاورزی در واحدهای تولیدی شده است

مهارت آموز موفق مرکز مهارت آموزی و توان افزایی 1119 مرغ مادر ماکادام زاهدان گفت: دوره های مهارت آموزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی موجب تلفیق علوم وفنون کشاورزی در واحدهای تولیدی شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم استان سیستان و بلوچستان، مهندس حامد زنگوئی در گفتگوی اختصاصی با سنم، گفت: برگزاری دوره های مهارت آموزی باعث می شود دانش آموختگان در واحدهای تولیدی حضور پیدا کنند و از نزدیک با روش های عملی و تجربی آشنا گردند که خود موجب تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و اشتغال دانش آموختگان در بخش خصوصی و در نهایت کاهش مشکلات اقتصادی و افزایش بهره وری واحدهای تولیدی می گردد.

مهندس زنگوئی با اشاره به این که مراکز مهارت آموزی نقش موثری در توانمند نمودن مهارت آموزان دارند، اظهار داشت: این مراکز می بایست با اعتماد به مهارت آموزان، برگزاری کارگاه های آموزشی وجلسات پرسش و پاسخ و ایجاد فضای مناسب جهت یادگیری به تربیت و توانمند نمودن دانش آموختگان نیز بپردازند.

وی تصریح کرد: روش اجرای دوره های مهارتی در این مراکز باید به شیوه استاد و شاگردی یا مدرسه در مزرعه باشد و تلاش شود تا مهارت آموز از صفر تا صد مهارت ها را فرا گیرند.

زنگوئی افزود: انتظار می رود این مراکز نسبت به تدوین و ارائه استانداردهای آموزشی مورد نیاز مهارت آموز، برگزاری دوره های توجیهی و انتقال تجربیات و افزایش دانش عملی مهارت آموزان اهتمام ورزند.

وی خاطر نشان کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با ایجاد و توسعه مراکز مهارت آموزی موجبات ارتقای مهارت و دانش عملی دانش آموختگان و آماده نمودن آنان برای حضور فعال در عرصه تولید محصولات کشاورزی و صنعت دام و طیور را فراهم کرده است و برنامه ریزی لازم به منظور تعیین نیازهای آموزشی عملی و پاسخگویی به رفع این نیاز ها را در دستور کار خود قرار داده است.

شایان ذکر است، حامد زنگوئی، همزمان با طی دوره مهارت آموزی، در شرکت تعاونی 1119 مرغ مادر ماکادام جذب شده است.

ادامه مطلب...

مشارکت مراکز مهارت آموزی غیردولتی در اجرای برنامه های مهارت آموزی سازمان نظام مهندسی نمونه عینی مردمی کردن امور است

مدیر مرکز توان افزایی و مهارت آموزی شرکت تعاونی 1119 مرغ مادر ماکادام در زاهدان:

مشارکت مراکز مهارت آموزی غیردولتی در اجرای برنامه های مهارت آموزی سازمان نظام مهندسی نمونه عینی مردمی کردن امور است

مدیر مرکز توان افزایی و مهارت آموزی شرکت تعاونی 1119 مرغ مادر ماکادام در زاهدان گفت: مشارکت مراکز توان افزایی و مهارت آموزی غیردولتی در اجرای برنامه های مهارت آموزی سازمان نظام مهندسی نمونه عینی مردمی کردن امر مهارت آموزی در راستای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر مردمی کردن امور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم استان سیستان و بلوچستان، مهندس معین قزوینی پور اکبری در گفتگوی اختصاصی با سنم اظهار داشت: توسعه مراکز مهارت آموزی موجب ارتقای دانش عملی و مهارتی دانش آموختگان بخش و آماده شدن آنان برای حضور فعال در عرصه تولید می گردد.

وی با اشاره به این که یکی از عوامل مؤثر در افزایش تولید و بهره وری، افزایش دانش عملی و مهارتی کارشناسان پرورش و تولید به صورت مستمر است، تصریح کرد: واحد پرورش مرغ مادر 1119 از سال 84 شروع به فعالیت نموده است که تعداد 7 نفر کارشناس، دو نفر مرتبط و 5 نفر غیرمرتبط در این واحد مشغول به کار می باشند.

وی افزود با اشاره به طولانی بودن دوره پرورش و قرنطینه بودن واحد تولیدی متاسفانه ظرفیت این واحد برای پذیرش مهارت آموز محدود، بر توسعه مراکز مهارت آموزی تأکید کرد.

قزوینی تصریح کرد: این مرکز با تمام توان و امکانات خود آمادگی همکاری با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در انتقال تجارب و دانش فنی و کاربردی به مهارت آموزان و افزایش دانش تجربی آنها دارد.

وی اظهار داشت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با شناسایی واحدهای تولیدی نمونه و موفق جهت ایجاد و توسعه مراکز مهارت آموزی، تهیه استانداردهای آموزشی مناسب جهت آموزش اصولی و تقویت آموزش های مهارتی و ارائه آن به مرکز و همچنین شناسایی و معرفی مهارت آموزان با انگیزه، علاقه مند و منضبط نقش مؤثری در ارتقای دانش عملی و مهارتی دانش آموختگان بخش ایفاء می کند که خود موجب رونق اشتغال مولد و پایدار و افزایش تولید می گردد.

ادامه مطلب...

امضای تفاهم نامه همکاری فیمابین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و مرکز شتابدهی تخصصی کشاورزی توسعه تجارت بین الملل کسب وکار

در راستای اجرای برنامه های راهبردی و استراتژیک انجام شد:
امضای تفاهم نامه همکاری فیمابین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و مرکز شتابدهی تخصصی کشاورزی توسعه تجارت بین الملل کسب وکار


در راستای اجرای برنامه های راهبردی و استراتژیک و توسعه فعالیت های دانش بنیان و افزایش ضریب نفوذ دانش و ارتقاء بهره وری در بخش کشاورزی، تفاهم نامه همکاری فیمابین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و مرکز شتابدهی تخصصی کشاورزی توسعه تجارت بین الملل کسب وکار امضاء و مبادله شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شناسایی، آموزش، توانمندسازی و بکارگیری پتانسیل های فعالان، نخبگان، نوآوران و کسب و کارهای استارتاپی و نوپا بخش کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست و حمایت برای اشتغال دانش آموختگان و بکارگیری ظرفیت های موجود مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی این بخش با هدف توسعه بازار محصولات و خدمات دانش بنیان کشاورزی بر بستر شبکه تجاری کشاورزی از جمله مهمترین زمینه های همکاری تعیین شده در این تفاهم دوجانبه می باشد.

ادامه مطلب...

کسب تجربه کار مرتبط با رشته تحصیلی فرصت ارزشمندی است که از طریق مراکز مهارت آموزی به راحتی دراختیار دانش آموختگان قرار گرفته است

مهارت آموز موفق مرکز توان افزایی و مهارت آموزی شرکت پایش سبز معتمد:

کسب تجربه کار مرتبط با رشته تحصیلی فرصت ارزشمندی است که از طریق مراکز مهارت آموزی به راحتی دراختیار دانش آموختگان قرار گرفته است

مهارت آموز شرکت پایش سبز معتمد گفت: کسب تجربه کار مرتبط با رشته تحصیلی فرصت ارزشمندی است که از طریق مراکز توان افزایی و مهارت آموزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به راحتی در اختیار دانش آموختگان قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، مهندس رویا دلبری در گفتگوی اختصاصی با سنم، اظهار داشت: علیرغم کسب دانش آکادمیک، نداشتن تجربه و سابقه کار باعث شده است که ورود دانش آموختگان به محیط های کسب و کار دشوار باشد ولیکن طی دوره های مهارت آموزی و کسب تجربه زیرنظر متخصصین می تواند تا حد زیادی این موضوع را تسهیل نماید.

مهارت آموز موفق شرکت پایش سبز معتمد افزود: با توجه به سابقه درخشان این مرکز در رابطه با امور آزمایشگاهی و تعامل آن با ادارات و سازمان های مختلف، امکان کسب تجربه در چنین واحدی بسیار مغتنم بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است.

وی تصریح کرد: بدون تردید خواسته ی اصلی مهارت آموزان از مراکز مهارت آموزی ، انتقال دانش و تجربه و کیفیت آموزش آنها می باشد بطوریکه نیاز مهارت آموز را مرتفع نماید.

دلبری راه اندازی مراکز توان افزایی و مهارت آموزی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را اقدامی شایان توجه دانست و عنوان کرد: با حضور دانش آموختگان در مراکز توان افزایی و مهارت آموزی، ضمن تقویت باور و اعتماد به نفس، توانمندی های حرفه ای آنها برای راه اندازی واحدهای تولیدی و یا توسعه کار مورد نظر، تقویت می شود.

شایان ذکر است، مهندس رویا دلبری پس از طی دوره مهارت آموزی، به عنوان کارشناس آزمایشگاه، توسط شرکت پایش سبز معتمد جذب شده است.

ادامه مطلب...

توسعه مهارت آموزی و ارتقای تــوانمندی های دانش آمــوختگان متقاضی ورود به بازار کار از کارکردهای مهم مراکز توان افزایی و مهارت آموزی می باشد

مدیر مرکز توان افزایی و مهارت آموزی شرکت پایش سبز معتمد:

توسعه مهارت آموزی و ارتقای تــوانمندی های دانش آمــوختگان متقاضی ورود به بازار کار از کارکردهای مهم مراکز توان افزایی و مهارت آموزی می باشد

مدیر مرکز مهارت آموزی و توان افزایی پایش سبز معتمد گفت: توسعه مهارت آموزی و ارتقای تــوانمندی های دانش آمــوختگان متقاضی ورود به بازار کار از کارکردهای مهم مراکز توان افزایی و مهارت آموزی می باشد.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، مهندس الهامی در گفتگوی اختصاصی با سنم، عنوان نمود: مرکز مهارت آموزی و توان افزایی پایش سبز معتمد از سال 1390 شروع به فعالیت نموده و به عنوان آزمایشگاه معتمد سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه پایش زیست محیطی در بخش آب، پساب، خاک، هوا، صدا و ...، آزمایشگاه همکار اداره کل استاندارد و آزمایشگاه همکار جهادکشاورزی و نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مشغول به کار می باشد.

وی با اشاره به اثرگذاری دوره های مهارت آموزی در ارتقای توانمندی کارشناسان تصریح کرد: کسب آموزش های تئوری در دانشگاه به تنهایی برای ورود به بازار کار کافی نیست و حضور مهارت آموزان در مراکز مهارت آموزی سبب افزایش توانمندی، اعتماد بنفس و کسب تجربه آنها جهت ورود به بازار کار می گردد.

الهامی با اشاره به استقرار این واحد در محل دانشگاه پیام نور و دارا بودن فضای آزمایشگاهی استاندارد، از این مسئله به عنوان یک امتیاز بزرگ برای جذب نیروی مهارت آموز برای این شرکت نام برد.

وی افزود: شرکت پایش سبز معتمد به عنوان آزمایشگاه خاکشناسی نیز با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان همکاری می نماید که از دانش آموختگان رشته های مرتبط در زمینه مهارت آموزی استقبال می نماید. توقع این شرکت از مهارت آموز رعایت کلیه اصول اخلاقی و انضباطی، اشتیاق برای کسب دانش و تجربه جدید است.

مدیر مرکز مهارت آموزی در انتها ضمن قدردانی از اقدامات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در زمینه توسعه مراکز مهارت آموزی و بهره گیری از ظرفیت های آنها برای ارتقای توانمندی های حرفه ای کارشناسان، خواهان اطلاع رسانی بیشتر موضوع به دانش آموختگان و جذب مهارت آموز بیشتر شد.

ادامه مطلب...

دوره های مهارت آموزی ضمن ارتقای توانمندی اعتماد به نفس مهارت آموزان را نیز تقویت می کند

مهارت آموز موفق مرکز مهارت آموزی و توان افزایی رویال چیلک:
دوره های مهارت آموزی ضمن ارتقای توانمندی اعتماد به نفس مهارت آموزان را نیز تقویت می کند

مهارت آموز موفق مرکز مهارت آموزی و توان افزایی رویال چیلک گفت: دوره های مهارت آموزی ضمن ارتقای توانمندی، اعتماد به نفس مهارت آموزان را نیز تقویت می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، مهندس سعید عبدالرحیمی در گفتگوی اختصاصی با سنم اظهارداشت: اینجانب به مدت دو سال در زمینه کاشت توت فرنگی گلخانه ای فعالیت کردم اما هر دو دوره بدلیل عدم مهارت کافی متاسفانه با شکست مواجه شدم تا اینکه یک دوره مهارت آموزی در این مرکز شرکت کرده و اکنون با دانشی که کسب نموده ام و اعتماد به نفسی که پیدا کردم، تولید اینجانب به صورت چشمگیری بالا رفته است.
سیعد عبدالرحیمی یکی از مهارت آموزان موفق مرکز مهارت آموزی و توان افزایی رویال چیلک با اشاره به ضرورت و نقش دوره های مهارت آموزی در ارتقای توانمندی کارشناسان تصریح کرد:
مرکز مهارت آموزی و توان افزایی رویال چیلک به مدیریت مهندس صدیق نیا همواره مهارت آموزان را رصد می کنند و نکات کلیدی در مورد محلول غذایی و سمپاشی ها و محلول پاشی ها را ارائه می کنند یعنی علاج واقعه قبل از حادثه؛ که این مسئله کمک می کند مهارت آموز قبل از آنکه با آفت یا بیماریی روبرو شود آن را کنترل نماید.
وی تصریح کرد: معمولا کسانی که قصد دارند تا وارد عرصه گلخانه داری شوند بدلیل نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه با استرس و نگرانی روبرو هستند اما وقتی تحت آموزش قرار می گیرند این نگرانی و استرس کمتر و کمتر می شود و کمتر شدن آن بستگی به نوع تدریس مدرسان و اساتید مراکز توان افزایی و مهارت آموزی دارد که در این مرکز مربیان توانایی آنرا داشتند تا اطلاعات کافی در اختیار مهارت آموزان قرار دهند تا این اطمینان در مهارت آموز حاصل شود که واقعا قادر است در این عرصه ورود کند که این مرکز از نظر من فوق العاده است.
مهندس عبدالرحیمی ضمن تقدیر از اقدامات سازمان نظام مهندسی در راه اندازی مراکز مهارت آموزی اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی متولی صدور مجوز تاسیس و پروانه بهره برداری در امور گلخانه ها است اما این کافی نیست و انتظار می رود سازمان نظام مهندسی طی بازدیدهای دوره ای از گلخانه های تازه تاسیس در رفع مشکلات آنان نیز موثر عمل کند.

ادامه مطلب...

دوره های مهارت آموزی موجب آماده سازی دانش آموختگان برای ورود به بازار کار و تولید می باشد

مدیر مرکز مهارت آموزی و توان افزایی کشت هیدروپونیک توت فرنگی رویال چیلک:
دوره های مهارت آموزی موجب آماده سازی دانش آموختگان برای ورود به بازار کار و تولید می باشد


مدیر مرکز مهارت آموزی و توان افزایی کشت هیدروپونیک توت فرنگی رویال چیلک گفت: دوره های مهارت آموزی و توان افزایی موجب آماده سازی دانش آموختگان برای ورود به بازار کار و تولید می باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، ناصر صدیق نیا، در گفتگو با خبرنگار سنم اظهار داشت: مرکز مهارت آموزی کشت هیدروپونیک توت فرنگی رویال چیلک در اواخر سال 1398 فعالیت خود را آغاز نمود و تاکنون چندین دوره کوتاه مدت و کارآموزی دراز مدت را در کارنامه خود دارد این مرکز با تألیف کتاب روش های گام به گام کشت توت فرنگی به روش هیدروپونیک با عنوان هایدروکشت مشتمل بر 173 صفحه بصورت رنگی و مصور و در خصوص ساخت گلخانه؛ تجهیزات گلخانه؛ روش کار با تجهیزات گلخانه؛ ریخت شناسی بوته توت فرنگی؛ ارقام توت فرنگی؛ روش های کاشت صحیح؛ آفات و بیماری ها؛ مدیریت آبیاری صحیح و منطبق با نیاز گیاه؛ جداول دوره های زیستی بوته توت فرنگی؛ داشت و برداشت و سورت و بسته بندی و بازار؛ روش های محاسبات چگونگی تعیین محلول های غذایی همراه با تصاویر رنگی و نگارشی ساده و روان و تدریس آن در دوره های آموزشی توسط ویدئو پرژکتور سعی دارد تا با بهترین شیوه در امر آموزش و مهارت آموزان را تربیت نماید که در آینده وارد بازار تولید و کار در گلخانه ها شوند.
وی افزود: این مرکز توسط مدرسین ماهر و با تجربه و صاحب نظر در امر کشاورزی در قالب یک نفر استاد و یک نفر گیاهپزشک در حال فعالیت می باشد که در آینده نزدیک با افتتاح ساختمان جدید این مرکز در تمامی زمینه های مرتبط با کشت گلخانه ای از قبیل توت فرنگی، خیار، گوجه فرنگی؛ فلفل دلمه ای، زعفران و قارچ زیر نظر اساتید دانشگاهی در مقطع دکترا، مهارت آموزان بیشتری را جذب و تحت آموزش قرار خواهد داد.
مدیر مرکز مهارت آموزی و توان افزایی رویال چیلک در مورد ضرورت و نقش دوره های مهارت آموزی در ارتقای توانمندی کارشناسان اظهارداشت: متقاضیانی که جهت تاسیس گلخانه و اخذ مجوز به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مراجعه و پروانه تاسیس دریافت می کنند، بایستی از سوی سازمان ملزم شوند تا پس از اتمام پروژه ساخت و تکمیل گلخانه ی خود؛ در صورتی پروانه بهره برداری به ایشان اعطا خواهد شد که در یکی از مراکز معتبر نسبت به نوع کشت محصولی که در گلخانه ی خود خواهند داشت دوره آموزشی و مهارت آموزی را طی کرده و گواهی پایان دوره خویش را ارائه نمایند و در غیر این صورت پروانه بهره برداری آنها صادر نخواهد شد چرا که این امر موجب می گردد اشخاصی که قصد ورود به صنعت گلخانه داری را دارند با دیدی باز و اطلاعات کافی و مهارت وارد این عرصه شده و این مسئله موجب می گردد تا با توان بالایی شروع به تولید انواع محصولات گلخانه ای نمایند.

صدیق نیا تصریح کرد: با توجه به این که این مرکز در سال 98 و قبل از شروع بیماری کرونا کلاس های خود را با ظرفیت پنجاه نفر برگزار می کرد، لذا با توجه به وضعیت پاندمی و همه گیری ویروس کرونا برگزاری کلاس ها را به 5 نفر در هر دوره تقلیل داده ایم تا بتوانیم سلامت مهارت آموزان را به مخاطره نیاندازیم و در ضمن از شروع و شیوع کرونا سعی شده تا کلاس ها را در فضای داخل گلخانه برگزار کنیم تا فضای کافی برای فاصله گذاری اجتماعی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: این مرکز ارتباط تنگاتنگی با سازمان نظام مهندسی کشاورزی دارد و شاید کمتر مرکزی باشد که فعالیت ها و درخواست های خود را در رابطه با امر آموزش مهارت آموزان نظیر این مرکز با سازمان داشته باشد.
ناصر صدیق نیا در مورد انتظارات مرکز از سازمان نظام مهندسی اظهارداشت: یکی از مشکلات پیش روی مراکز آموزش در برگزاری کلاس ها و جذب مهارت آموز است لذا در صورت امکان ترتیبی اتخاذ شود تا از طریق رسانه ها خصوصا صدا و سیما در هر ماه برگزاری و ثبت نام دوره های آموزشی مراکز در چند نوبت در میان برنامه ها از طریق آگهی تلویزیونی اعلام شود تا دوستداران و علاقمندانی که از وجود این مراکز بی اطلاع هستند در جریان قرار گرفته و نسبت به ثبت نام و شرکت در این دوره ها اقدام نمایند در این صورت آمار مشارکت در کلاس ها نیز بالا خواهد رفت.
وی گفت: همچنین جلسات ماهیانه سازمان با اساتید و مسئولین مراکز بمنظور هماهنگی و جهت دهی و یکپارچه سازی روش های آموزشی و رفع مشکلات و مانع زدایی در امور مراکز آموزشی برگزار گردد.
این مدیر موفق تصریح کرد: تشویق اساتید مراکز موفق و فعال در قالب اعزام به خارج از کشور خصوصا شرکت در نمایشگاه های کشاورزی و تکنولوژی که در کشور ترکیه همه ساله برگزار می شود که این امر باعث ایجاد رقابت در بین مراکز آموزشی شده و در نهایت موجب ارتقاء سطح آموزش در استان خواهد شد و از سوی دیگر اساتید اعزامی قادر خواهند بود تا با اطلاعات علمی به روز دنیا آشنا شده و با انتقال این اطلاعات به کشور در راستای بومی سازی آن اقدام خواهند نمود .

وی خاطر نشان کرد: مردم جهان بیش از پیش در تامین غذای خود با مشکلات عدیده ای روبرو هستند از آنجایی که بیشترین میزان تامین غذا در بخش کشاورزی اتفاق می افتد شایسته است تا مسئولین در این حوزه همت بلندی نمایند؛ با توجه به گرم شدن زمین و کاهش منابع آب های زیر زمینی ما در آینده ای نه چندان دور با کمبود منابع غذایی روبرو خواهیم شد لذا انتطار می رود از هم اکنون که بسیار هم دیر است برنامه های دقیق و کاربردی از سوی سازمان های مربوطه ارائه شده و کشاورزی سنتی به سمت کشاورزی مدرن و خصوصا صنعت گلخانه داری هدایت شود زیرا در یک گلخانه با هر ابعاد قادریم تا پانزده برابر فضای باز تولید محصولات کشاورزی را انجام دهیم در حالیکه تا صدها برابر آب کمتر مصرف می شود.

ادامه مطلب...

ابلاغ سیاست های اجرایی تشویق و حمایت از کار آفرینان پیشرو

توسط معاون اول رئیس جمهور انجام شد:

ابلاغ سیاست های اجرایی تشویق و حمایت از کار آفرینان پیشرو

سیاست های اجرایی مربوط به تشویق و حمایت از کار آفرینان پیشرو توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، هیات وزیران در جلسه ۲۰ تیر ۱۴۰۰ نظر به ضرورت گذار از وابستگی اقتصاد به نفت به اقتصاد مبتنی بر کارآفرینی و نوآوری، ایجاد شغل پایدار و افزایش درآمد سرانه ملی، اعضای دولت با هدف تشویق و حمایت از کارآفرینان پیشرو، ضمن موافقت با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سیاست های اجرایی مربوط را از تصویب کرد

بر این اساس، کارآفرینان پیشرو به مدت سه سال از مشوق های این مصوبه بهره مند خواهند شد و بعد از آن لازم است تا دوباره ارزیابی شوند. کارآفرین پیشرو به شخصی اطلاق می شود که کسب و کار بنیانگذاری شده توسط او اقدام به ارتقای زنجیره ارزش صنعت مربوط خود نموده و به سطح مشخصی از رشد شاخص ترکیبی اشتغال، فروش و صادرات دست یافته است.

علاوه بر این، دانشگاه ها می توانند به کارآفرینان پیشرو مدرک دکتری افتخاری اعطا نمایند. وزارت علوم نیز موظف است چارچوب های لازم برای همکاری و حضور کارآفرینان پیشرو در دانشگاه ها، بدون در نظر گرفتن مدرک تحصیلی آنان، به عنوان مدرس یا استاد مدعو در حوزه های مرتبط با فعالیت کاری آنان یا حوز های کارآفرینی را فراهم نماید. همچنین معاونت علمی و فناوری موظف است با هدف رفع نیازهای فناورانه کارآفرینان پیشرو، مشوق های لازم جهت ارتقای همکاری آنها با شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان را طراحی و اجرا کند.

گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز موظف است ورود مواد اولیه و تجهیزات فناورانه مرتبط با فعالیت های اصلی کارآفرینان پیشرو را با تأیید دستگاه تخصصی مربوطه و احراز شرایط مربوطه، مشمول تسهیل تشریفات گمرکی قرار دهد. کارآفرینان پیشرو بعد از احراز شرایط، جزء فعالان اقتصادی مجاز گمرک شناخته می شوند.

کارآفرینان پیشرو همچنین می‌توانند یکی از فعالیت های ذیل را به عنوان مسئولیت اجتماعی متقبل شوند:
۱- راه اندازی مرکز نوآوری، باشگاه کارآفرینان نوجوان، مراکز رشد کارآفرینی یا باشگاه صادرات در منطقه خود
۲- تأسیس شتاب دهنده و صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر شرکتی در حوزه تخصصی خود، جهت شتاب‌دهی، پرورش و رشد تیم های جوان دارای پتانسیل بالا
۳- راه اندازی کافه کارآفرینی در اکوسیستم پیرامونی خود با هدف:
- اتصال اکوسیستم منطقه به دانش خارجی،
- انتقال و بسط تجربه، یادگیری و دانش (از جمله دانش تکنولوژیک و بازار) بین بازیگران اکوسیستم،
- بسترسازی برای گفتگوی سیاستگذاران منطقه ای و بازیگران اکوسیستم،
- تعریف کار جمعی میان بازیگران اکوسیستمی.
۴- اجرای فعالیت های سبز و دوستدار محیط زیست در زنجیره فعالیت های اصلی و محیط پیرامونی کارآفرین پیشرو با تایید سازمان حفاظت محیط زیست.

ادامه مطلب...

مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی با رویکرد اجرای سیاست سهم بری دانش از تولید فعالیت می کنند

رییس سازمان نظام مهندسی استان اصفهان در اولین جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان:
مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی با رویکرد اجرای سیاست سهم بری دانش از تولید فعالیت می کنند


مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی مکان‌محور و زمان‌محور نبوده و با رویکرد دانش‌مزد محوری و اشاعه دانش و اطلاعات کشاورزی در عرصه های تولید کشاورزی نسبت به ارایه خدمات به متقاضیان سرمایه‌گذاری و تولیدکنندگان بخش کشاورزی اقدام می‌کنند

ادامه مطلب...

کسب مهارت های فنی در رشته تخصصی تحصیلی عامل مهم در اشتغال و نفوذ دانش در بخش کشاورزی می باشد

کارآموز موفق در زمینه گیاهپزشکی:

کسب مهارت های فنی در رشته تخصصی تحصیلی عامل مهم در اشتغال و نفوذ دانش در بخش کشاورزی می باشد

کار آموز موفق مرکز مهارت آموزی و توان افزایی گفت: پس از گذراندن دوره تئوری در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کسب مهارت فنی در رشته تخصصی، عامل مهم در اشتغال و نفوذ دانش در بخش کشاورزی می باشد.

به گزارش روابط عمومی سنم استان، مهندس پرسا تیموری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار سنم اظهار داشت: کارشناسان عموما در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به صورت تئوریک و بر حسب نوع تخصص خود مسائل علمی و تئوری را فرا می گیرند و این در صورتی است که در عرصه عمل و مهارت کاستی های فراوانی را دارند.

کارآموز موفق مرکز مهار آموزی اذعان کرد: دوره های مهارت آموزی با برخورداری از اساتید با تجربه و آموزش مستقیم در عرصه، ضمن آشنایی کارشناسان با مشکلات و راه حل های موجود در آن منطقه، این دیدگاه را در آنها تقویت می کند که برای تشخیص و حل یک معضل نیاز به نگرش چند جانبه می باشد.

پرسا تیموری در خصوص کیفیت مهارت آموزی در یک واحد تولیدی گفت: انتخاب کارآموزان واجد شرایط، تجربه و تخصص اساتید، امکانات آزمایشگاهی و عرصه ای بسیار مهم و ضروری است.

وی افزود: اگر امکانات و شرایط مورد نظر مناسب نباشد، نتایج مورد انتظار حاصل نشده و بر همین اساس بایستی ارزیابی و نظارت بر امر آموزش در این مراکز به طور مستمر باید انجام شود.

در ادامه این مهارت آموز موفق در خصوص نحوه همکاری این مراکز با مهارت آموزان گفت: باید طبق دستورالعمل مشخصی انجام تا مهارت اموزان معرفی شده بصورت مصور گزارشات را به سازمان و مرکز ارائه نمایند.

پرسا تیموری در خصوص میزان اثربخشی دورهای مهارت اموزی یادآور شد: در صورتی آموزش کاربردی در جهت رفع نیازهای مهارت آموز تاثیر به سزایی دارد که دوره ها به صورت مستمر بوده تا زمانی که مهارت آموز با تجارب و روشهای جدید آشنا تا سطح مهارت حرفه ای خود را بالا برده که این زمینه اشتغال دائمی کارشناسان را فراهم می نماید.

شایان ذکر است، پرسا تیموری پس از گذراندن دوره کارآموزی و کسب مهارت های لازم، به عنوان مسؤول فنی در این مرکز گیاهپزشکی مشغول به کار شده است.

ادامه مطلب...

توسعه آموزش های مهارت محور گام مهم برای اشاعه دانش و فناوری های جدید در بخش کشاورزی می باشد

مدیر مرکز توان افزایی و مهارت آموزی گیاهپزشکی مازندران:

توسعه آموزش های مهارت محور گام مهم برای اشاعه دانش و فناوری های جدید در بخش کشاورزی می باشد

مدیر مرکز مهارت آموزی و توان افزایی همکار سازمان با اشاره با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در مهارت محور نمودن اعضای سازمان گفت توسعه آموزش های مهارت محور گام مهم برای اشاعه دانش و فناوری های جدید در بخش کشاورزی می باشد.

به گزارش سنم استان مازندران، دکتر سید وحید علوی در گفتگوی اختصاصی با سنم، اظهار کرد: مراکز توان افزایی و مهارت آموزی، پایگاه عملی آموزش فنی و مهندسی در عرصه کشاورزی می باشد که سازمان نظام مهندسی کشاورزی در اقدام شایسته ای این مراکز را شناسایی و به عنوان همکار سازمان برای توسعه و اجرای برنامه های مهارت آموزی به کار می گیرد.

وی در خصوص معرفی مرکز تحت مدیریت خود گفت: این مرکز در زمینه های مدیریت تلفیقی آفات بخش زراعت، باغبانی و تولیدات گلخانه ای با دارا بودن سه کارشناس در رشته تخصصی گیاهپزشکی در مرکز استان در حال فعالیت می باشد.

دکتر سید وحید علوی در خصوص ظرفیت پذیرش مهارت آموز افزود: این مرکز در هر فصل زراعی حداکثر ۱۰ نفر از اعضای سازمان را پذیرش نموده و آموزش های مهارتی لازم را در زمینه گیاهپزشکی ارائه می نماید.

وی در ادامه با اشاره به همکاری دو سویه با سازمان نظام مهندسی کشاورزی اذعان داشت؛ معرفی کارشناسان به مرکز بر اساس نیاز سنجی، رشته تحصیلی و داوطلبانه بودن مهارت آموز بوده که آموزش های تخصصی عملی و میدانی جامع تر را به دنبال دارد.

دکتر سید وحید علوی گفت؛ ایجاد مراکز مهارت آموزی زمینه اشتغال مولد و پایدار را فراهم کرده و خود اتکایی دانش اموختگان را افزایش می دهد.

مدیر مرکز مهارت آموزی گیاهپزشکی در پایان تهیه نشریه های فنی و تخصصی رشته های مختلف برای استفاده کارشناسان در واحدهای تولیدی را از سوی سازمان نظام مهندسی خواستار شد.

ادامه مطلب...

تنها راه ارتقای توانمندی های حرفه ای دانش آموختگان کشاورزی اجرای برنامه های مهارت آموزی در واحدهای تولیدی است

مهارت آموز موفق مرکز توان افزایی مجتمع رز آرین:


تنها راه ارتقای توانمندی های حرفه ای دانش آموختگان کشاورزی اجرای برنامه های مهارت آموزی در واحدهای تولیدی است


مهارت آموز موفق مرکز توان افزایی مجتمع رز آرین گفت: تنها راه ارتقای توانمندی های حرفه ای دانش آموختگان کشاورزی اجرای برنامه های مهارت آموزی در واحدهای تولیدی است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم آذربایجان شرقی، مهارت آموز موفق مرکز توان افزایی مجتمع رز آرین در مصاحبه با خبرنگار سنم استان در خصوص ضرورت و نقش دوره های مهارت آموزی در ارتقای توانمندی کارشناسان گفت: با وجود رشد دانش و تکنولوژی و ماشینی شدن در عصر حاضر، یکی از ضروری ترین ویژگی های هر فرد کسب دانش و مهارت انجام کار است که در سایه این دو، فرد می کوشد که موانع و مشکلات را بردارد و دانش فنی خود را افزایش دهد و موقعیت کاری را بهبود ببخشد و تبدیل به فرصت کند.
وی افزود: از بدیهی ترین نیازهای هر شرکت یا سازمان داشتن نیروی متخصص و ماهر می باشد و آموزش های مهارت محور، منجر به ایجاد تخصص در فرد به همراه تجربه کاری و توسعه مهارت و توانمندی فرد می شود.
مهندس شهین کریمی با اشاره به کیفیت دوره های مهارت آموزی برگزار شده در مرکز افزود: دوره های مهارت آموزی از کیفیت مناسبی برخوردار بوده و باعث افزایش اطلاعات تخصصی و دانش فنی می شود.
کریمی افزود: برگزاری مستمر دوره های تخصصی تر و شناسایی مراکز موفق، همکاری با مراکز نوآور و دانش بنیان و معرفی مهارت آموز به این مراکز، استفاده از ظرفیت مراکز برای آموزش تخصصی و فنی و اشتغال از انتظارات مهارت آموزان از سازمان نظام مهندسی کشاورزی می باشد.
وی با اشاره به میزان اثربخشی دوره مهارت آموزی در اشتغال و ارتقای توانمندی های حرفه ای گفت: مراکز مهارت آموزی یکی از راهکارهای اساسی برای کسب دانش و مهارت محسوب می شود که می تواند نیروی انسانی متخصص و کارآمد تربیت کند و وارد بازار کار کند.

ادامه مطلب...

سازمان نظام مهندسی کشاورزی پرچم دار مردمی کردن مهارت آموزی در بخش کشاورزی است

مدیر مرکز مهارت آموزی و توان افزایی شرکت مجتمع رز آرین:
سازمان نظام مهندسی کشاورزی پرچم دار مردمی کردن مهارت آموزی در بخش کشاورزی است

مدیر مرکز مهارت آموزی و توان افزایی شرکت مجتمع رز آرین گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی پرچم دار مردمی کردن مهارت آموزی در بخش کشاورزی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم آذربایجان شرقی، مهندس رسول مهندس نژاد، مدیر مرکز مهارت آموزی و توان افزایی شرکت مجتمع رز آرین در مصاحبه با خبرنگار سنم استان گفت: مجتمع رز آرین 16 سال است در زمینه تولید بوته های پیوندی روش استیتیگ فعالیت می کند و به نتیجه رساندن این پروژه مستلزم هزینه های بالا و تحقیقات مداوم بوده که در طول مدت شش سال به دست آمده است
وی افزود: ظرفیت تولید این مرکز به صورت ماهانه 10 الی 20 هزار بوته می باشد البته مشکلات عدیده ای از جمله کود و سم و مواد اولیه غیره بر تولید با استفاده از تکنیک مذکور سایه انداخته است.
مهندس رسول مهندس نژاد در خصوص ضرورت و نقش دوره های مهارت آموزی در ارتقای توانمندی کارشناسان افزود: با توجه به تجارب عملی سال های گذشته، شناخت کلی از سازه های گلخانه، انواع بستر کشت، آشنایی با لوازم اندازه گیری، روش های صحیح سمپاشی و محلول پاشی و ... از سرفصل های آموزشی مهم برای مهارت آموزان می باشد.
وی در خصوص نحوه همکاری این مرکز با سازمان نظام مهندسی گفت: دوره های آموزشی این مجتمع در دو بخش کارشناسی و اپراتوری برگزار می شود و در پایان دوره با برگزاری آزمون عملی نتایج دوره به سازمان نظام مهندسی اعلام می گردد.
مدیر مرکز مهارت آموزی و توان افزایی شرکت مجتمع رز آرین در پایان گفت: هدف این مجتمع یاری رسانی به دانش آموختگان جدید و کم تجربه در زمینه کشاورزی بوده و لذا هیچ چشم داشتی از سازمان نظام مهندسی کشاورزی که خود پرچم دار این تفکر است، نداریم

ادامه مطلب...

ویژه نامه خیرینِ اجتماعی-آموزشی

به زودی منتشر می شود:
ویژه نامه خیرینِ اجتماعی-آموزشی

ویژه نامه خیرین اجتماعی-آموزشی به زودی توسط روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان مرکزی منتشر می شود.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سنم، ویژه نامه خیرین اجتماعی-آموزشی مشتمل بر گفتگوهای اختصاصی سنم با مدیران مراکز توان افزایی و مهارت آموزی همکار سازمان نظام مهندسی و همچنین مهارت آموزان موفق می باشد.
شایان ذکر است سازمان نظام مهندسی در راستای اجرای سیاست مهارت آموزی، از طریق تعامل با صاحبان واحدهای تولیدی بهره ور و پیشرفته بخش خصوصی به عنوان خیرین اجتماعی-آموزشی و هم پیوندی علوم و فنون کشاورزی، این واحدها را به عنوان مراکز توان افزایی و مهارت آموزی انتخاب و نسبت به اجرای برنامه های مهارت آموزی اقدام نموده است.

ادامه مطلب...

برای کارآفرینی و شروع یک فعالیت حرفه ای علاوه بر دانش آموزی نیاز به مهارت آموزی هم است

کارآموز مرکز مهارت آموزی همکار سازمان:
برای کارآفرینی و شروع یک فعالیت حرفه ای علاوه بر دانش آموزی نیاز به مهارت آموزی هم است


کارآموز مرکز مهارت آموزی پرورش ماهیان زینتی شهید کریم مومنی نژاد قم گفت: گذراندن دوره های عملی و تجربی در مراکز مهارت آموزی نیاز ضروری برای شروع یک فعالیت حرفه ای است و برای کار آفرینی علاوه بر دانش آموزی در دانشگاه، نیاز به مهارت آموزی در محیط حرفه ای نیز می باشد.
به گزارش سنم استان قم، مهندس فاطمه صالح پور در مصاحبه با خبرنگار سنم گفت: با توجه به این که پرورش ماهی امری است که نیاز به توانمندی بالا و تجربه کافی برای بازدهی بصرفه و موفق دارد، آموزشهای تئوری و دانشگاهی به هیچ عنوان برای راه اندازی یک واحد تولیدی کافی نیست، خوشبختانه با وجود مراکز مهارت آموزی و توان افزایی سازمان نظام مهندسی این خلا پر شده و با استفاده از فرصت ایجادشده برای کارآموز در واحد تولیدی و آشنایی نزدیک با مسائل و مشکلات تولید و استفاده از تجارب تولیدکننده، توانایی و مهارت و همچنین جسارت لازم برای شروع کسب و کار در کارآموز ایجاد می شود.
این دانش آموخته رشته شیلات آموزشهای ارائه شده در مرکز مهارت آموزی شهید مومنی نژاد را بسیار مطلوب، تخصصی و کاربردی ارزیابی کرد و افزود: با استفاده از نکات کلیدی که در این مرکز آموزش دیدم با مسائل خرد و کلان عرصه تولید آشنا شده و با دید باز آماده ورود به بازارکار شدم.
صالح پور درخصوص نحوه همکاری مرکز با کارآموز گفت: در این مرکز علاوه بر آموزش، فروش بچه ماهیان زینتی به کارآموزان جهت پرورش، تضمین خرید و همچنین تامین نهاده و دارو نیز انجام می شود.
وی در ادامه اظهار داشت: پس از گذراندن دوره آموزشی عملی چهار ماهه و استفاده از تجارب تولید کننده در مرکز مهارت آموزی و توان افزایی همکار سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم به مدت دو سال به عنوان کارشناس مرکز مشغول به فعالیت شدم و در حال حاضر در حال راه اندازی یک واحد جدید پرورش و تکثیر ماهیان زینتی هستم.
این کارآموز موفق در پایان گفت: به عنوان یک دانش آموخته علاقمند به کار تولید، از سازمان نظام مهندسی انتظار دارد با توجه به شرایط نامطلوب اقتصادی و بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی، پس از آموزش های عملی در مراکز مهارت آموزی، شرایط را برای ورود کارآموز به بازار کار فراهم آورده و با ارائه خدمات مشاوره ای و همچنین با جذب اعتبارات دولتی و کمک به اعطای تسهیلات بانکی از مهارت آموزان این مراکز حمایت نماید.

ادامه مطلب...

نتایج آزمون طراحی و اجرای سامانه های نوین آبیاری (آزمون تکمیلی سیزدهمین دوره برگزاری در سال 1397)

نتایج آزمون طراحی و اجرای سامانه های نوین آبیاری (آزمون تکمیلی سیزدهمین دوره برگزاری در سال 1397)

پیرو برگزاری مجازی آزمون مذکور در تاریخ 5 و 6 خرداد 1400، نتایج آزمون به شرح فایل پیوست اعلام می گردد.

در این آزمون که صرفا مخصوص آندسته از داوطلبانی بود که در آزمون دوره سیزدهم (برگزار شده در سال 1397) در یکی از بخش های طراحی یا اجرا نمره قبولی را کسب نمودند و یا به صورت تک درس بودند، بر اساس لیست اعلامی، نوع آزمون مورد نیاز هر داوطلب مشخص و متقاضی صرفا مجاز به شرکت در آن نوع آزمون بود.

پس از برگزاری آزمون به شیوه مجازی، نمرات جدید کسب شده از هر درس، در لیست نمرات اکتسابی سال 1397 درج و تکمیل گردید و در نهایت بر اساس ضرایب مربوط به هر درس و نمرات قبلی کسب شده، وضعیت هر متقاضی از لحاظ قبولی یا مردودی تعیین گردید.

نمره بالای 10 در هر درس و معدل بالای 12 در هر بخش، شرط قبولی در این آزمون بوده است.

گواهی قبولی در آزمون حداکثر تا پایان تیر ماه به سازمان نظام مهندسی استان محل عضویت ارسال و داوطلبان قبول شده در آزمون می توانند با مراجعه به سازمان، گواهی خود را دریافت نمایند.
در صورت وجود مغایرت در نمرات اعلامی با کارنامه صادر شده در سامانه تی وی رویش، می توانید با شماره 02188969977 الی 9 داخلی 109 تماس حاصل نمایید.

ادامه مطلب...

فراخوان سرمایه‌گذاری در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی

موسسه دانش بنیان برکت با حمایت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)برگزار می کند:

فراخوان سرمایه‌گذاری در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی

رویداد سرمایه گذاری گیاهان دارویی با هدف شناسایی فعالان و بازیگران زنجیره ارزش گیاهان دارویی و رفع موانع و مشکلات آن‌ها با تامین زیرساخت و نیازمندی‌های موجود، برگزار می‌شود.

این رویداد به دنبال شناسایی و سرمایه‌گذاری برروی ظرفیت‌های صادراتی، فرآوری و مکانیزاسیون و استانداردسازی در حوزه گیاهان دارویی می‌باشد.
فاز اجرایی این رویداد به صورت یک فراخوان شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صنعت مذکور و سرمایه گذاری در این صنعت است.


مخاطبان این رویداد:

• شرکت‌های فناور تولیدی گیاهان دارویی
• کشاورزان با تجربه و متخصص در گیاهان دارویی
• شرکت‌های فناور و متخصصین فرآوری گیاهان دارویی
• متخصصین در حوزه تولید ماشین آلات کشاورزی
• شرکت‌های تجاری‌سازی، توسعه بازار و صادرات گیاهان دارویی
• استاد دانشگاه و متخصصین طب سنتی دارای طرح‌های پژوهشی دارای حداقل محصول پذیرفتنی(MVP)

 

چه حمایت‌هایی برای فناوران و شرکت‌کنندگان این رویداد در نظر گرفته شده است؟


حمایت از طرح های فناورانه و نوآورانه در قالب سرمایه گذاری جسورانه، مشارکت مدنی و ارائه تسهیلات جهت:

• تولید و فرآوری ارقام برتر گیاهان دارویی
• کشت گیاهان دارویی پرمصرف و تولید محصولات فرآوری مبتنی بر بازار تضمینی
• استانداردسازی یا ایجاد الگوهای کشت بهینه ارقام برتر گیاهان داروئی
• تجاری‌سازی و توسعه بازار ارقام برتر گیاهان داروئی و طب سنتی
• حمایت و کمک به راه‌اندازی طرح‌های ملی یا منطقه‌ای مرتبط با کسب‌وکارهای خرد و خانگی یا کسب و کارهای خانوادگی

 

مهلت ارسال آثار تا 31 تیر ماه 1400

کارگزار برگزاری این فراخوان پلفترم نوآوری باز پرابلم می‌باشد و تمامی مراحل ثبت نام و ارسال طرح از طریق سایت این مجموعه به آدرس Problem.ir انجام می‌گیرد. همچنین در صورتی که در خصوص این فرخوان سوالی دارید، می‌توانید با شماره 09355205715 تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلب...

افزایش راندمان تولید در گرو توسعه برنامه های مهارت آموزی است

مدیر مرکز مهارت آموزی راهبر پیشگامان آموت:
افزایش راندمان تولید در گرو توسعه برنامه های مهارت آموزی است


مدیر مرکز مهارت آموزی راهبر پیشگامان آموت گفت: هدف از برگزاری دوره های مهارت آموزی، بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های داخلی و بین المللی و همچنین آشنایی مخاطبان بخش کشاورزی به ویژه کشاورزان پیشرو در بخش های مختلف با حوزه های کاشت، داشت و برداشت، مبارزه با آفات و بیماری های باغات، ماشین آلات و تجهیزات و نحوه بازاریابی محصول و نیز انتقال یافته های علمی و ترویجی به بخش کشاورزی کشور می باشد.
به گزارش روابط عمومی سنم استان البرز، رکسانا اصلانی در مصاحبه با خبرنگار سنم گفت: ضرورت و نقش دوره های مهارت آموزی برای گلخانه سازان و گلخانه داران در راستای افزایش دانش و علم کشاورزی، کسب مهارت های افزایش بهره وری، افزایش راندمان عملکرد (براساس استاندارد های روز دنیا)، افزایش سوددهی، مدیریت صحیح نیروی انسانی، کنترل هزینه ها، تولید و فروش حرفه ای محصولات گلخانه ای، آشنایی با سازه های گلخانه، آشنایی با تجهیزات و تاسیسات گلخانه و همچنین روشهای بهینه آبیاری می باشد.
اصلانی در ادامه به معرفی شرکت راهبر پیشگامان آموت پرداخت و اظهار داشت: این شرکت در سال ۱۳۹1 با موضوع فعالیت مشاوره، واردات و صادرات و انجام کلیه امور پژوهشی با حضور مدیرانی با بیش از یک دهه تجربه و سابقه مرتبط در خصوص تهیه و تدوین، مطالعات، امکان سنجی حوزه های مختلف کشاورزی و مشاوره بانکی، تشکیل شده که در زمینه های انجام پروژه های گلخانه به صورت EPCS، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی گلخانه، برگزار کننده وبینارهای تخصصی گلخانه، تهیه و تدوین طرحهای توجیهی فنی- اقتصادی BP ،PFS وFS به منظور ارائه به سازمان ها و بانک ها جهت اخذ تسهیلات و همچنین جذب سرمایه گذار، تهیه و تنظیم مطالعات بازاریابی ، مشاوره بانکی و اعزام هیات های تجاری فعالیت می نماید و در حال حاضر تعداد 20 نفر کارشناس در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند.
مهندس رکسانا اصلانی با تأکید بر نقش مهم و کلیدی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در معرفی مهارت آموزان به مراکز مهارت آموزی دارای صلاحیت اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با در اختیار گذاشتن امکانات و اطلاعات لازم، فراهم کردن شرایط لازم جهت برگزاری دوره های با کیفیت و با بازخورد بالا، اطلاع رسانی به کارشناسان، گلخانه داران، گلخانه سازان و سرمایه گذاران و کلیه افراد فعال در حوزه باغبانی، کشاورزی و گلخانه از طرق مختلف، حمایت از مراکز مهارت آموزی با صدور مجوز و نامه نگاری های لازم به سازمان ها و مراجع قانونی لازم جهت صدور ویزا و خروج از کشور جهت برگزاری دوره در مراکز بین المللی و صدور گواهینامه حضور در دوره برای شرکت کنندگان می تواند موجب تقویت و بهبود روند اجرای دورهای مهارت آموزی و در نتیجه افزایش راندمان تولید بخش کشاورزی گردد که خوشبختانه در استان البرز شاهد همکاری همه جانبه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان البرز با مراکز مهارت آموزی استان هستیم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار سنم البرز در ارتباط با انتظارات این مراکز از مهارت آموزان گفت: مهارت آموزان به عنوان رکن اصلی و انتقال دهنده دانش و تکنولوژی های روز به بخش کشاورزی کشور می باشند و این موضوع رسالت سنگینی است که مهارت آموزان می توانند با احساس مسئولیت و درک هرچه بهتر مفاهیم به رشد و اعتلای بخش کشاورزی به طور مستقیم کمک درخور توجهی نمایند.

ادامه مطلب...

برنامه هفتگی دوره های آموزشی بهره برداران پیشرو بخش کشاورزی (هفته دوم مردادماه 1400)

مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) اعلام کرد:

برنامه هفتگی دوره های آموزشی بهره برداران پیشرو بخش کشاورزی (هفته دوم مردادماه 1400)

مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره)،برنامه هفتگی دوره های آموزشی بهره برداران پیشرو بخش کشاورزی (هفته دوم مردادماه 1400) را به شرح ذیل اعلام کرد.
شایان ذکر است شرکت در دوره های یاد شده برای تمامی علاقمندان و فعالان بخش کشاورزی آزاد بوده و به صورت رایگان برگزار می گردد.

ادامه مطلب...

دوگانه کارکردسازی واحدهای تولیدی و خدماتی ابتکار سازمان نظام مهندسی است که کمک شایانی به توان افزایی دانش آموختگان کرده است

مدیر مرکز توان افزایی و مهارت آموزی پرورش ماهی قم:

دوگانه کارکردسازی واحدهای تولیدی و خدماتی

ابتکار سازمان نظام مهندسی است که کمک شایانی به توان افزایی دانش آموختگان کرده است

 

مدیر مرکز مهارت آموزی و توان افزایی غیردولتی همکار سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مستقر در منطقه قنوات قم گفت: با توجه به غیرکاربردی بودن اکثر آموزش های دانشگاهی در کشور و آشنا نبودن عموم دانش آموختگان دانشگاهی با فضای کار و تولید، ابتکار سازمان نظام مهندسی کشاورزی در راه اندازی مراکز مهارت آموزی و به عبارتی دوگانه کارکردسازی واحدهای تولیدی و خدماتی کمک شایانی به توان افزایی و خود اشتغالی دانش آموختگان کرده است.

به گزارش روابط عمومی سنم استان قم، مهندس علی مومنی نژاد در مصاحبه اختصاصی با سنم، گفت: موثرترین نقش مراکز خدمات مهارت آموزی، زمینه سازی اشتغال دانش آموختگان کشاورزی وآشنایی آنان با محیط های کاری می باشد.

مهندس مومنی نژاد در معرفی مرکز خود گفت: مرکز آموزشی و پژوهشی ماهیان زینتی شهید کریم مومنی نژاد واقع در روستای مبارک آباد بخش قنوات راه اندازی شده و شامل دو بخش آکواریوم و گلخانه آکواپونیک می باشد که تعداد 4 نفرکارشناس رشته شیلات و یک نفر کارشناس رشته علوم باغبانی درآن مشغول به کار هستند. 

این کارشناس ارشد رشته شیلات هدف اصلی احداث مرکز خود را علاوه بر آموزش پرورش ماهیان زینتی به علاقمندان، فعالیت های تحقیقاتی بر روی ماهیان زینتی وارداتی و بومی سازی بیوتکنیک خواند و افزود: تکثیر و پرورش انواعی از ماهیان زینتی که تاکنون در ایران تکثیر نشده و جز گونه های وارداتی به کشور محسوب می شوند از فعالیتهای این مرکز است.

مدیر مرکز مهارت آموزی ماهیان زینتی با اشاره به این که از ابتدای راه اندازی مرکز تاکنون بیش از صد نفر از سراسر کشور در این واحد آموزش دیده اند افزود: در این مرکز آموزش های لازم درخصوص اصول اصلی و پایه ای در زمینه ماهیان زینتی و همچنین دوره های آموزشی هورمون تراپی و تکثیر مصنوعی و بیماریهای ماهیان آموزش داده می شود که بدون این آموزش‌ها راه اندازی کارگاه ماهیان زینتی برای افراد علاقمند بسیار دشوار و هزینه بر است.

این خیر اجتماعی و آموزشی با ابراز ناخرسندی از دستگاه های دولتی گفت: با وجود تکثیر بیش از 10 گونه ماهی زینتی برای اولین بار در ایران و معرفی به عنوان تولیدکننده برتر کشور، تا کنون هیچ گونه کمک یا حمایتی از طرف ارگان های دولتی صورت نگرفته است این در حالی است که فعالیت های تحقیقاتی بسیار هزینه بر و زمان بر است، لذا از مرکز تحقیقات جهادکشاورزی و سایر ارگان های مربوطه انتظار پشتیبانی علمی و مالی از این گونه از مراکز می رود.

ادامه مطلب...

نظام بخشی به فعالیت های کشاورزی و منابع طبیعی از طریق اجرای تکالیف قانونی امکان پذیر می باشد

خزانه دار شورای مرکزی در شورای هماهنگی رؤسای سازمان نظام مهندسی استان ها:
نظام بخشی به فعالیت های کشاورزی و منابع طبیعی از طریق اجرای تکالیف قانونی امکان پذیر می باشد


اعتلای جایگاه و مرجعیت سازمان در نظام بخشی مهندسی کشاورزی، تقویت جایگاه پروانه اشتغال سازمان و تقویت بنیه مالی سازمان و ایجاد امکان انجام بهتر وظایف از مزایای مهم اجرای تکالیف تبصره 3 ماده (83) آیین نامه اجرایی قانون تأسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی می باشد که نهایتا منجر به نظام بخشی به فعالیت های کشاورزی و منابع طبیعی می شود.

ادامه مطلب...

آخرین مهلت ثبت نام دوره راهکارهای افزایش بهره وری در گلخانه

 

به اطلاع کلیه کارشناسان، گلخانه داران و گلخانه سازان می رساند، سومین دوره راهکارهای افزایش بهره وری در گلخانه توسط مرکز توان افزایی و مهارت آموزی کشاورزی و منابع طبیعی غیر دولتی راهبر پیشگامان آموت با همکاری بزرگترین مراکز تحقیقاتی و آموزشی گلخانه در دنیا (Delphy هلند و Tecnova اسپانیا)، در هفته اول مهر ماه 1400 همزمان با بازدید از بزرگترین نمایشگاه تکنولوژی گلخانه (GreenTech) به مدت 10 روز برگزار خواهد گردید .
جهت ثبت نام با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:
09357694538
09124625187
02634202195-7

مهلت ثبت نام تا ۱۴ تیر 1400

زمان برگزاری : هفته اول مهر 1400

ادامه مطلب...

تماس با سازمان

نشانی : تهران - بلوار کشاورز - خیابان برادران شهید عبدالله زاده خیابان شهید شهرستمی (شقایق) پلاک 2
کدپستی : 1415631169
تلفن تماس : 9 - 02188969977
شماره فکس : 02188952146

آمار بازدید

مرکز دانلود

ثبت شکایات، انتقادات و پیشنهادات

گالری تصاویر

راهنما

جهت دسترسی به سیستم های عضویت، رتبه بندی، آموزش و صدور مجوزها به پنجره ورودی سانکا در صفحه اصلی وب سایت مراجعه کنید.